Rychle rostoucí a vysoce produktivní plemeno kuřat Tetra

Široká škála plemen kuřat může překvapit i ty nejnáročnější farmáře.V průběhu doby chovatelé chovají stále více plemen, která mohou zasáhnout zemědělce svou produktivitou.Chovatelé ptáků chválí zejména hybridní kuřata Tetra.

Kuřecí plemeno Tetra bylo získáno drůbežářskou společností Babolna TETRA v Maďarsku.Specialisté této společnosti již 40 let pracují na vytvoření ptáka, který dokáže snášet vejce stejně dobře a získat správnou hmotnost.Babolna TETRA se specializuje na pěstování hybridů se zvýšenou produkcí vajec.Kuřata Tetra patří mezi taková plemena.

Moderní kuřata Tetra dokonale kombinují vlastnosti plemen vajec a masa.Mladý růst rychle získává správnou hmotu, rychle roste a také začíná snášet vejce brzy.

Popis plemene Tetra

Hlava ptáků tohoto plemene má průměrnou velikost.Na něm je malý, ale silný zobák světle žluté barvy.Hřeben je dobře vyvinut u kohoutů i kuřat.Tvar hřebenu je ve tvaru listu a barva je šarlatová.

Středně velká ptačí hlava je na nepříliš dlouhém krku. Hladce přechází do pravoúhlého těla , na jehož konci je malý ocas.Na ocasu kuřat a kohouti jsousvislé peří nesoucí jeho tvar.Nohy ptáka jsou ve vztahu k tělu střední, ne příliš dlouhé.Jsou malovány světle žluté, téměř bílé barvy.

Křídla ptáka jsou střední, těsně přiléhající k tělu kuře.Břicho ve vrstvách je výraznější a má také zaoblený tvar.U kohoutů je žaludek plošší, hrudník vysoký.Oči kuřat Tetra mají téměř vždy oranžovou barvu.

Vlastnosti

Kuřata Tetra se vyznačují vynikající produkcí vajec.V prvním roce produktivity může nosnice vyprodukovat 230 až 250 velkých vajec.To je nepochybná výhoda pro zemědělce, kteří se snaží získat maximální počet vajec v krátkém čase.Kromě toho nosnice Tetra snášejí vejce relativně brzy - ihned po dosažení věku 21 týdnů.

Toto hybridní plemeno kuřat produkuje vynikající maso.Má obzvláště příjemnou chuť a jemnou strukturu, která umožňuje použití k vaření různých pokrmů doma i v restauracích.Kromě toho ptáci rychle získávají potřebnou hmotnost, takže zemědělci nemusejí čekat dlouho, než získají maso.

Během chovu je snadné určit pohlaví kuřete i bezprostředně po vylíhnutí.To je zvláště důležité při vytváření mateřského stáda, protože poměr kohoutů ke slepicím by měl být optimální.Kuřata jsou plavá a kohouti kuřecí jsou bílí.

Vzhledem k produktivní orientaci na maso a vejce vyžaduje tento hybrid zvláštní stravu.Vrstvy musípřijímají velké množství bílkovin a vápníku, takže nová vejce mají čas na normální tvorbu.Pokud je strava nevyvážená nebo nevhodná, mohou ptáci brzy onemocnět.

Údržba a chov

Obsah kuřat Tetra je prakticky stejný jako u jiných plemen masa a vajec, je však třeba vzít v úvahu některé rysy.Okamžitě byste měli věnovat pozornost skutečnosti, že tyto slepice produkují velké množství vajec, takže potřebují zvláštní krmení.

Chovatelé drůbeže, kteří již mnoho let chovají kuřata Tetra, tvrdí, že nejlepším krmivem pro toto plemeno je kombinovaná krmiva.Obsahuje všechny potřebné stopové prvky, vitamíny a minerály, které přispívají k normálnímu růstu a rychlé tvorbě vajíček v nosnici.

Někteří výrobci přidávají do moderních krmiv zvláštní premixy, což zrychluje růst celého hospodářského zvířete.Je však nejlepší nakrmit kuřata Tetra krmivem i obilím současně.Současně by se složení obilovin mělo v každém případě měnit tak, aby kuřecí tělo nepociťovalo nedostatek určitých stopových prvků.Kuřata by měla dostat kukuřici, pšenici a proso.

V žádném případě bychom neměli zapomenout na přítomnost čisté a čerstvé vody v nápoji.Voda v ní může zpravidla stagnovat, což povede k rychlému množení patogenních bakterií.Z tohoto důvodu je třeba kuřecí misky Tetra důkladně omýt.

Dominantní kuřata jsou slavnápo celém Rusku.A to není překvapující, vzhledem k jejich vlastnostem ...

Léčení bronchitidy u kuřat je podrobně popsáno zde: https://selo.guru/ptitsa/kury/bolezni/k-virusnye/infektsionnyj-bronhit.html.

Kromě čerstvého obilí a krmných směsí by v domě měly zůstat i drůbežárny se sekanou křídou, skořápkami nebo obyčejným pískem.To pomáhá kuřatům rychlejší trávení potravy a také předchází nebezpečným onemocněním, jako je zablokování a zánět strumy.

Kuřata Tetra by měla dostávat dostatečné množství potravy, alenení nutné ptákům dávat příliš mnoho potravy , jinak může být u některých jedinců zcela narušen trávicí systém, což negativně ovlivňuje produktivitu kuře.

Chovatelé musí kromě krmení věnovat pozornost místnosti, kde budou ptáci zimovat.Faktem je, že kuřata tráví většinu času v domě, takže by měl být docela prostorný, teplý a suchý.Pomůže to předcházet různým nemocem.

Aby nosnice snášeli co nejvíce vajec, zemědělci zvyšují délku denního světla.V tomto případě však není hlavní to přehánět, jinak se kuřata rychle vyčerpají, neovlivní produktivitu vajec velmi dobře.

Je vhodné dům pravidelně vysílat.Čerstvý vzduch pomáhá ptákům spěchat a chrání také samotnou místnost před hromaděním velkého množství prachu a nepříjemným zápachem.

Vlastnosti

Tetra slepice rychle rostou na tělesné hmotnosti.VJiž 18 týdnů se pohybuje v rozmezí od 1,4 do 1,5 kg.Následně ptáci dosáhnou hmotnosti 2,5 kg nebo více.K prvnímu snášení vajec v nosnicích Tetra dochází ve věku 19 nebo 20 týdnů, záleží však na správné výživě.

Tetra slepice nesou tmavě hnědá vejce o hmotnosti 64 g. Kromě toho je počet vajec vážících více než 60 g více než 85%.Během období snášky by nosnice měla dostat 115 až 125 g krmiva a obilí denně.

Bezpečnost tohoto plemene je také překvapivá.Míra přežití mladých a dospělých jedinců je více než 97%.

Analogy

Lze považovat za jediný analog plemene Kuřata Master Gray.Jejich chov prováděli maďarští chovatelé.Patří také k produktivitě typu maso a vejce, avšak nosnice tohoto plemene mohou snášet více než 300 vajec ročně.

S tím vším má kuřata tohoto plemene velmi dobré maso, takže se toto plemeno v chovu drůbeže považuje za skutečný úspěch.Nosnice rychle přibírají na váze, dosahují hmotnosti 4 kg a kohouti mohou přibrat na váze až 7 kg.

Závěr

Tetrová kuřata jsou drůbež, ze které můžete získat vysoce kvalitní maso a velké množství vajec.Tato kuřata mají krásný vzhled, velkou velikost a dobré zdraví, což jim umožňuje chov i na amatérských farmách.Aby však bylo dosaženo co největšího počtu vajec, musí chovatel tvrdě pracovat a vybrat si správnou stravu pro hospodářská zvířata.