Rostoucí třípruhová sansevieria: vlastnosti, reprodukce, péče o rostliny

Většina pěstitelů květin zná název „tchánský jazyk“, protože lidé nazývají nádhernou rostlinu z Jižní Afriky -třípruhová sansevierium (laurenti) .

V interiéru si tato vnitřní květina určitě najde místo pro sebe, bude vyhovovat jak klasickému prostředí, tak stylům jako rustikální, půdní, moderní, orientální a další.

Obecné vlastnosti

Sansevieria Laurenti označuje sukulenty.Má dlouhé vztyčené a tvrdé listy vyčnívající z plazivého oddenku.Příčné zelené pruhy jsou umístěny po celé délce světlých listů.Listy ve tvaru šipky mohou dosáhnout 1 metr.

Výsadba

Drenážse před transplantacípokládá na dno nádoby, pro tyto účely je vhodná expandovaná hlína.Jako půda se používá směs trávníku a listové půdy s povinným přidáním písku, aby drobivost.

Doporučuje se transplantovat mladé rostliny ročně, postupně , čímž se zvětšuje velikost nádoby .Postačuje k transplantaci dospělých jedinců, protože se pro ně hrnec stísní.Je důležité vzít v úvahu, že oddenek je mělký, a proto je kapacita výsadby nízká, ale široká.

Zalévání
Protože sansevieria je sukulentní, mělo by se zalévatPozor, zejména v zimních a oblačných dnech.Toleruje běžnou vodu z vodovodu, ale je žádoucí postavit se na pokojovou teplotu.

Když zalévánívody nesmí vstoupit do středuvýstupu, může to způsobit rozklad základny listů.

Postřik není nutný, protože tato rostlina dobře snáší suchý i vlhký vzduch.

Vrchní obvaz
Růst bezostranný není příliš rychlý, a protonepotřebuje časté vrchní obvazy .Hnojivo pro sukulenty nebo rozvedené na polovinu pro okrasné rostliny listů je vhodné.

Osvětlení
Roste dobře za jasného i částečného stínu.Na slunci bude vzor na listech jasnější a rychlejší.

Může být také umístěno pod umělým osvětlením, v takovém případě se doporučujezajistit dodatečné osvětlení až 16 hodinza den.

Teplota
Teplotní režim není náročný.Roste dobře doma i venku.

V zimě je žádoucí teplota asi 14 stupňů, vydrží krátkodobě pokles na 5 stupňů.Nepotřebuje však dobu odpočinku ase cítí skvěle v pokojových podmínkách .

Kvetení

Když je rostlina dobře udržovaná, objeví se lišta se zeleno-bílými trubkovitými květy.Doba květu - asi týden.

Někdy se plody vytvářejí na květenství.

Ořezávání
Aby se dala dekorativní hodnota, staré listy někdy začínají vysychat, ale začínají vysychat, ale většinou prořezávají nepoužívejte.

Reprodukce
Nejpohodlnějším a nejrychlejším způsobem jerozdělit oddenekběhem transplantace.

Další způsob, který trvá déle, jes listovými listy .K tomu je část listu oddělena od rostliny a vysazena svisle do země.

Nemoci a škůdci

Sansevieria může být ovlivněnatřásněmi a mealy bugem .Chemické přípravky jim pomohou zbavit se jich, jeden z nejúčinnějších a nejbezpečnějších je actellic.

Kromě škůdcůexistuje nebezpečí i nadměrné zalévání- v tomto případě hniloby podzemku a rostlina umírá.Vzhled hnědých skvrn na listech je důsledkem nadměrného zalévání.

V případě, že je zalévání velmi vzácné, začnou konce listů nejdříve vyschnout, což kazí dekorativní vzhled rostliny.

Každý pěstitel by měl vědět, že sansevieria patří kjedovatým rostlinám , proto je nezbytné zabránit kontaktu zvířat a dětí s nimi.

Fotografie

Viz fotografie níže uvedené rostliny:

)

Užitečné video

Toto je video o obsahu třícestného sunroomu v domácích podmínkách: