Rostlina Strobilantes, úžasná ve své kráse: doporučení pro domácí péči, foto

Strobilantes je exotická květina. V pěstování doma je velmi obtížné.

Doporučeno pouze profesionálním pěstitelům.

Rostlina dobře reaguje na vrchní obvaz, časté zalévání a dobré osvětlení.

Obecný popis rostliny

Strobilantes je vytrvalý keř.Z rodiny akantů.Má přes 260 různých poddruhů. Nejběžnější poddruh je Dyer.

Je velmi obtížné pěstovat. Tento zástupce flóry se proto doporučuje pouze zkušeným zahradníkům.S věkem může květina ztratit svoji přitažlivost.Proto se doporučuje aktualizovat novými barvami.

Ale se stabilním prořezáváním vypadá dekorativní keř úžasně a kompaktně.Jeho půvab je soustředěn na jasně exotických listech.Ve tvaru jsou protáhlé a ostré.Mají vroubkované okraje do 10-14 cm.

Spodní část listů je fialová a horní část je šedá kaštanová.Letáky mají světlé smaragdové pruhy.Rostlina kvete velmi zřídka.Miniaturní květiny a modrý odstín.

Foto

Fotografie ukazuje závod Strobilantes:


)

Domácí péče

Prořezávání

Prořezávánívyrobené pouze pro dekorativní účely. ​​S náležitou péčí vypadá květina elegantně a elegantně.Ořízněte boční stonky.

Při řezání je důležité nedotýkat se hlavního dříku. Jinak rostlina může zemřít.

Spodní listy jsou také někdy odstraněny.Rostlina tak získává více světla.

Zalévání

Zalévání by nemělo být příliš časté. Je důležité, aby nedošlo k transfúzi rostliny.V opačném případě mohou kořeny hnit a květ může odumřít.Při pokojové teplotě je třeba zalévat měkkou vodou.

Je důležité, aby voda neobsahovala žádné chemické nečistoty. Chemikálie mohou poškodit kořenový systém a květina může přestat růst.Před zavlažováním je důležité počkat, až ornice vyschne.

Nápověda! V horkém počasí se zalévání zvýší, v zimě se sníží.

Vzduch v blízkosti květu může být stříkán ze stříkací pistole.Nádoby jsou také umístěny na mokré oblázky nebo expandované hlíny.

Přistání

Pro přistání musí být vybrány prázdné nádrže. Odtok z rozbitých cihel je položen na dno. Pokud drenážní systém není proveden, může zařízení zemřít na hnilobu kořenového systému.

Půda musí být vybrána opevněná.Zakoupený primer můžete použít pro pokojové květiny.Jemnozrnný říční písek se vysype až na dno.Další je vrstva Země.Uprostřed je umístěna rostlina.

Poté usne a je nakrmen. K zavlažování lze do vody přidat krmení. Po výsadbě je rostlina umístěna na klidném a klidném místě.

Transplantace

Toto zvíře je transplantováno s růstem kořenového systému. K tomu použijte široké nádrže.Půdu lze použít zakoupenou.Ve spodní části je podšívka z expandovaného jílu nebo oblázky.

Propagace

Propagace rostliny probíhá odřezky. Stonky jsou řezány koncem jara.

Řízky musí být nařezány tak, aby na něm zůstaly 3-4 listy (internody), jejich délka je nejméně 7 centimetrů a vzdálenost od uzlu k nižšímu řezu je 2 centimetry.

Poté musí být sníženy do Kornevinova řešení.Tento roztok si také můžete připravit sami z šťávy aloe vera nebo strouhaných brambor.Ošetřené stonky musí být zasazeny do rašelinové půdy.

Do substrátu se přidá jemnozrnný mořský písek, humus.Klíčení kořenového systému lze provádět v písku, půdě, vodě a směsi rašeliny a písku ve stejném poměru.Řízky jsou zasazeny do substrátu po dobu 1-2 centimetrů.

Výsadba se poté zakryje skleněnou nádobou, řezanou plastovou lahví nebo celofánem.Je důležité, aby nádrž propouštěla ​​světlo.Mini skleník je instalován na osvětleném a teplém místě.Požadovanou teplotu je nutné neustále udržovat nad 20 ° C.2-3krát týdně se vysílá skleník.Po úplném zakořenění květu se květina přesadí do velkých nádob.

Teplota

Rostlina má rádo stabilní teplotu. Nejlepší volba je 19-23 ° C.V zimě by teplota neměla klesnout pod 11 ° C.To je plné podchlazení.

Osvětlení

Rostlina miluje přirozené světlo. Nelze být dlouho na slunci.Úpal může způsobit vážné popáleniny.V zimě musí být květina speciálně osvětlena.

Výhody

Rostlina dokáže absorbovat negativní emoce.Experti Feng Shui a věštci přisuzují kouzelné vlastnosti.

Rostlina je schopna odstranit lidské nepokoje, deprese, rutinu a kolo selhání.

Slouží také jako vynikající vnitřní dekorace.Díky exotickému zbarvení listů přitahuje květina pozornost a pohled.

Nemoci a škůdci

Rostlina je náchylná k molicím. Tito malí škůdci pokrývají listy rostliny.Objeví se prachový pyl.V tomto případě mohou být listy velmi zabarvené a vypadávají.

Při prvních příznacích se listy omývají mýdlem na prádlo.Poté se rostlina postříká chemickými látkami.Poté, co škůdci vypijí otrávenou šťávu z květu, okamžitě zmizí.Můžete také nastavit pasti a lepicí pásky.

Důležité! Postřikované květiny by se měly držet mimo domácí zvířata.Chemikálie neovlivňují pouze hmyz.V případě otravy zvířete jedovatou šťávou z rostliny, měli byste se okamžitě poradit s veterinárním lékařem.

Strobilanty mohou porazit molice.Rostlina miluje stabilní teploty, dobré osvětlení a místnosti bez větru.Preferuje časté zalévání měkkou vodou při pokojové teplotě.Propagován řízky.Roste dobře na lodžiích, balkonech, sklenících a slunečných parapetech.