Raná známka, milovaná letními obyvateli - jabloně Grushovka brzy

Mnoho zahradníků pěstuje jabloně jako ovocné a okrasné stromy na svých osobních pozemcích.

Chovnými metodami bylo vyšlechtěno velké množství různých odrůd.

Jednou z nejpopulárnějších odrůd ve středních oblastech Ruska je jabloňGrushovka brzy.

Popis kultivaru Grushovka je brzký a jak jabloň a jablka vypadají na fotografii, to vše najdete v článku.

Jaký druh druhu?

Tento druh jablka patří do léta a zraje do 15. srpna.

Na rozdíl odod předchůdce této odrůdy moskevské Grushovky , jejíž plodydozrávají o dva týdny později .Odrůda byla proto pojmenována„brzy“.

Znečištění

Tato odrůda vyžaduje k produkci ovoce křížové opylení.

Proto je třeba v sousedství této oblasti vybrat odrůdu, která začne nést ovoce současně.

Musí být vysazena ve vzdálenosti nepřesahující 50 metrů.

Plán výsadby stromů musí být v tomto ohledu vypracován předem.

Pro Grushovku brzy jako soused můžete použít: Papyrovka, Bílý objem, Čínské rané zlato, Borovinka a Cinnamon striped.

Popis kultivaru Grushovka Brzy

Uvažujme samostatně vzhled jabloně a ovoce.

Vzhled je velmi podobný moskevské Grushovce, ze které byl získán.Rozdíly zahrnujíkompaktnější velikost stromu ,s krásnou korunou , což umožňuje použitíozdobných výsadeb .

Ovoceje velmi krásné , velikostje o 20 procent větší než u moskevské Grushovky .Jejich průměrnáhmotnost je 80 gramů.

Jsou kulatého tvaru, hladké nebo lehce drsné na dotek.Barva je bělavá krémová s růžovočervenými pruhovanými skvrnami.

Mají šťavnatou sladkokyselou chuť, bohatou vůni, plody obsahují významné množství vitamínu C. Jablka raná Grushovka mají kalorický obsah 47 kcal.

Historie výběru

Brzy Grushovka byla získána z moskevské odrůdy Grushovka, kterou milovalo mnoho zahradníků.

V důsledku výběru, jmenovitě opylení Papirokou, byly odstraněny dvě významné nevýhody:malá velikost plodů a jejich velmi slabá odolnost vůči strupovitosti.

Lidé stále mají jménoGrushovka se zlepšila.

Autorem odrůdy jeSergey Isaev .Ve 30. letech XX. Století pracoval jako vedoucí oddělení VNIIS pojmenovaného podle Michurina.

Pro odrůdu byla zachována charakteristická mrazuvzdornost a prstencový typ tvorby ovoce .Stromy dokážou přinést ovoce i po velmi drsných zimách.

Pravda, plodina szahradníci dostávají takové stromy jednou za 2 roky.V tomto případě je frekvence tvorby plodin vysvětlena malou tvorbou ovocných větviček v prstencích jabloní.

FotoDistribuční oblast

Tato odrůda je v moskevském regionu rozšířená .

Patří k nejlepším odrůdám v tomto regionu a byl také zónován pro střední regiony Ruska, konkrétněRyazan, Tula, Vladimir, Ivanovo, Bryansk, Kaluga a Smolensk. Odrůda jablek Grushovka prochází rychlou adaptací a má vysokou míru přežití.

Pro pěstování v uvedené oblasti jsou vhodné tyto odrůdy: dezert Petrova, srpen, Antonovka dezert, Kuibyshevskoe, ) Lobo, Moskevské výročí, Čerstvost, Severní Sinap, Červenec Černenko, Asterisk, Elena, Imrus, Zhigulevskoye, Quinti, Mladý přírodovědec, Cliff.

Výnos

Grushovka je odrůda jablek charakterizovanávysokým výnosem .V průměruse 100 až 200 kg získá z jednoho stromu .Začněte rodit ovoceve 4–5 letech po výsadbě .

Charakteristickým rysem není současné zrání ovoce.Jablka Grushovkadozrávají postupně v průběhu měsíce , což je pro soukromé zahradníky velmi atraktivní, ale pro průmyslové sady nepříjemné.

Zralé plody se objevují jižod začátku srpna.

minustato odrůda jeperiodicky plodná - 1krát za 2 roky.

Odrůdy se vyznačují dobrou produktivitou: Augusta, Gala, Antonovka dezert, Grushovka zima, ) Úžasný, Welsey, Slunce, Stroyevskoye, Sokolovskoye, Antey, Robin, Apple Spasitel, Korey, Uslada, Uralets.

Výsadba a péče o rostliny

K získání dobrých výnosů jablek je třeba zvolit správné místo pro výsadbu sazenic.Musíte najít místo s dostatečným osvětlením, sladkost budoucího ovoce a objem plodiny závisí na jeho úrovni.

Je rovněž třeba věnovat pozornostúrovni vlhkosti půdy. Jabloněnemohou vydržet stagnaci vody.

Pokud dojde k soukromým záplavám, může sazenice umřít nebo se vyvíjet velmi pomalu.Jabloně by měly být vysazenyna kopci nebo by mělo být provedeno drenáž.

Existují určité požadavky na půdu, musí to býthlína, písčitá hlína , nebo to může být vyluhovaná chernozemová půda.

pH půdy je mírně kyselé od 5,5 do 6,0.

Doporučuje se pěstovat jabloně buďna jaře(od konce dubna do května) nebona začátku podzimu(od září do začátku října).

Pokud mají vaše sazenice holé kořeny, pak prvním krokem je oříznutí listů, přičemž na každé větvi zůstane jen několik listů.Kořeny by se neměly ořezávat, čím více jsou, tím rychleji bude kořen stromu.

Jabloně rostoucí v Moskvěoblasti jsou ve většině případů neplodné.Závisí to na rozmanitosti jabloní a přesněji na různých dobách zrání tloučku a tyčinek.

Ženský generativní orgán dozrává dříve než prašníky a samoopylení nemůže nastat.Pro zajištění křížového opylení je třeba zakoupit jabloň jinou jakost.

Na začátku jarase do půdy přidávají organická hnojiva(shnilá koňská hnůj nebo humus), aby se nakrmily jabloně .Berte to s podílem 4 až 16 kg /m2.Močovina (400-600 gramů) se používá pro minerální obvazy.

POZOR:Během tohoto období můžete používat složitá hnojiva, ale pouze ta, jejichž složení neobsahuje dusík.Do půdy se zavádějí později, začátkem léta, kdy dochází k intenzivnímu rozvoji zelené hmoty a tvorbě ovoce.Protože dusíkatá hnojiva zvyšují produktivitu.

Pokud je půda sama o sobě bohatá, lze ji vynechat, pokud naopak obsahuje nepatrné množství živin, pak se hnojí ročně.

Složení hnojiv se také musí měnit v závislosti na půdě, pokud je v ní dostatek prvků, pak se vyplatí je přidat.

Aby byl strom intenzivnější,po prvním květu, odřízl 85-95% květů .A také odtrhněte50% plodů stále v zeleném stádiu .

Takže v budoucnu můžete svou plodinu normalizovat. Zbývající jablka porostou a budou sladší.

POZNÁMKA:Někdy se můžete této metodě vyhnoutplodnost frekvence, jakojabloně v jednom roce položí mnoho ovocných pupenů, což vede k přetížení ovoce a příští rok si uspořádají odpočinek.Při odstraňování dalších pupenů nedochází k přetížení a zahradníci mohou doufat v příští rok.

Zalévání se provádí každý týden. 2-3 kbelíky vody na strom. Během vegetačního období je důležité rostliny pravidelně zalévat. Pro Grushovku brzy nastoupíkoncem července do začátku srpna.

V této době se stromy tvoří a kvetou téměř pro další sklizeň.

V srpnu se zalévání zastaví, takže stromy přestanou růst a připravují se na zimu.

Výjimka je pouze v případě velmi suchého léta, pak se zalévání pokračuje tak, aby jabloně akumulovaly vlhkost.

Při přípravě na zimu jsou stromypokryty speciálními sítěmi z hlodavců a obaleny krycí tkaninou.

Vynikající a cenově dostupnou možností jsou nylonové punčocháče, které umožňují průchod vody a vzduchu.

Je také možnézavést koňský humus na zimu , což zvýší zimní odolnost stromů.

Podívejte se na video o podzimním prořezávání a péči o jabloň.

Nemoci a škůdci

Na rozdíl od odrůdy Grushovka má moskevská raná odrůda Grushovkavysokou odolnost vůči strupovitosti .Existují však i jiné nemoci, které jí mohou ublížit.

Mosaic disease. Její příznaky: nažloutlé skvrny na listech, které se postupem času zvětšují.Listy jabloně se stávají křehčí a padají,brzy na podzim listoví.Toto onemocnění je způsobeno virem a je obtížné ho léčit, šíří jej roztoči a mšice.Proto se jako profylaxe provádí postřik proti těmto škůdcům.

Stromy s rozvinutým mozaikovým onemocněním bohužel musí být vykopány a spáleny, aby se zabránilo dalšímu šíření.

Powdery Mildew. Onemocnění způsobené houbovým patogenem.To lze zjistit, když se na listech objeví bělavý plak.V průběhu času deska získává hnědou barvu a stává se něco jako plst.Listy se stočí a spadnou.

K boji proti němu se používají sirné přípravky.První ošetření se provádí před květem (2% koloidní roztok síry), druhé po květu (1% koloidní roztok síry), třetí po sklizni.V obchodech pro zahrádkáře si můžete koupit specializované přípravky pro kontrolu plísní, například známého "Topaz".

Rakovina peptických vředů. Existuje otevřená, uzavřená a kloubní forma choroby.

Na kmeni stromu se tvoří zahuštění a vředy, které rostou, může se kůra trhat, zatímco tkáň stromu je obrácena směrem ven (otevřená forma).

Způsobují to spory původce plísní.V boji proti tomu jsou zasažené větve odříznuty a spáleny z místa, sekce jsou ošetřeny Bordeauxovým řešením nebo varem.

Cytosporóza , nebezpečné onemocnění způsobené houbami, postihuje kůru stromů.Na něm jsou vytvořenyčervenohnědé hlízy, kůra umírá a padá spolu s větvemi.K ošetření použijte ošetření poškozených ploch zahradními odrůdami nebo okrem na laku.

Ovocná hniloba. Ovlivňuje plody jabloní, způsobuje jejich plísňový patogen.Je doprovázeno rozšířením vysoké teploty a vlhkosti.Jablka se uvolňují, jsou měkká a mají nahnědlou skvrnu.Plody buď padají na zem, nebo zůstávají na větvích a infikují sousední.Pro boj proti hnilobě je nutné pečlivě odstranit napadené ovoce a zničit je.Protože výskyt tohoto onemocnění je podporován můry, housenkami a jinými hmyzími škůdci, provádí se postřik roztokem Fitosporinu jako profylaxe.Při prvních příznacích onemocnění je léčen Zircon.

Řízení škůdců.

Hmyz, který poškozuje jabloně, zahrnuje: klíšťata, mšice, můry, weevily, můry, kůrovce, listové červy, pily atd.

mšiceovlivňuje listy rostliny.K boji proti němu se používá postřik roztokem nitrofenu, karbofos nebo odvarem tabáku.

Apple roztočijsou zima v kůře stromu a v období jaro-léto ovlivňují opadavou část jabloní.Proto musíte starou kůru pravidelně čistit a spálit.

Ošetření listů se provádí také roztokem kalbofosu.

Housenkymůry jablek také tráví zimu v kůře.Během kvetení listů a jíst listy.Proto se ještě před květem stříkají roztokem Zolonu nebo chlorofosu(koncentrace 0,07%).Stejně tak můžete překonat leták a brouka.

Codling mothnakazí ovoce tím, že jí část semene.Pro prevenci je kůra dezinfikována, v prasklinách, ve kterých žijí housenky, postřikuje roztoky chlorofosu nebo karbofosu.

Mnoho hmyzích škůdců a jejich larvy hibernaují v padlých listech, takže je na podzim je třeba je pečlivě hrabat, spálit je ze zahrady a postříkat půdu roztokem nitrofenu.Pomůže to udržet vaše stromy zdravé a poskytne výnosy.

Závěrem si všímáme výhod a nevýhod rané odrůdy Grushovka.Mezi nepochybné výhody patří chuť a množství ovoce a jejich předčasné zrání, jakož i odolnost vůči strupovitosti.Nevýhodami jsou četnost plodnosti a nedostatek vlastní plodnosti.