Rychle rostoucí kuřata s velkou svalovou hmotou - plemeno maďarského obra

Slepice maďarských plemen jsou jedním z nejpopulárnějších mezi ruskými farmáři.Tito ptáci se vyznačují vysokou tělesnou hmotností a vysokou produktivitou vajíček, což je činí tak populárními.U kuřat chovaných v Maďarsku by měla být věnována zvláštní pozornost maďarskému obra.

Maďarští obři byli získáni dlouhodobým křížením původních plemen s Orpingtony.Výsledkem jsou rychle rostoucí kuřata, která snadno získávají svalovou hmotu.Při výběru byla rovněž brána v úvahu schopnost kuřat snášet chlad a jiné nepříznivé povětrnostní podmínky.

Moderní chovatelé nadále chovají toto plemeno s jinými kuřaty, protože doufají, že ve své stravě získají více nenápadných ptáků.Nyní jsou maďarští obři docela nároční, takže ne každý nováček je bude moci krmit.

Popis plemene Maďarský obr

Maďarští obři zvenku vypadají spíše jako velcí ptáci.Tělo je masivní, široké.Nevypadá však příliš úhlově, protože nádherné peří dobře skrývá celkový tvar těla.Zadní strana maďarských obrů je široká, ale ne příliš velká.Rychle končí a mění se v středně velký ocas.Nachází se v mírném tupém úhlu vzhledem k zadní části maďarského obra.Na ocasu jsou středně dlouhé copánky s lehkými kulatými tvary.

Hrudník uherských obrů je kulatý a velmi plný.Břicho je široké a široké.Křídla jsou dobře přitlačena k tělu ptáka a jsou umístěna v mírném úhlu dozadu.

Hlava je malá, výrazná. Tvář je šarlatová, peří chybí .Oči těchto kuřat jsou malé, malované oranžově-červené.Zobák těchto obrů je obvykle malován ve světle žlutých barvách.Hřeben je docela malý i mezi kohoutci.Zuby a řezy jsou na něm stěží viditelné.

Ušní kohouti kohoutů a kuřat mají kulatý tvar a jsou malovány ve světlých barvách.Náušnice střední délky, zaoblené.Krk maďarských obrů je dlouhý, přesně nasazený s mírným ohybem na hlavě.Boky jsou velké, svěží peří je přítomno.Nohy střední délky s tenkými kostmi.Úplně jim chybí peří.

Kuřata se od kohoutů odlišují hlubší hrudí a velkým břichem.Mají malý ocas, který je téměř svislý k zemi.Hřeben slepice je menší, ale stojí rovně.

Pouze svým vzhledem Pavlovsky zlaté slepice získávají srdce mnoha chovatelů!

Chyby pro ptáky jsou velmi nebezpečné!Z tohoto článku se můžete naučit, jak s nimi zacházet.

Pokud jde o barvu, jsou slepice a kohouti maďarských obrů červenohnědé.Kohouti mají téměř vždy černý ocasna křídlech a zádech je tmavší peří.

Vlastnosti

Maďarští obři se dobře hodí k bydlení.Jsou prakticky imunní vůči účinkům chladu a vysoké vlhkosti.Dokonce i mladá zvířata tohoto plemene se na farmě dobře zakoření v nejnepříznivějších podmínkách.Z tohoto důvodu se doporučuje chovat plemeno i těm, kteří nemají zkušenosti s chovem drůbeže.

Uchovávání tohoto plemene je mateřským instinktem v slepicích dobře zjednodušeno .Oni sami tvoří spojku vajec a pak pečlivě inkubují.Kromě toho se nosnice dobře starají o své potomky, takže si chovatel nemusí dělat starosti.

Maďarská kuřata rostou velmi rychle.Jejich tempo růstu samozřejmě nelze srovnávat s brojlery, ale u plemene tohoto typu lze to nazvat poměrně rychle.Za krátkou dobu může chovatel získat téměř 3 kg kvalitního masa.

​​
Bohužel, aby kuřata dobře přibrala, musí jim být poskytnuta pouze určitá kombinovaná krmiva.Mohou být také vytvořeny doma, ale to vyžaduje minimální zkušenosti s chovem ptáků.Maďarská kuřata mohou být samozřejmě krmena náhodně, ale v tomto případě budou růst pomalu.

Údržba a pěstování

Maďarští obři byli původně určeni k chovu doma, takže je pro ně vhodný jakýkoli dům s malou procházkou.Dvůr na procházky může být buď zelený, nebo úplně hliněný.TakéMůžete pustit ptáky do zahrady, kde budou hledat zrna a hmyz.

Je třeba poznamenat, že toto plemenonení náročné dodržovat přísný teplotní režim .Cítí se skvěle jak v zimě, tak v létě.Tato vlastnost je způsobena dobrým stavem peří.Z tohoto důvodu nelze v domě zajistit další vytápění.Stačí položit husté seno.

Je však třeba sledovat jeho suchost, protože ve vlhkém stelivu se mohou množit patogeny, které mají negativní vliv na zdraví ptáků.

Jediná věc, kterou zemědělec potřebuje vědět: kuřata maďarských obrů musí správně jíst, aby získala normální tělesnou hmotnost.Doporučuje se krmit průmyslově kombinované krmivo s vysokým obsahem proteinů.Zbytek krmiva není vhodný pro kuřata tohoto plemene.

Krmné směsi pro maďarské obry lze vyrábět i za podmínek letního pobytu.Měl by obsahovat22% pšenice, 40% kukuřice, 18% ječmene a 12% hrášku .

Tento recept je nejdostupnější, protože všechny komponenty jsou za rozumnou cenu a lze je snadno najít při prodeji.Procento složek se samozřejmě může lišit, ale pomocí tohoto receptu se připraví nejlepší a nejúčinnější jídlo.

Vlastnosti

Živá hmotnost kohoutů maďarských obrů se může lišit od 2,5 do 3 kg a kuřata - od 2 do 2,5.Současně nosnice maďarských obrů mohou dát až asi 200 vajec, s kladením vajecjednotlivci mohou kolísat jak menší, tak větší.55 g vejce jsou ideální pro inkubaci.Vejce tohoto plemene slepic jsou obvykle světle hnědá.

Kde si mohu koupit v Rusku?

  • Maďarští obři lze zakoupit na soukromé farmě „ Merry pockmark “.Nachází se ve městě Kurgan na ulici Omskaya v domě 144. Přesnou cenu denních kuřat a líhnutí vajec můžete zjistit voláním +7 (919) 575-16-61.
  • Farma „ Komov Dvor “ se zabývá prodejem dospělých ptáků a jednodenních kuřat tohoto plemene.Nachází se v blízkosti Petrohradu.Přesnou cenu ptáka zjistíte na tel. Čísle +7 (921) 365-41-96.

Analogy

Jediné plemeno podobné maďarským obřím jsou slepice Hercules.Tito ptáci mají působivou tělesnou hmotnost a dobrou produkci vajíček.Kohouti Herkules mohou dosáhnout hmotnosti vyšší než 4 kg.Pokud jde o nosnice, mohou produkovat téměř 300 vajec ročně.Takové plemeno by však mělo být řádně udržováno a krmeno, jinak nebude možné dosáhnout rekordních velikostí.

Závěr

Maďarští obři jsou nenáročný druh kuřat, který je vhodný pro údržbu usedlostí.Tito ptáci dobře snášejí chlad, takže se budou cítit skvěle na ruské farmě.Ale musíte si uvědomit, že kuřata porostou špatně, pokud nedostanou dostatečné množství bílkovin spolu s jídlem.