Různé hybridy pelargónie "Anděl": fotografie, popis a doporučení pro péči

Geranium je skupina domácích rostlin, které pěstitelé květin oceňují pro jejich hojné a krásné kvetení, náročnost v péči a odolnost vůči chorobám.

Existuje široký výběr těchto květů, které se liší nejen svým vzhledem, ale také způsobem reprodukce a zvláštnostmi péče.Z článku se dozvíte více o této květině.Podívejte se na závod na fotografii.

Botanický popis a historie výskytu

Geranium Angel dostal jméno, protože jedna z jeho odrůd byla zapojena do hybridizace pelargónií.V roce 1820 byl poprvé nalezen a popsán hybrid pelargónie , který byl na začátku nazýván zarostlým .V procesu samoopylení byly získány další odrůdy pokojových rostlin, včetně anděla.

Po 10 letech se květinářství Arthurs Langley-Smithovi podařilo vyrobit hybridy pelargonia a kudrnaté pelargónie.Je to díky poslední třídě, že Angel má voňavou listovou desku.Zpočátku se jim říkalo hybridy Langley-Smith, a teprve tehdy - andělé.

Vzhled

Vzhled andělského pelargónie připomíná královské pelargonium, pouze ve snížené formě.Mají mnoho, aledocela malé květiny, dřevité stonky.

Květy jsou kulatého tvaru a plátky umístěné nahoře jsou širší než spodní květy, které jsou na sebe navrstveny ventilátorem.Andělské květy se velmi podobají maceškám nebo fialkám, v důsledku čehož se rostlina nazývá pelargónie. Barva okvětních lístků může být následující :

 • lila;
 • bílá;
 • oranžová;
 • růžová s tmavými tečkami a mřížkovými paprsky.

Populární série odrůd a fotografie hybridů

Andělská křídla

Vzhled odrůdMuškáty v sérii Angel Wings jsou opravdu královské.Pouze jejich květy jsou velmi malé a pro získání hybridů byl použit křížení kudrnaté pelargónie s velkokvětými.Křídla Geranium Angel jsou ampely, které vytvářejí svěží korunu z výhonků středně velkých monofonních listů.

Andílek

Řada malých andělů není trpasličí rostliny , právě během kvetení pelargónie se jim velmi podobá.A ačkoli je růst andělů malý, pupeny jsou četné, malé velikosti.Rostlina kvete hojně a efektivně.Díky své podobnosti s maceškami se rostlina často nazývá Viola.

Deerwoodské oči

Tyto Andělské oči lze připsat zonálním pelargónům, které dobře rostou v domě, na balkóně a dokonce i v květinovém záhonu.Série hybridů, do kterých tato odrůda patří, je bezpochyby lídrem v počtu pěstovaných odrůd pelargónie a v popularitě.Právě teď ječíslo asi 75 000.

Z ostatních domácích odrůd pelargónie je zonal snadno rozpoznatelný zvláštní barvou listové desky.Tmavé oblasti jsou jasně viditelné na jasně zeleném pozadí.Zerální pupeny pelargónie jsou jednoduché a froté.

Kde a jak pěstovat pelargonium?

Výsadba se nejlépe provádí v březnupodle následujícího postupu:

 1. Připravte banku.Musí být prostorný, jinak rostlina nemusí rozkvetnout.
 2. Půda pro pelargónie Anděl by měl být volný a lehký.Jeho složení by mělo zahrnovat říční písek a rašelinu.Před výsadbou naneste minerální hnojiva do půdy směsí humusu, rašeliny, kompostu a písku: 1: 1: 1: 1.
 3. Na dno nádrže položte drenážní vrstvu.
 4. Posypeme půdou nahoře a zasadíme rostliny.Posypeme zbývající zeminou, mírně kompaktní a nalijeme do vody.

Osvětlení a umístění

Doma Geranium Angel kvete a rozvíjí se pouze za podmínek dobrého osvětlení.Pouze v tomto případě bude rostlina zdravá a listy budou sukulentní.V létě bude květ stínovat, chránit před přímým slunečním světlem.V zimě bude nedostatek světla, takže je zapotřebí dalšího světla a zdroje.V temné místnosti se stonky roztáhnou a listy zmizí.

Požadavky na půdu

Geranium Angel rád roste na úrodné půdě.Kromě toho by měl být volný a prodyšný s neutrálním pH.Pokud tyto požadavky nejsou splněny, pakvývoj květin bude pomalejší.

Péče

Keře pelargónie se zdají být jen drobné a křehké, ve skutečnosti jde o silné a vytrvalé rostliny.V otevřeném poli je hojné kvetení zajištěno jak ve stínu, tak na slunci.Když však umístí svůj anděl do stínu, pěstitelé květin získají ampeliovou formaci stonků pelargónie, zatímco při dostatečném osvětlení roste keř samotný silný a vzpřímený.Aleandělů v květináči bude muset být sponzorováno pečlivěji .

Podmínky zavlažování

Zalévání by mělo být v létě hojné a v zimě mírné.Pokud je v letních měsících horké počasí, zavlažujte květ každý druhý nebo každý den.V zimě, při teplotě 16-18 stupňů, se zalévání provádí 2-3krát za měsíc.

Andělé jsou klasifikováni jako odolní proti suchu, takže jsou schopni akumulovat vlhkost.Zahradník bude muset zajistit, aby během zavlažování nebyla půda zamokřená, protože to bude mít nepříznivý dopad na kořenový systém.

Nestojí za to stříkat rostlinu během květu, jinak by to mělo nepříznivý dopad na květiny.

Teplota

Během kvetení a růstu musí být pelargónie udržována na teplotě 20–25 stupňů. Od října do února se zařízení začíná v klidu , takže je nutné jej vybavit chladem při dodržení teplotního režimu 12–15 stupňů.Pokud udržujete kulturu v zimě v teplé místnosti, budete ji muset zalévat stejným způsobem jako v létě, ale nehnoďte.

Hnojiva a vrchní obvazy

Od jara do podzimu pelargóniezačne kvetat aktivně.Toto je nejvhodnější doba pro krmení.Udělejte to 2krát měsíčně pomocí tekutých přípravků.Přivést je do mírně vlhké půdy.Použijte přípravky obsahující dusík, draslík a fosfor.

Abyste získali dostatek zelených, musíte přestat s vysokým obsahem dusíku.Apro hojné kvetení by měl být ve složení draslík a fosfor .Pelargovit je pro to ideální.Představte dávku a frekvenci, která je uvedena v návodu.

Nemoci a škůdci

Geranium Angel je zřídka nemocný, ale pokud není řádně udržován, jsou možné následující problémy:

 • Black Leg .Jedná se o plísňové onemocnění, které infikuje základnu stonku.Vyskytuje se v důsledku nadměrné vlhkosti půdy nebo kontaminace.Zachránit květ nebude fungovat, takže je lepší se ho zbavit.Můžete se pokusit rozebrat pelargonium.
  Pro prevenci jiných rostlin se vyplatí koupit nový substrát, sterilizovat ho a navlhčit jej s následnou péčí.
 • Pokud se stonky začaly natahovat a listy spadly, je důvodemnedostatek světla .Je nutné uspořádat květinu ve světlé místnosti nebo zajistit umělé osvětlení.
 • Šedá forma .Jedná se o plísňové onemocnění, ke kterému dochází, když je postižen Botrytis.Chcete-li zachránit rostlinu, musíte odstranit zasažené listy, provést ošetření fungicidem, snížit zálivku a větrat místnost častěji.
 • Otok na listechsignalizuje signálnadměrné zavlažování půdy.Pěstitel musí upravit frekvenci a objem zavlažování.
 • Whiteflies and aphids .Tento hmyz nejčastěji napadá pelargónie.Abyste se jich zbavili, je nutné použít přípravky obsahující permethrin.Fungicidy pomohou překonat klíšťata.

Propagace doma

Proces množení pelargónie Anděl probíhá odřezky a semeny.

Semena

Tento způsob rozmnožování je mezi pěstiteli květin nejoblíbenější, protože umožňuje získat silnější rostliny bez větších obtíží. Postup :

 • K pěstování sazenic je třeba připravit univerzální substrát, který je lepší koupit ve specializovaném obchodě.Obsahuje všechny potřebné nutriční složky.
 • Půdu položte do nádoby a poté zasejte materiál na výsadbu do hloubky 0,5 cm. Semena by měla být rozmístěna ve vzdálenosti 20 cm.
 • Vše posypeme půdou, zalijeme a nádobu zahřejeme na teplou aosvětlená místnost.Teplota vzduchu by měla být 20-25 stupňů tepla.
Předtím, než se objeví první klíčky, musí být půda pečlivě zalévána.Sazenice jsou vidět po 7 dnech.Jakmile se objeví listy, můžete si vybrat, přesazení rostlin do samostatných květináčů.Po 2-3 měsících by měl pelargónie rozkvétat.

Řízky

Pro tento způsob propagace je důležité zvolit zdravé řízky.Pro tyto účely je vhodná rostlina, která dosud nekvetla a nemá velké větvení.

Postup :

 1. V březnu odřízněte odřezky, které mají několik uzlových kloubů.
 2. Odřízněte je v úhlu 90 stupňů, poté je položte na gázu a nechte 10 hodin.
 3. Vysazujte řízky v univerzální navlhčené půdě, přikryjte odřezanou plastovou lahví a vytvořte mini skleník.

Aby se zabránilo rozpadu řízků, je třeba je držet v místnosti s teplotním režimem 23 stupňů Celsia.Po 3 týdnech budou rostliny již kořeny, takže je můžete zasadit do samostatných květináčů, jejichž průměr je 14-17 cm. Ve stejném roce bude pelargónie hojně a jasně rozkvétat.

Množství druhů a odrůd krásného pelargónie je překvapivě rozmanité.Možná vám naše články pomohou orientovat se v této nádherě.Z nich se můžete dozvědět o ročních Robertech a trvalkách ve tvaru Pionu, o rozkvětu Rosanna po celé léto a zajímavém pelargánu , přečtete si pročdobrý Max Fry, jak správně pečovat o vonné látky Citron a vonné látky, jak pěstovat bílé a černé pelargónie.

Geranium Angel je krásná domácí rostlina , která hojně kvete, zřídka onemocní a nevyžaduje zvláštní péči.Široký výběr barev změní váš pokoj a vytvoří vaši vlastní mini-zahradu doma.