Rafinované barvy - různé odrůdy, fotografie

Koleria je vytrvalá bylinná rostlina, která se velmi snadno pěstuje.Přes svou nenáročnost není každý připraven se o tuto květinu postarat.Má měkké, spadnuté listy a ozdobné květiny.Rod Coleria zahrnuje 65 druhů rostlin, které jsou široce rozšířeny v Kolumbii, Střední Americe a Mexiku.Přečtěte si více o barvách v článku.

Druhy s fotografiemi

Nejběžnějšími typy barev jsou:

 • Nízko rostoucí (trpaslíci).
 • Velkokvětý.
 • Květina Digitalis.
 • Příjemně.
 • Hairy.
 • Načechraný.
 • Bogotsk.

Zvažte vlastnosti každého druhu zvlášť, ukažte fotografii.

Nízko rostoucí (trpaslík)


Nízko rostoucí rostlina je nejkrásnější miniaturní odrůdou barvy. Jeho výška není větší než 30 cm. Má nadýchané listy zeleného odstínu, na nichž jsou krásně znázorněny pruhy světlé barvy.Kvetoucí rostliny jsou hojné a květy jsou světlé, oranžové.Vypadá to velmi působivě, protože vypadá jako jasný klobouk.

Velké květy


Výhonky jsou často vysoké 60 cm, jsou osamělé a vzpřímené.Listy jsou oválného tvaru, uvnitř mají načervenalý nádech.Květenství má poněkud odlišný tvar - připomíná trubku bezrozšíření na konci.Barvy květů jsou světlé, často oranžové nebo červené.

Pozor! Tento vysoký druh se často vyskytuje v Kostarice a Kolumbii.

Květ Digitalis


Jedná se o velký květ bylinného typu s polehnutím nebo rovnými výhonky, které jsou dlouhé 80 cm. Listy rostliny jsou protilehlé, mají podlouhlý tvar.Na délku jsou 15 cm a na šířku 8. Květy jsou jednotlivé, umístěné na stopce. Koruna má tvar zvonku s trubicí, jejíž délka je 5 cm.Ve spodní části je oteklá a mírně zúžená směrem nahoru.Rostlina je zcela pokryta bílými chlupy, díky čemuž se zdá být froté.

Příjemná


Příjemná kolonie se liší od květu digitalis v tom, že je nižší, má široké listy ve tvaru vajíčka a také stříbrné žíly fialové a dalších odstínů.Malinové skvrny na květinách mu dodávají luxusní a originální vzhled.

Chlupatý


Chlupatou barvu charakterizují vzpřímené stonky pokryté malými bílými chlupy. Listy mají často ušlechtilý bronzový odstín. Venku jsou květenství šarlatové nebo šeříkové, na nich je mnoho vínových skvrn.

Fluffy-flowered


Představená odrůda je velmi podobná colorea digitalis.Vyznačuje se zelenými listy, sametovým na dotek a červenými okraji po okrajích.Květy dosahují délky 5 cm, jsou oranžové a červené a ve spodní části mají žluté tečky.Nadýchaný květdosáhnout výšky 50 cm.Tento druh je zvláště oblíbený v domácím pěstování.

Bogotsky


Odrůda Bogotsky dosahuje výšky 50–60 cm.Nachází se v divočině v Kolumbii, stejně jako na kamenitých veselích v lese.10 centimetrové listy světlé nebo tmavé barvy mají zoubkovanou hranu.Barevné květy jsou na vnější straně žluto-červené a uvnitř jasně červené.Kvetení může pokračovat po celé léto.

Odrůdy

Nejkrásnější a nejoblíbenější mezi zahradníky jsou tyto odrůdy:

 • Flashdance.
 • Jester.
 • Karl Lindberg.
 • Queen Victoria.
 • Red Ryder.
 • Roundelay.
 • Srqův perský koberec.

Budeme hovořit o vlastnostech každé z níže uvedených odrůd a ukážeme, jak fotografie vypadají.

Flashdance


Odrůda byla zavedena ve Švédsku v roce 2001. Je charakterizován velkými nažloutlými květinami a růžovými lístky.Malinové skvrny odlišují tuto odrůdu od ostatních.Také podél okraje okvětních lístků je tmavé lemování barvy fuchsie.Listy jsou zelené, nejsou příliš světlé, ale ani tmavé.

Jester


Byl chován v roce 1982 chovatelem P. Worley.

Nápověda! Odrůda byla vytvořena křížením dvou druhů - Eriantha a Bogotensis.

Na přímém stonku jsou husté zelené listy, které odcházejí v bronzovém odstínu. Kvetou v základně bíle a mají zvonkovitou trubici.Okvětní lístky jsou bílé na končetině a v růžovém postřiku jsou vidět krásné růžové skvrny.

Živé květy jsou zdůrazněny skutečností, že se skvrny sloučípruhy kombinující geometrii a spontánnost v barvě.Listí nenávistně klesá a jeho okraje mají zoubkovanou hranu.Keř má malou velikost, ale jeho květ je hojný.

Karl Lindberg


Karl Lindberg je rostlina s nejtmavší barvou ze všech. Jeho trubice jsou malovány v tmavém levandulovém odstínu a zdaleka vypadají sametově.Pouze bílé krky je mírně zbarvují.Na končetinách jsou okvětní lístky poseté krásným malinovým sprejem.K základně kondenzují a tvoří trubku s vodorovnou čarou.

Queen Victoria


Queen Victoria je jedinečná paleta barev.Jeho květinové aranžmá je velmi jemné, má krásné růžové květy.Bílý krk na tomto pozadí vypadá obzvláště působivě.Okvětní lístky jsou také světlé s jasnými skvrnami odstínu červené řepy.Listy se mírně ohýbají, mají tmavě zelenou barvu.

Red Ryder


Red Ryder je krásná rostlina s tmavě červenými zvonky.Bílý krk, stejně jako okvětní lístky, husté paprsky květin tmavě třešňového odstínu dodávají této rozmanitosti originality. Listy mají sklon, jsou husté a mají tmavě zelený odstín.

Roundelay


Představená odrůda se vyznačuje oranžovými zvonky s jemným bílým krkem.Okvětní lístky v místech končetin jsou také bělené, mají nasycený růžový sprej různých velikostí a jsou orámovány tmavou listoví.Tato rostlina je velmi světlá, ale zároveň kompaktní.

Srgův perský koberec


Perský koberec Srg vytvořil v roce 2013 chovatel S. Saliba. Název „Perský koberec“ popisuje přesně tento druh barevného schématu.Její květy jsou sametové a mají bohatý stín.Když se na něj podíváte, jsou vysledovány orientální motivy.Velké květy jednoduchého tvaru mají červený karmínový tón a jemný žlutý krk.

Žluté končetiny okvětních lístků jsou zdobeny velkým hráškem třešňového stínu a malinová hrana jim dává originalitu.Ve žlutém halou jsou jasné skvrny, které vypadají zvláště působivě pod otevřeným paprskem slunce.

Listy jsou zoubkované, jsou zelené a mají červený rámeček, který doplňuje složení, což je činí působivějším. Kvetení je hojné a keř je kompaktní, vyvíjí se ve formě velkolepé čepice.

Chovatelské odrůdy

Za jednu z nejneobyčejnějších lze považovat výběr odrůd žlutých květů, které se nazývají kolonie Sunny.Červené skvrny a tahy se liší od paprsků od krku.Listy jsou středně zelené, s velkým počtem hřebíčků.Taková rostlina není příliš velká, když se smontuje, kvetou velmi hojně.

Za zmínku stojí také následující vzácné odrůdy:

 • K. Ampallang. Velké růžové květy se světlým hrdlem, poseté fialovými tečkami.Na podlouhlých listech jsou tmavé žíly.Odrůda je celkem kompaktní.
 • K. Anův obličejový tetování Lius /Vivian. Květy jsou velké, nasycené růžové a okvětní lístky jsou bílé.Mají růžové tahy a výpadky proudu.Jde podél okraješiroký okraj s malými tečkami a od krku můžete vidět paprsky třešňového odstínu.Listy tmavě zeleného stínu.Tato odrůda je velmi elegantní.
 • K. Beethoven. Květy jsou červeno-oranžové barvy s tmavými tečkami a listy jsou jasně zelené s červeným okrajem kolem okraje.
 • K. Bibbi. Krásné žluté květy s červenou skvrnou.Horní okvětní lístky jsou často mírně růžové.Listy jsou dole, mají světlou a lehce nahnědlou barvu.
 • K. Brimstone. Světlé květy červeno-oranžové barvy, jejichž přední část je posetá třešňovými tečkami.Na žlutém pozadí vypadají velmi působivě.Dva lístky nahoře jsou šeřík.Listy jsou hnědé, sametové na dotek.

Vlastnosti obsahu

Koleria je nenáročný závod, který je pěstován i amatérským amatérským pěstitelem.Roste rychle, nepředstavuje potíže s reprodukcí.Pro výsadbu takových domácích zvířat byste si měli vybrat malé hrnce a poté je měnit, jak rostete.

Rovněž stojí za pozornost věnovat se těmto důležitým podmínkám zajištění:

 • Krmení. Mělo by se to provádět často, pokud není možné neustále měnit půdu.Tento postup se často provádí jednou za 1,5 měsíce.Hnojiva s vysokým obsahem draslíku a fosforu se k tomu hodí.
  Důležité! Hnojiva musí být vysazena přísně v poměru a je třeba dodržovat i řádné zavlažování - ne příliš často a v malém množství.
 • Zem. Prostandardní půdy jsou vhodné pro kultivaci, pokud jsou vypuštěny a obsahují vlhkost.Můžete také použít směsi vermikulitu, rašeliny a perlitu.
 • Zalévání .Zalévání je nutné, protože půda zaschne.S trochou sušení se rostlině nic strašného nestane, ale zamokření způsobí uschnutí kořenů.
 • Osvětlení. Dobré osvětlení je důležitým faktorem.Chladné teploty nebrání dobrému růstu, podporují rozvoj silných rostlin.Měl by být hodně světla - až 12 hodin denně.Ale v odpoledním slunci se vyplatí zastínit hrnce.
 • Vlhkost .Ve srovnání s jinými zástupci rodiny Gesneriev nejsou barvy vůbec náročné na teplotu a vlhkost.Rostou dobře ve vlhkém podnebí, nelze je stříkat, takže se neobjevují popáleniny.

Všechny podrobnosti o pravidlech domácí péče o tuto krásnou rostlinu se dozvíte v tohoto článku.

Lze shrnout, že můžeme bezpečně říci, že koleriya není vznešená, ale velmi krásná rostlina.Každá z jejích odrůd je jedinečná svým způsobem - na parapetu můžete vytvořit skutečný ráj, pokud vyberete několik vícebarevných druhů.