Ruská výdrž a francouzská něha - hrušková odrůda

V moderní zahradě, vytvořené pomocí nejnovější zemědělské technologie, je vždy místo pro hrušky s velkými plody.Jsou velmi vhodné pro efektivní zemědělskou výrobu zaměřenou na maximální výnosy dobrého chutného ovoce.

Jednou z odrůd, o které se zahradníci často zajímají, jeodrůda hrušek Bere Russkaya. Jedná se o jasný zástupce celé rodiny odrůd hrušek, v jejímž názvu je francouzské slovo „bere“.

Všichni jsou spojeni jedním základním znakem -olejnatost masa tajícího v ústech(francouzské slovo beurre se překládá jako „olej“).

Co je to za druh?

Pear Bere Russian patřík odrůdám pozdní, podzimní a zimní. Podle biologického „kalendáře“ dochází ke zrání ovoce, které umožňuje jejich odstranění ze stromu, přibližně v polovině září .

Je třeba poznamenat, že plody této odrůdy, jakož i další pozdní odrůdy, se nedoporučují odstraňovat před stanoveným časem.Odborníci radí nechat ovoce dozrát na stromě.

Jinak existuje riziko jejich ztráty chuti.Mimochodem, ty zralé hrušky se mohou spontánně odloupnout z větví, než se sbírají,není třeba se obávat -stonky je drží pevně na stromě.

Pokud jde o splatnost spotřebitele - období zachování optimálních chutí a komoditních podmínek hruškami a možnosti jejich konzumace v potravinách, trváod října do konce ledna.

Zimní odrůdy zahrnují hrušky leden, Yakovlevskaya, zázrak, extravaganza, Nika.

Maximální míra udržení tohoto druhuje 120 dní.

Podle zásady hnojení je odrůda Bere Russkaya klasickáplodná ovocná rostlina. Tato kategorie zahrnuje zahradnické plodiny, které jsou prakticky neschopné samoopylení vlastním pylem.

Pro normální hnojení proto taková rostlina potřebuje vnější opylovače - hrušky jiných odrůd, které kvetou ve stejném období jako opylovaný strom.

​​

Tato hruška jestolní odrůdou pro dezertní účely.

Historie chovu a šlechtitelského regionu

Odrůda Bere Russkaya je hruškouVoroněžova výběru .Byl vyšlechtěn na zahradnickém výzkumném a šlechtitelském základněRossoshanské pokusné zonální stanice ovoce a bobuloviny(Rossosh, Voroněžská oblast).

Autorem nové odrůdy hrušek bylaAnna Mikhailovna Ulyanischeva- slavná sovětská chovatelka.

Od padesátých let pokračovala v práci svého otce a mentora, zakladatele stanice Rossoshanskaya,Lékaři zemědělských věd Michail Michajlovič Ulyanischev, pod jejichž vedením byli na Voroněžské půdě chováni desítky nových odrůd jabloní a hrušek.

Za účelem získání Bere Russkaya s původními vlastnostmi překročil autor novinek „klasickou“ zimní odrůdu MichurinBere winter Michurina(doposud tato hruška ztratila svoji produkční hodnotu a zůstala pouze ve starézahrady) s belgickou podzimní odrůdou Forest Beauty .

Obě rodičovské kultury majívysoké výnosy, dobrou zimní odolnost a odolnost vůči suchu , což je velmi důležité pro úspěšné šlechtění v mírných oblastech Ruska.

Vysoké výnosy jsou také prokázány katedrálou, Rossoshanskaya Beautiful, krásou Oryolu, podzimem Yakovleva, Lyubimitsa Yakovleva.

V roce 1984 byla do Státní odrůdové zkoušky odeslána nová odrůda hrušek.Územní „Bere Russkaya“ vve střední oblasti Černé Země a v Rostovské oblasti.

Popis odrůdy Bere Russkaya

Tato hruška má své specifické vnější a strukturální vlastnosti.Souhrnný „portrét“ Bere Rusského je následující:

Strom

Průměrný strom je charakterizovánprůměrnou výškou .Barevně může být kůra zakrývající pahýl rostliny buď šedá nebo světle hnědá.

Crohne, větve. U dospělého se vytváří široký vrchol ve tvaru pyramidy.

Kostrové větve získávají do dospělosti šedohnědou barvu.Hustota koruny je charakterizována střední nebo slabou hustotou.

Střílí. Rovnoměrné výhonky jsou mírně rozvětvené.U výhonků, které mají hnědo-hnědý odstín, je určitá puberta.

Jsou pokryty řídkou malou čočkou.Pupeny na výhonech se probudily dobře.Na rukavici se vyskytuje ovocná hruška.

Listy. Převládají malé listy.Ve tvaru připomínají vejce, jejich vrcholy jsou špičaté.Mírně pubertální list „Russian Bere“ se vyznačuje matným povrchem, téměř bez lesku, tmavě zelené barvy, s charakteristickým namodralým nádechem.Listy jsou na stromě drženy středně dlouhými a hustými řapíky.

Květenství. Květiny pocházejí z pupenů, které mají růžovou a bílou barvu.Průměrná květina ve tvaru talíře s krásnými bílými lístky je malá a má hmatatelnou vůni.

Několik květů se shromažďuje v deštníkovém středně velkém štětci.Pro hrušky Bere Russkaya vyznačuje brzy kvetení.

Ovoce

Velikost hrušek této odrůdy se lišíod střední po velkou.

Hmotnost ovocenení zpravidla nižší než 140 g ,maximální hmotnost byla stanovena na přibližně 200 g.Plody mají zaoblený tvar s kuželem.

Hustá kůže se zjevnou drsností je obvykle pokryta hustou rzí.

Primární barva je zraláhrušky - zlatožluté, na straně ovoce - rozmazané tmavě červené.Existují jemná malá podkožní skvrna.

Dužnina bílá se smetanovým nádechem se vyznačuje jemnou texturou bohatou na šťávu a značnou olejnatostí.Semena hrušek jsou dostatečně velká, hnědé barvy.

Ovoce se drží na větvi na středně dlouhých stopkách.Přitažlivost vzhledu odborníkyse odhaduje na 4,8 bodu(na 5 bodové stupnici).

Foto

Charakteristiky

Odrůda Bere Russkaya, pokud jde o časnou zralost (stáří ovocné rostliny, kdy začíná plodit), patří mezistředně ovocné hrušky. Stromzačíná produkovat první plodiny od 6 do 7 let.

Je třeba mít na paměti, že uvedená časná zralost je charakteristická pro strom vyrostlý vve Středočeském zemědělském regionu Černá země. Při výsadbě odrůd v oblastech s jinými povětrnostními a klimatickými podmínkami se může míra zralosti ruského Bere změnit.

V této oblasti se odrůdy cítí skvěle: Hera, Carmen, Mramor a Lada.

V zahradách „rodného“ regionu vykazují stromy této odrůdydobré výnosy. Průměrné ukazatele tohoto parametru jsouna úrovni 155–157 centernů na hektar.

Ve zvláště příznivých obdobích mohou být výnosy několikrát vyšší, v každém případěbyly maximální výnosy stanoveny naasi 598 centners na hektar.

Zřejmou výhodou této hrušky je pravidelná povahajejího vysokého výtěžku .

V jistém smyslu však může být překážkou dosažení maximální sklizně nedostatek Bere Russkaya -jeho průměrná úroveň mrazuvzdornosti v zimě.

Stromnetoleruje mrazy velmi dobře v oblasti -30 - 32 ° С , což je ve středním Rusku zdaleka neobvyklé.Proto se zahradníkům, kteří pěstují tuto odrůdu , doporučuje, aby přijali opatření k oteplování.

Náhlé mrazy během kvetení hrušek jsou obzvláště nebezpečné.

Zejména na začátku května 1999, v oblasti Voroněže, kdy teplota klesla na -5 ° C, bylo zaznamenáno 100% zmrazení květenství.

Pokud zemědělec pravidelně a přesně provádí všechna nezbytná ochranná opatření, může bezpečně naplánovat průmyslový rozsah pěstování této plodiny.

To je zejména usnadněno silnou, trvanlivou hruškovou kůží, díky nížlze plody dlouhodobě skladovat ve velkém množství a bezpečně přepravovat na trhy.

Odrůdy s hruškou zimní zahrnují: Bere Bosk, vévodkyně hruška, Severyanka, Samara Beauty, Pohádka.

Potěší asladkou a kyselou chutí aromatických plodů(4,8 bodu přitažlivosti).

Chemické složení hrušky:

Složení Množství
Cukr 10,7%
Titrovatelné kyseliny 0,25%
Kyselina askorbová 10,5 mg /100 g
]

Výsadba a ošetřování

Pro úspěšnou pěstování a provoz stromu je velmi důležité jeho výsadba.Chcete-li chránit budoucí sklizeň pozdních hrušek před mrazem, počínaje polovinou podzimu, můžete si vybrat klidnou část zahrady.

Spolu s tímto faktorem by místo přistání mělo být co nejvíce osvětleno slunečním zářením a nemělo by být zaplaveno podzemní vodou.

Aby se vyloučilo nebezpečí destruktivního zamokření kořenového systému, doporučuje se v oblasti, kde se nachází sazenice, uspořádat drenáž půdy.

Vykopávaná jámase vykopává ve vybraném bodě, hloubce asi 1 ma průměru 65-70 cm.​​Do rozpuštěné díry se vlije kbelík vody2 šálky vápno .Před dnem přistání by měla být jáma ponechána stát alespoň týden.

Strom je zasazen tak, že po naplnění kořenového systému zemí (půda se smíchá s humusem (2 kbelíky), písek (2 kbelíky) a sklenice superfosfátu), vyčnívá z půdy do výšky 5-7viz

Parietální oblast se pakzalévá 2-3 kbelíky vody a mulčujevrstvou sušeného humusu a pilin.

Správná péče o stromy předpokládápravidelné zalévánírostlin,uvolněníkmenové části zahrady,prořezávánípříliš dlouhých větví,ošetření od možných nemocí.

Vizužitečné video s tipy na zemědělskou technologii:

Nemoci a škůdci

Variety Bere Russkaya demonstrujevysokou odolnost proti padlí a chrastě.

Zjistěte vše o chorobách hrušek: Bakteriální popálení, https://selo.guru/ptitsa/bolezni-p/gribkovye/parsha.html, Rez.

Avšak v epifytických obdobích, kdy je pozorována rozsáhlá invaze houbových chorob na ovocné stromy, může být popsaná odrůda ovlivněna septoriemi.

Septoriaje běžné houbové onemocnění hrušek.Když porazí strom, objeví se na listech četné šedavě bělavé skvrny, díky nimž toto onemocnění získalo své druhé jméno - bílé skvrny.

První bolestivá místa se obvykle objevují v poslední dekádě května - začátkem června.

Pokud nemoci nebrání, vede to k příliš brzkému poklesu listů a oslabení rostliny.V důsledku toho se schopnost stromu odolávat mrazu zhoršuje.

Pokud nebyla preventivní opatření přijata včas a došlo k infekci, hruška by měla být ošetřena co nejdříve.

Za tímto účelem se stromy a půda postříkají nitrafenem (300 g na 10 litrů vody).To by mělo být provedeno brzy na jaře, ještě před tím, než pupeny začnou kvést.

V přísném souladu se všemi agrotechnickými požadavky poskytne odrůda Bere Russkaya zahradníkovi kvalitní produkt, který potěší spotřebitele s vynikající chutí.