Různé druhy a rysy pěstování cilus „Ayloster“: domácí péče a fotografie

Kaktusy rodu „Ailoster“ byly zrušeny jako samostatný roda všechny kopie byly přesunuty do rodu Rebucius.

Vzorky nicméně neztratily svou překvapivost a jsou hodné individuálního popisu.

Obecný popis

„Aylosters“ jsou běžné v Bolívii a na argentinských severních plošinách.Rostou ve vysoké nadmořské výšce, asi 3500 m nad mořem, jako strmé svahy a cítí se skvěle pod ochranou místních keřů.V této oblasti jsou poměrně vážné klimatické podmínky a povrchová vrstva půdy - aluviální.

Morfologicky jsou „Aylosters“ velmi podobné „Rebuts“. Vřeteno má kulovitý nebo válcový tvar, nutně žebro, průměr 3 až 6 cm. Obvykle tvoří mnoho dětí.Počet žeber se může lišit od 11 do 25 kusů, jejich umístění je často spirálové a mezi nimi jsou vždy malé hlízy.

Areola je světlé barvy a má bělavé ostny.Jejich délka dosahuje maximálně 0,7 cm. Střední hrot je silný, může být nažloutlý odstín, s tmavou špičkou.Existuje 1 až 5 kusů v partě, barvivo - od 0,2 cm do 2 cm.

Druhy z fotografie

Kvetoucí- rodz Bolívie.Má kulovitý a vysoce rozvětvený dřík, průměr až 3 cm. Radiální hroty, každý po 15-20 kusech.Centrální 5, onitransparentní a chlupatý.Kvetou od poloviny do pozdního jara, pupeny jsou malé, bílé, ale jsou také narůžovělé, umístěné na dlouhé trubici.Dosah 2,5 cm a je schopen zcela zakrýt pouzdro.

Na fotografii „Ailoster Belotsvetkovaya“:

Deminutje rodák ze severní Argentiny.Stonky dosahují výšky 6 cm a stejného průměru.Rostlina sama o sobě je tmavě zelené barvy, 7-12 kusů světlých ostnů, až 0,7 cm na délku.Kvete červeno-oranžovou, velikost květenství je 3-3 cm.

Na fotografii „Ayloster Deminut“:

Fibrigaje rodák z Bolívie.Liší se kulovitými nebo mírně protáhlými stonky, lesklou, zeleno-modrou, až do velikosti 6 cm.Hroty jsou radiální, bílé, nahnědlé.V svazku je až 40 kusů, jejich délka je 1 cm, jsou zde pouze 4 kusy centrálních jehel a jsou dlouhé 2 cm.Květy jsou středně velké, červenooranžové, zatímco samotná trubice je červeno-fialová a pokrytá malými štětinami.K hojnému kvetení dochází v polovině léta.

Na fotografii „Ayloster Fibrig“:

Heliosisje velkolepým představitelem, který kvete ve věku tří let.let.Pupeny jsou umístěny na dlouhých trubkách a dosahují 6 cm. Odstín je jasně oranžový, kvetení je velmi hojné, několik pupenů je odhaleno najednou.Ve většině případů není samotný keř jednoduše vidět pod květinovým kobercem.

Na fotografii „Ayloster Helios“:

Kupper- kulovitého tvaru, tmavě zelené barvy.Mezi žebry jsou nízké hlízy.15-20 hrotů v partě, tenké, každá po 2 cm.Centrální jsou nahnědlé, na radiální pouze špička je tmavší.Květina je červenooranžová se zeleným hrdlem.Kvetení: květen až červenec.

Na fotografii „Ayloster Kupper“:

Svalje malý exemplář s lehkými hřbety, kterýjak roste, tvoří celé výsadby z vlastních procesů.Květy jsou světlé, dokonale kontrastují se sněhovobílým krytem jehel.

Na fotografii „Ayloster Muscle“:

Pseudo minuta- dlouhé stonky zelené barvy, v partě 10hroty, jsou bílé a sklovité, až do 7 mm.Jsou zde pouze 3 centrální, jsou nažloutlé nebo hnědé, až do 13 mm.Květina je středně velká, vínová červená.

Na fotografii „Ayloster Pseudo Minute“:

Pseudo-minuskuleje válcová, 5 cm vysoká a 3cm široká, tmavě zelená.Jehly jsou radiální, až 15 kusů: nažloutlé nebo růžové, staré jehly vybledlé, 5 mm na délku.Centrální trn je jeden.Bud je malý, fialový.

Na fotografii „Ayloster Pseudominusculus“:

Spegazzinianaje kulový kaktus, dosahuje výšky 6 cm, v průměru - 4 cm. Liší se ve světle zelené barvě, velké svazky radiálně rozložených světelných trnů.Centrální jehla nemusí být vůbec.Květina je velká, červená.

Na fotografii „Ayloster Spergazzinian“:

Falešné drobečky- stonky jsou válcovité, kombinované až 15 radiálních jehelkteré s věkem mění barvu ze žluté na bělavou.Pupen je středně velký, oranžový.

ZapnutoHailmanova fotka False Tiny:

Hoffmannení příliš častým druhem, má oranžové květy a světle zbarvené jehly, které stonek velmi pevně zakrývají..Květ je velmi jasný, s úzkými okvětními lístky a vypadá velmi jako heřmánek.

Na fotografii „Ayloster Hoffman“:

Domácí péče

Květy „Ayloster“ od útlého věku, s náležitou péčí na jaře, květy mají jednoduchý tvar.Každý druh má různé odstíny pupenů, jsou jasně oranžové, bílé, růžové a tmavě červené.Můžeme říci, že jsou nálevkovité a široce otevřené, nejčastěji se nacházejí uprostřed stonku nebo blíže k jeho základně.

Paličky jsou téměř vždy spojeny s květinovou trubičkou.Hlavním rysem přípravku „Ayloster“ jsou vždy mikroskopické štětiny na zkumavce a vaječníku.Při vyvrácení jsou tyto části charakterizovány absolutní hladkostí.

Zajímavé! Po rozkvětu se objeví kulovité plody, které mají zelený nebo šedo-růžový odstín a dosahují 7 mm.

Uvnitř jsou naplněna malými černými semeny.

Akce po koupi

Když změníte podmínky zadržení, které nutně nastanou po koupi, „Aylosters“ nezažívají stres a na novém místě se cítí skvěle..

V bytě jejich pěstování nezpůsobuje zahradníkům potíže.

Doporučení týkající se péče o „Aylostery“ lze klasifikovat jako obecná, nejsou náročnější než jiné typy.

Dokud se neobjevípupeny se zalévají střídmě, pak se zvýší množství vody a vzorek se na osvětleném parapetu přeskupí.

Přirozeně se musí skrýt před spalujícími paprsky slunce.V létě se „Ailosteru“ často bere ven, ale zároveň nezapomíná na dostatečné zalévání.

Vzhledem k tomu, že rostou v horách v přírodním prostředí, jsou zvyklí na denní výkyvy teploty.Pokud je péče správná, může se „Ailoster“ znovu rozkvetnout v polovině podzimu.

Fotofilousness a teplota obsahu

Osvětlení by mělo být jasné.Je-li venku zima venku, musí být „Ayloster“ zvyklý na další osvětlení postupně.

Pohodlná teplota nezbytná pro úspěšný růst: léto + 22–35 ° C, podzim a zima + 7–10 ° C. Kaktus nepotřebuje postřik nebo dodatečné zvlhčování okolního vzduchu.

Zalévání a hnojení

Na podzim se intenzita zalévání postupně snižuje, aby rostlina měla příležitost plně se připravit na zimování.Během odpočinku by měl být „Ailoster“ na světlém a chladném místě s maximální teplotou 10 ° C.Do jara kaktusy zimují úplně bez zalévání.

Je velmi vzácné zalévat velmi mladé „Aylosters“, ale stále musíte věnovat pozornost okolním podmínkám.Pokud dojde k zimování v teplém bytě, doba spánku se zkrátí a při nedostatečném denním světle se stébla ztenčí a prodlouží.Poté bude aktivní formace postranních výhonků, ale zde je kveteníbude velmi slabý.

Jednou měsíčně můžete „Iloster“ krmit konvenčním hnojivem pro kaktusy.V nečinném období se bez krmení.

Přesazování a rozmnožování

Během jarní transplantace je vybrána volná půda propouštějící vlhkost.Měl by být složen z několika částí úrodné a snadné půdy, jedné části plniva štěrku a dvou částí kalcinovaného písku.

Pozor! Vybere se malá nádoba a bez ní se v ní vytvoří několik otvorů pro vypuštění.

Drenáž je uložena na dně, jsou vhodné expandované jíly nebo velké říční kameny a připravená zemní směs usne na vrcholu.

Nejjednodušší způsob, jak propagovat „Iloster“, je prostřednictvím postranních procesů a semen.

Výhonky zakořenily v písku.

Zalévat je lze až po objevení prvních kořenů.

K rozmnožování osivem jsou nezbytné určité dovednosti a zkušenosti.

Vysévají se na povrchu půdní směsi a vytvářejí skleníkové podmínky pro klíčení a teplotu 20 ° C.Musí být dodržena všechna doporučení a požadavky, které se vztahují na obal s osivem.Semena klíčí poměrně krátkou dobu, takže je nelze dlouhodobě skladovat.

Nemoci a škůdci

Na stoncích se mohou objevit ložiska hniloby pokryté plísní.Vznikají v důsledku nesprávného zalévání při příliš nízkých teplotách.Kromě toho může být rostlina ovlivněna múčnatkou.Na základě typu houby, která zasáhla „Iloster“, můžete použítpro ošetření následující fungicidy: Tiuram, Vitavax a Mancozeb.

Důležité! Ailoster mohou být napadeni mealybugs, pavouky a hmyzem.

To znamená, že nově získaná zařízení musí být v karanténě po dobu nejméně dvou týdnů.Aby se zbavili škůdců, jsou takové insekticidy dokonalé: Nero, Keltan a Actelik.

Kromě těch druhů „Aylosterů“, které jsou již botanikům známy, existuje mnoho mezidruhových hybridů chovaných chovateli. V některých případech se nové druhy získají opylováním, pokud má pěstitel velkou sbírku rostlin.Kaktusy jsou velmi nenáročné, zabírají málo místa, ale zároveň mohou vyzdobit jakoukoli místnost, zejména během období květu.