Různé možnosti - hruška Otradnenskaja

Hrušky jsou ze své podstaty silnými stoletci, existují exempláře, které dosáhly 300–400 let.Moderní odrůdy a jich je již více než 200, ohromí svou rozmanitostí.

Léto, podzim, zima, vysoké sté stoleté, střední a velmi nízké - bez ohledu na požadavky zahradníka si určitě najde svou vlastní rozmanitost.

Mezi mnoha odrůdami musíte věnovat pozornost navenek a ne příliš chytlavým, ale pokud jde o jeho vlastnosti, velmi zajímavou odrůduOtradnenskaja hruška- popis odrůdových charakteristik, fotografie plodů a recenze jejich vlastností později včlánek.

K jakému druhu hrušek patří?

Hrušky odrůdy Otradnenskajadozrávají v září , jedná se o podzimní hruškus dobou skladování do 4 měsíců .Během skladování získávají plody barvy a sladkosti, zelenožluté v době sběru, postupně zbarvují do žluté a rozmazané červené červenání se stává mnohem jasnějším.

Za vadu odrůdy se považujenedostatek charakteristické hruškové vůně a šťavnatosti , ale kdo řekl, že každý má rád hrušku?

Ano, a husté sladké maso nemá o nic méně milence než uvolněnou šťavnatost.

Vše závisí na individuální chuti zahradníka a neměli byste nakreslit čáruse slovy „technická známka“ je hruška Otradnenskaja nejrůznějšími širokými možnostmi, ale zjistíte, které z nich jsou později v popisu a na fotografii uvidíte, jak ovoce vypadá.

Podzimní odrůdy zahrnují také hrušky: Svetlyanka, Bere Bosk, Tatyana, Uralochka a Larinskaya.

Popis odrůdy Otradnensky

Hruška odrůdy Otradnenskaya mástřední růstovou sílu , tmavě šedý kmen a šedé větve skeletu, výhonky jsou tenké, hnědé, zelené listy, tmavé, malé, ale listnaté je silné.

Pupeny jsou bílé, květy bílé, sbírané po květenství po 5-7 květech.Elegantní ovoce,130 nebo 150 g , oválného nebo bikonického tvaru, odrůda nemá tendenci klesat,je výnos stabilní, vysoký. ​​

Foto

Charakteristika

Rostlinaje samooplodná , ale v případě opylení je výnos mnohem vyšší.

OdrůdyMoskvichka, Mramornaya, Nadyadnaya Efimovabyly uznány za nejlepší opylovače, ale pokud není možné je zasadit, pomůžou hrušky sousedů nebo divoký pták.

Otradnaya odrůda hrušek je nenáročná,toleruje nepříznivé povětrnostní podmínky, není strupovitá.

Odrůdy hrušek odolné proti chrastě: Rossoshanskaya krásná, Severyanka červenooká, Lel, Oryolová krása, Chizhovskaya, Skorospelka z Michurinska, Severyanka, Extravaganza.

Historie výběru a oblast chovu

S.T.Chizhov a S.P.Potapov - pojmenovali chovatelé Moskevské zemědělské akademieK.A.Timiryazeva, tuto odrůdu získala hybridizací z odrůd Téma a Forest Beauty.

Ochutnávací skóre plodů této hrušky je 4,3 bodu.

Koncem podzimu je odrůda hrušek Otradnensky zařazena do státního rejstříku a podle jejího popisu je zónována ve střední oblasti Černé Země.

Takové odrůdy hrušek v této oblasti vynikají skvěle Na památku Zhegalova, Tonkovetka, ledna, Hery a Krasul.

Výsadba a péče o rostliny

 • Výběr místa
  Zdraví stromu závisí na tom, zda jste vybrali správné místo pro výsadbu., produktivita, kvalita ovoce a délka jeho života.

  Otradnenská odrůda hrušek má malou růstovou sílu, ale i přesto si místo pro ni volněji volte, s dobrým světlem a foukáním.

  Nestavte hrušky poblíž zdí, bariér, mezi budovami, mladé rostliny se natáhnou, celá koruna se nebude moci utvořit a ani si nebudete přát snít o dobré sklizni.

  U půdy je vše mnohem jednodušší.Při pěstování hrušek může být hnojena a zušlechtěna nedostatečně úrodná půda.

 • Výsadba
  Hrušky lze vysaditjak na jaře, tak na podzim, , ale podzimní výsadba nezaručuje dobré zakořenění a je lepší odložit výsadbu.na jaře, a příkop sazenice na zimu, umístění jejich kořeny v mělké příkopu, umístění kufru a korunu nad půdu pod úhlem 45 stupňů.

  Kořeny jsou vykopány a pokryty improvizovaným materiálem a na jaře je pečlivě prozkoumáme a odstranímemožné poškození, sazenice jsou přemístěny na trvalé místo.

  Rostlina přenáší rostlinu na nové místo bolestivě,jednodenní a dvouleté sazenice se nejsnadněji zakoření , čím je rostlina starší, tím větší je šance na její ztrátu.

  Sazenice pěstované v nádobách lze po celé vegetační období vysazovat na stálém místě.Na místě vybraném pro výsadbu hrušky je požadovaný počet výsadebních jímek vykopán do hloubky nejméně jednoho metru a průměru 80 x 80 centimetrů, přičemž vzdálenost mezi sazenicemi je alespoň 3 metry.Ačkoli odrůda Otradnenskaya nemá velkou růstovou sílu, žádná hruška netoleruje zahušťování.

  Horní vrstva úrodné půdy se ukládá odděleně od méně úrodné spodní vrstvy,do úrodné půdy se přidává kbelík humusu, sklenka superfosfátu, půl sklenice draselných solí, lopata dřevěného popela , vše je důkladně promícháno.

  Ve středu výsadbové jámy je postavena hromada, půda je mírně zmačkaná, kořeny sazenic jsou rovnoměrně rozmístěny podél svahů hromady a postupně jsou rovnoměrně pokryty půdou se stálým zhutněním.

  Tvorba vzduchových kapes vede k rozpadu kořenového systému s další smrtí rostliny.

  Kořenový krk by měl zůstat pět centimetrů nad povrchem půdy , když se zalévá sazenice, půda se usadí a kořenový krk je ve správné poloze.

  Voda během zavlažování se nebude šířit, pokud z méně úrodné půdy,při vykopávání přistávací jámy stranou, stranou. Zalévání by mělo být hojné.

  Výsadba by měla být dokončena zavedením kolíku poblíž sazenice, ale aby to nezasahovalo do sazenice, a nepřipoutejte k němu hruškovník tak, aby nebránilo vývoji budoucího stromu.

 • Zalévání
  První rok po výsadbě rostlinyvyžaduje neustálé monitorování, musí být zaléván podle potřeby, půda by měla být uvolněna , toto jednoduché opatření narušuje odpařovánívlhkost.

  Před zahájením plodení je lepší vykopat kmeny kmene, aniž by došlo k poškození kořenového systému; otevřené kmeny kmene umožňují plevelování, uvolnění a zalévání půdy podle potřeby.

  Hruška netoleruje podmáčení, a jak člověk stárne, není nutné zalévat více než jednou za měsíc, není-li déšť.
 • Prořezávání a péče
  Při výsadbě roční sazenice je rostlina zkrácenana výšku nejvýše metru, pupeny umístěné pod 50 centimetrů musí být odstraněny.

  Dvouleté sazenice po výsadbě na trvalém místěse řeže na jednu třetinu délky výhonků , což umožňuje aktivní vývoj kořenového systému mladé rostliny.

  Hruška osázená jednoletými sazenicemi ve druhém roce po výsadbě podléhá stejnému ořezávání.Hruška je náchylná k vlastní tvorbě koruny a bez tohoto procesu není nutné zasahovat.

  Variety Otradnenskaya hruškabrzy, prvníplody se objevují 3 nebo 5 let po výsadběa na začátku plodnicese provádí sanitární prořezávání , které bude nakonec nahrazeno sanitárním anti-agingem.

  Otradnenskaja hruška -odrůda je mrazuvzdorná , ale pokud dojde k zamrznutí, mějte na paměti, že náhradní výhonky musí být fixovány vodorovně kolíky a motouzy, jinak nebudou plodit.

  Rogneda, Vévodkyně, Severyanka, Lyra a Lel se může pochlubit dobrou odolností proti mrazu.

  S nástupem plodu by se mělo kopání kmenů stromů nahradit pocínováním a plevel by se měl nahradit sečenou trávou.Kmeny a kostrové větve mladého stromunemusí být očištěny, ale mrtvá kůra se objevuje se stárnutím, musí být odstraněnapomocí škrabky a 3% mohou ošetřit možné rány síranem železa.

  Odpadky z kůry musí být spáleny , hmyzí škůdci hub plísní, lišejníky a mechová zima v prasklinách mrtvé kůry.

  Pro vybílení vápna a jílu je nezbytné vzítvápno a jíl ve stejných částech a 100 gramů železa vitriolu na kbelík pracovního roztoku , po smíchání by měl mít vápno konzistenci tekuté zakysané smetany.

  Čištění kmenů a vybílení by mělo být provedeno brzy na jaře.

  Na podzim je nutné odstranit stromy mumie ze stromů, sbírat spadané listí a spálit je, škůdci a spory chorob v zimě v padlých listech a nemocné plody.

Kontrola škůdců a chorob

Jarní teplo probouzí nejen rostliny, ale také jejich mnoho nepřátel, a proto i na holých větvích se doporučujestříkat 10% roztokem amoniaku, toto preventivní opatření je namířeno proti všem typům plísňových a bakteriálních infekcí a škůdců.

Preventivní ošetření proti štětinatům, květákům, klíšťatům se provádí před květem a po květu jakýmkoli insekticidem.Je třeba poznamenat, žeodrůda hrušek Otradnenskaja má dobrou přirozenou odolnost vůči chorobám, neexistují žádné případy poškození https://selo.guru/ptitsa/bolezni-p/gribkovye/parsha.html není zaznamenáno.

Odolnost chrasty je Noyabrskaya, Mramor, Orlovskaya Letnaya, Citron, SmartEfimova.

Základem pro prevenci chorob je řádná zemědělská technologie, dobře udržovaná zahrada nemůže být zasažena chorobami a poškozena hmyzem v nebezpečném měřítku, neustálé sledování tuto možnost vylučuje a choroby a škůdci jsou snadno identifikovatelní a ničeni.

Zdá se, že hruška odrůdy Otradnenskaja byla speciálně vyšlechtěna pro horlivého majitele - je sladká, s hustou dužinou a je dobrá pro výrobu sušeného ovoce a džem je vynikající a novoroční stůl zdobí.