Rozmarný zástupce flóry „Calathea Saffron“: rysy domácí péče

Calathea Saffron - vytrvalá kvetoucí rostlina.Doma je to velmi náladové.Proto se doporučuje pro růst pouze profesionálními pěstiteli květin.

Vyžaduje zvláštní pečlivou péči, nadměrné zalévání, další osvětlení, vrchní obvaz.

)

Popis rostliny a fotografie

Calathea Saffron Calathea Crocata ) roste u amazonského pobřeží.Vlasti květu jsou považovány za tropy USA.Rostlinapatří do rodu Calathea .Je to trvalka s dobře vyvinutým kořenovým systémem.Týká se bylin.

Má zkrácený stonek, ze kterého roste velká růžice s protáhlými letáky na řapíku.Průměr a výška výpusti dosahuje metr a půl.

Listové desky jsou velké, vejčitého tvaru .Na délku mohou dosáhnout 25-35 cm, v blízkosti centrální žíly jsou velmi napnuté.Z tohoto důvodu se vytvoří žebrovaný povrch. Přední strana smaragdového odstínu, nesprávná strana - fialová .

K rozkvětu dochází v lednu až březnu. Trubkovité květiny .Mají vínové odstíny.Shromážděny v malém květenství štítné žlázy.

Pásky skryté, oranžový odstín.Stopky se protáhly.Rostou ze středu listových zásuvek.Každá květina kvete více než 15 dní.

Přečtěte si více v závodě CalatheaSaffron lze nalézt na následující fotografii:

Domácí péče

Uvažujme podrobněji pravidla pro domácí péči pro Kalatea Saffron.

V interiéru je náladový květ .V létě se může cítit velmi dobře.Po nástupu podzimu a snížení denních hodin začíná Kalathea Shafrannaya jednat.

Když roste vedle topných zařízení , začíná v závodě depresivní stav.Květina začíná bolet a následně umírá.Je také velmi obtížné dosáhnout kvetení.

​​

Aby tento zástupce flóry mohl růst bezbolestně, je třeba dodržovat řadu pravidel.

Zalévání

Zalévání by mělo být v létě a na jaře příliš vysoké. Používejte měkkou vodu bez chemických nečistot .Můžete použít taveninu nebo déšť.Při zavlažování z kohoutku musí být vařen, bráněn nebo držen filtrem.

Během aktivního růstu by měla být půda neustále zvlhčována .V zimě je zalévání sníženo na minimum.Je důležité, aby půda v tomto okamžiku vyschla.Jinak dojde k přetížení kořenového systému a hnilobě rostliny.

Vlhkost

Vlhkost by měla být vždy zvýšena.

Doporučený limit je 60–75%.Rostlina negativně souvisí s mírným zvýšením vlhkosti v důsledku malého postřiku.Proto květina je nejlepší v florarium .Povolené umístění v horidáriu.

Důležité! Chrání vybrané místo před suchým vzduchem v místnosti.

Pokud to není možné, pak se nádoba s rostlinou umístí na další tác s navlhčenými oblázky nebo lesním mechem.Rostlina potřebuje denní postřik stříkající vodou.Chcete-li zvýšit a udržet vlhkost v noci, položte na Kalatheya Saffron plastový sáček.

Výsadba

Rostlina roste dobře v mírně kyselé půdě.Roste dobře v opevněné, volné a prodyšné zemi.

Pro výsadbu si můžete koupit hotový chernozem pro poddruhy kořenové nebo substrát připravit sami.

K tomupoužívají listovou půdu, humus, rašelinu, jemnozrnný mořský písek .

Pro větší prodyšnost se do půdy přidává uhlí a borovice.

Doporučuje se, aby k výsadbě byly použity malé, široké kontejnery.Vypouštění z oblázků nebo oblázků je položeno na dně.Oddenek musí být pokryt lesním mechem.

Transplantace

Mladé exempláře musí být transplantovány každý rok.Procedura se provádí na jaře, kdy se příroda začíná probouzet.Dospělí zástupci flóry jsou přesazeni každé 3-5 let.Je důležité, aby kořenový systém zcela naplnil nádrž.

Užitečné video o transplantaci Kalatea Saffron lze vidět níže:

Krmení

Během vegetačního období je tento zástupce flóry krmen jednou za každédva týdny.K tomu použijte složené zakoupené vrchní obvazy pro domácí květiny.Calathea Saffron netoleruje nadbytek hnojiv.Proto je koncentrace uvedená v pokynech snížena na polovinu.

Rozmnožování

Rozmnožování musí být provedeno pouze na jaře po probuzení přírody.

Pokud se postup provádí na podzim nebo v zimě, kořenový systém nebude schopen posílit a rostlina může odumřít.

Při přesazování lze oddenek rozdělit na několik částí a zasadit do různých nádob. Je důležité, aby každý keř měl 4-5 dobře vyvinutých listů .Reprodukce je také prováděna kořenovými procesy.

Při hybridizaci rostlin se používá rozmnožování semen.K tomu jsou zapotřebí domácí skleníky vyrobené ze skleněných nádob nebo plastových lahví.

Teplota

Rostlina je velmi termofilní.Optimální teplota pro růst je 19-21 ° C.

Preferovaný teplotní rozsah je malý.Saffron Calathea umírá při teplotách pod 18 ° C a nad 24 ° C.

Květina netoleruje teplotní extrémy, silné nárazy větru .Proto je v zimě zakázáno větrání místnosti, ve které je květina umístěna.

V létě profesionální pěstitelé květin nedoporučují otevírat rámy, u nichž roste Calathea.

Osvětlení

Květina je velmi vybíravá z hlediska osvětlení.Rostlina potřebuje jasné přirozené světlo.Musí být chráněna před přímým slunečním světlem.paprsky.

Při pěstování ve stínu ztrácí tento zástupce flóry svůj dekorativní efekt.Rozety letáků začínají ztenčovat.S nadbytkem světla listy zčervenají.

Škůdci

Pokud je špatně udržován, může být ovlivněn roztočem .Jako preventivní opatření je květina neustále stříkána, otírána mokrými ubrousky a opláchnuta teplou sprchou.

Předběžně je půda pokryta plastovým sáčkem.Pokud je detekován škůdce , můžete použít tinktury kopřivy, česneku, pampelišky, jehel, zázvoru .

Listy květu můžete otřít manganistanem draselným, alkoholem nebo mýdlem na praní. Pokud škůdce nezmizel, použijí se chemické látky .Actelik, Fungicid, Actar, Bankolom jsou perfektní.

Ostatní škůdci, kteří infikují Calathea: měřítko, třásničky a rhizoktonie.

Nemoci

Všechna vznikající onemocnění se objevují s nesprávnou péčí.

  1. Pokud se růst rostliny výrazně zpomalil, začaly se listy listů zasychat a stočit- vlhkost vzduchu v místnosti je příliš nízká.Rostlina musí být přemístěna do florária nebo poskytnout jí podobné prostředí.
  2. Pokud se listy samy začaly krčit a hojně padat- vzduch je vedle květu příliš suchý.Suchý vzduch negativně ovlivňuje květ.Je nutné zahájit postřik rostlin a položit ji na paletu s navlhčeným lesním mechem.
  3. Pokud větve a listy začaly silněchřadnout a hniloba- pokojová teplota je příliš nízká.Je nutné přenést květ do teplejší a světlejší místnosti.
  4. Pokud je odstín listů příliš bledý , mizí na slunci.Bylo tam přebytek světla.

    Květinu je třeba zastínit nebo přeskupit v tmavším rohu místnosti.

  5. Pokud se na listech objevily shnilé skvrny, byla půda zvlhčena.Zalévání musí být zastaveno a rostlina sama přesazena do jiné nádoby.

Calathea Saffron - náladový trvalek.Dobře reaguje na vrchní oblékání, další osvětlení v zimě a roční transplantaci.Roste při teplotě 18-24 ° C.Vyžaduje konstantní zvlhčený vzduch, denně stříká vodou ze spreje.Propaguje semeny a klíčky kořenů.