Rostlina, která přináší majiteli finanční pohodu - Crassula Silvery

Stříbrná Crassula nebo Money Tree je sukulentní keř z čeledi Crassulaceae.Vlasti - Jižní Afrika.

Květinářství zbožňují tuto rostlinu pro svou nenáročnost a originální vzhled.Vzhledem k tomu, žese listy Crassula navenek podobají jeho mincím a nazývají jej „stromem peněz“ .

Feng Shui však tvrdí, že jeho pěstování na správném místě u vás doma může být opravdu bohaté a udržovat vynikající zdraví.

V tomto článku však hovoříme o tom, co je Silver Fat Cracker, jak může být propagována a jaká péče to potřebuje.

Popis a vlastnosti

Běžné stříbro rouno je běžnévnější charakteristiky rodiny a druhy této rostliny pěstované doma, je jich mnoho: arboreous, ovata, Arachnoid, Portulakova, Západ slunce a Menší.

Krasul Silvery má tyto vlastnosti :

 • Maximální výška pouzdra je 1,5 metru.
 • Stonek je výrazný a má přibližně stejnou tloušťku po celé výšce, mírně se zužující k horní části.
 • Kůra na kmeni a výhoncích rostlin je zelená, ale s věkem se stává světle šedou nebozeleno-hnědá, s místy mírně mírně ohnutými záhyby a vrásky.
 • Listové listy jsou oválné, bez špice, pokryté jasně zelenou koženou skořápkou, silnou a masitou.
 • Uspořádání listů na stoncích je zvláštní: párovaný naproti, ale každý následující pár je kolmý k předchozímu.
 • Kořenový systém je vláknitý.Kořeny jsou šťavnaté a silné, snadno vystavitelné fyzickým nárazům.Doma je rostliny jedí.

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, že rostlina není schopná rozkvětu, není tomu tak. Stříbrná skvrna krásně kvete a tvoří malé racemose květenství skládající se z malých světlých květů s lehce růžovým květem bez zápachu.

Crassula nebo Crassula patří do velké skupiny sukulentů.A v této rodině najdete spoustu zajímavých pokojových rostlin.

Upozorňujeme na podrobné informace o některých z nich: Lithops a Kalanchoe.

Fotografie Silver Hoody

Domácí péče

Ihned po pořízení se doporučuje, aby byl závod transplantován do trvalého hrnce.Neměl by být příliš velký, kořeny Crassula by měly zaplňovat celý objem.

Jako půda se používá směs :

 • trávníková půda - 1 část;
 • listová půda - 3 díly;
 • písek - 1 díl.

Takébude vyžadován humus, popel a jíl.Crassula však není příliš náročná na složení půdy, cítí se skvěle jak v hotové půdě pro kaktusy, tak v univerzále.

Předpokladem pro úspěšné pěstování je přítomnost drenáže v květináči jedna třetina celkové výšky nádrže .V následujících letech se doporučuje stříbro rouno transplantovat jednou za 2-3 roky.A musíte to udělat na jaře, když opustí období odpočinku a začne aktivně uvolňovat nové výhonky.

V průběhu celého roku potřebuje rostlina hodně světla, dokonce i přímé, ale s mírným stínem z příliš jasných paprsků, aby nedošlo k popálení.Nedoporučuje se jej umisťovat mimo okna.

Tlustá žena je citlivá na změny denních a nočních teplot.V létě by průměrné denní sazby měly být 22-25 stupňů, ale v zimě (od konce října do poloviny března), kdy rostlina potřebuje mír, se teplota udržuje na 8-12 stupních.V tuto chvíli by také neměl být omezen přístup na světlo a na čerstvý vzduch.

Vzhledem k tomu, že rostlina akumuluje vlhkost uvnitř masitých listů a ve stonku, potřebuje mírné zalévání.Během období aktivního růstu bude stříbrné maso stačit na dvě zalévání týdně.

Během zimního odpočinku je omezena na 2krát měsíčně. V průběhu celého roku se doporučuje otřít leteckou část Crassula vlhkým hadříkem nebo zařídit sprchu .Současně je důležité zajistit, aby voda nevnikla do půdy.

V období jaro-léto může tlustá žena Krmte malým množstvím organických hnojiv(například Gummi) nebo speciálními komplexy pro sukulenty.Krmení se nejlépe kombinuje se zaléváním ne více než jednou měsíčně.Během klidu není nutné rostliny krmit.

Peníze strom nejsou jedinou rostlinou, se kterou jsou spojeny legendy a víry člověka.Takže v prostředí místnosti rostou spousty zajímavých exemplářů, které přinášejí štěstí nebo štěstí.

Přečtěte si vše o květu indoor Chřest, schopný vyčistit energii bytu a Anthurium, což přináší mužské štěstí.

Rozmnožování

Květ je považován za dlouho játra.Může růst po několik desetiletí as kvetoucí náležitou péčí. staré a příliš velké rostliny však trpí stříháním kořenů , které nemohou udržet rozvětvenou stopku.Kromě toho jsou dospělé tlusté ženy „plešaté“ ve spodní části, a proto nevypadají příliš přitažlivě.

Oříznutím rostliny a její formace je možné snížit růst vzhůru a tvorbu nových postranních výhonků, avšak šíření výhonkyse považuje za účinnější metodu úplného omlazení doma .V tomto případě můžete pěstovat nový exemplář, který majitele potěší minimálně 10 let šťavnatou zelenou barvou listů a kompaktní velikostí koruny.

Propagace Crassula řízky :

 1. Pořizujte výhonky s několika listy a během dne je osvěžujte.
 2. Rostlina se vyrábí v připravené půdní směsi pro sukulenty nebo ve směsi trávníku a listové půdy s pískem (2: 1: 1).
 3. Voda mírně zvlhčuje hliněné hrudky.
 4. Umístěte nádobu do dobře větrané a světlé místnosti.
 5. První rok po výsadbě není nutný obvaz.

Nemoci a škůdci

Blecha stříbrná se může pochlubit vysokou odolností vůči všem typům nemocí indoorrostlin.Prakticky není poškozen škůdci.Mohou však nastat některé rostoucí problémy.

Problémy spojené s porušováním pravidel péče :

 • klesání listí;
 • vadnutí listů;
 • Žloutnutí a špinění.

Nejčastěji jsou vyvolávány nadměrnou nebo nedostatečnou vlhkostí půdy.V prvním případě se kořeny Crassula mohou hnít, v důsledku čehož vlhkost a živiny přestávají proudit do své nadzemní části.

Když kořeny hnijí v důsledku nadměrné vlhkosti, lze kromě vadnutí listů pozorovat změkčení spodní části kmene. Situaci lze napravit zasazením květiny do nového květináče s čerstvou půdou .V tomto případě musíte nejprve oříznout zkažené kořeny na zdravou část a nakrájejte plátky jakýmkoli antimykotikem.

S nedostatkem vlhkosti v půdě se listy ztmaví, ztratí turgor a v průběhu času padají. Tento problém se můžete vypořádat obnovením zalévání .Listy zasažené vadnutím v Crassule se zpravidla nezotavují,proto je lepší je okamžitě odstranit.

Škůdci představující nebezpečí pro Fat Girl :

 • pavouci;
 • mealybugs;
 • hmyz v měřítku.

K jejich řízení se používají standardní opatření - postřik insekticidy.Někdy se na hlístce objeví houba, k tomu také dochází, když jsou porušeny podmínky zadržení.

Obecně lze říci, že pěstování rostliny provádí i začínající pěstitel.Absence typických virových nebo bakteriálních nemocí a škůdců z něj činí nejvíce „stěžující“ a dlouho žijící rostlinu ze všech plodin, které jsou k dispozici pro pěstování uvnitř.Kromě toho lze stříbrné rouno po celé léto vyjmout na čerstvý vzduch, do zahrady nebo na balkon.

Užitečné video

Níže se můžete seznámit se základními pravidly péče o tlustou dívku: