Radost zahradníka: Beruška jí mšice

Zahradníci a zahrádkáři v teplém období jsou fascinováni kvetoucí a zelenou krajinou svého majetku.Ale co když je narušena integrita výhonků nebo listů a rostliny se nemohou normálně vyvíjet?Obvykle je příčinou tohoto problému mšice.

Jak se chovat jako amatér, když si všiml takového otravného incidentu?Jak se toho zbavit?Boj proti těmto parazitům bude diskutován v tomto článku, konkrétně: která chyba pomůže a jak se dostat na web.

Životní styl nebezpečného škůdce

Mšice nebo Aphidoidea jsou celá nadčeleď hmyzu z řádu Hemiptera.Jedná se o malé hmyzí škůdce o velikosti od 0,35 mm do 0,8 mm.

Jejich tělo je buď průhledné, nebo získává barvu spotřebované rostliny.Všechny mšice se živí rostlinnou šťávou, ničí jejich listy, brání jejímu růstu a vývoji a mohou infikovat rostlinu virem, který ji zničí (další podrobnosti o tom, co mšice jedí v přírodě, viz zde ).

Kromě toho jsou mšice rozděleny na okřídlené a bezkřídlé. Mšice se chovají velmi rychle a žijí ve velkých koloniích. Teplé a vlhké klima je pro ně maximálně přijatelné, pouze v něm se úspěšně reprodukují.Živí se mšicemi mladými výhonky a zelenými listy.A jejich oblíbené výrůstky jsou kalina, lípa a švestka.

Jejich skladbyživotní mravenci milují mravence.Jsou připraveni věrně sledovat a chránit dodavatele pochoutek.Chraňte před zimními mrazy u vás doma, mraveniště nebo před útokem berušek a krajek.Více informací o symbióze mravenců a mšic naleznete zde.

Brouk, který pomáhá zahradníkům

Beruška nebo Coccinellidae je členem čeledi brouků, jejichž hlavními složkami jsou mšice.Při hledání potravy berušky migrují na zimu a na jaře se vracejí.Svým způsobem jsou to migrační hmyz.Vyhubí mšice od jara do pozdního podzimu.Poté položte vejce do blízkosti kolonie mšice.

Někde od 140Z Berušek jsou zatopeny louky, pole a jiné kvetoucí a vonící země. Alfalfa a ječmenná pole jsou pro krávy nejpříjemnější. Tato území jsou pro Coccinellidae tak atraktivní, protože jsou mimořádně atraktivní pro hlavní výživnou jednotku krav, konkrétně mšic.

V larvální fázi konzumuje slunéčko sedmitečné asi tisíc jednotek mšic.Ve svém dospělém stavu člověk jedí dvě stě hmyzu.Ladybug je tedy nejlepším přítelem agraře, stejně jako pes je nejlepším přítelem člověka.

Druh interakce

Coccinellidae a larvy parazitů

Vztah mezi beruškou a mšicemi začíná v larválním stadiu Coccinellidae.Životní cyklus krávy začíná na začátku jara, v březnu až dubnu.Po tři týdny se larva hojně živí mšicím hmyzem a jedí asi tisíc mšic.Když se larva dostatečně vyživuje a je připravena na další fázi transformace, zvrátí se na kokon.Týden zraje larva v kokonu a dosahuje určité úrovně zralosti.Teprve poté se objeví chyba slunéčko sedmitečné.

Dospělý a Aphidoidea

Beruška se zformovala do dospělého a konzumuje až dvě stě jednotek mšic denně.A dělá to od jara do podzimu.Téměř celá každodenní rutina brouka je spojena s hledáním a konzumací mšic.Pokud slunéčko sedmitečné nezjistí žádost o chtíč, může hodovat na hmyzu, molici nebo roztoči.Beruška je, průmyslový aparát pro ničení mšic a podobných škůdců.Existuje praxe distribuce krav jejich vyřazením z letadla na pole.

Před sklizní se krávy živí mšicemi a jiným hmyzema nasycují na snášková vejce.V období aktivního růstu a vývoje rostliny ji sluníčko chrání před škůdci.V zimě tito hmyz vylézají na hory, schovávají se v štěrbinách kamenů, praskliny v kůře stromů a zůstávají tam až do začátku jara.

Jak přilákat užitečný hmyz?

Kromě mšic a hmyzu konzumují slunéčka také pyl.A pyl některých rostlin je pro ně výhodnější než pyl jiných.Příklady bylin, které lze vysadit na místě, aby přilákaly brouky, jsou:

 • Měsíčekje vytrvalá bylina.Roste dobře na jasném slunci.Kvete bujnou jasně oranžovou paletou.NávnadyBerušky.
 • Kopr- nenáročný zelený a mimořádně účinný při získávání rostlin brouků.Rozšířené koření.
 • Chrpy- vytrvalá rostlina, která dobře přitahuje slunéčky.
 • Corianderje nádherné koření, které přitahuje brouky během kvetení a růstu.
 • Geranium- tato nenáročný závod vám také pomůže přilákat berušky.
 • Tansyje v našem tématu dekorativní a docela užitečná rostlina.
 • Pampeliška- překvapivě, ale pro nás tak dobře známé, také velmi účinné při vyhlazování mšic.
 • Cosmea- tato úžasná květina se může stát nejen nádhernou ozdobou zahrady, ale také ne méně než šťastným ochráncem.
 • Yarrowje jednou z Božích oblíbených kráv.
 • máta peprná- Tento bylinkový čaj vám pomůže s večeří a poskytne plnou večeři Coccinellidae.
 • Fenyklje léčivá rostlina, která vyžaduje úrodnou půdu a teplo, ale za toto úsilí více než zaplatí s dobrým ukazatelem imigrace slunéček na vaše území.
 • Řada- ozdoba vaší zahrady milující slunce bude také sloužit jako vynikající návnada pro brouky.Mezi zahradními bylinkami bude tato květina stát jako maják pro krávy.

Pokud chcete, aby se vaše slunéčko sedlo líbilo vaší vegetaci, pak:

 1. Nikdy nepoužívejte insekticidy.Tyto prostředky ovlivňují škodlivý i prospěšný hmyz.A vydržte dlouho po aplikaci.
 2. Také,můžete si koupit nebo nést chyby z obchodů nebo cizích zemí, samozřejmě se souhlasem majitele krav.
 3. Lze také použít návnadu Ferramon.Také se projevují jako účinné opatření při získávání berušek.Je vhodnější kombinovat ji s první radou pro pěstování určitých odrůd rostlin ve vaší oblasti.
Čitatelem se mohou stát další užitečné informace na našich webových stránkách o dalších způsobech boje proti mšicím

Závěr

Mšice mohou být pro vaši domácnost vážným ohrožením.A chránit vegetaci před tímto škůdcem, aniž by se uchýlil k chemikáliím, není tak obtížné.Příroda sama přišla s mechanismem, který zajistí udržování populace rostlin.

Nejlepším přírodním způsobem ochrany by bylo přilákat berušky.Jednoduché, elegantní a efektivní řešení problému škůdců.