Rychle rostoucí plemeno s dobrou svalovou hmotou - Magyar kuřata

Plemena kuřat chovaných v Maďarsku jsou považována za jednu z nejlepších.Patří sem Magyarov - slepice produktivity masa.

Tito ptáci rychle dosáhnou puberty a dobře budují svalovou hmotu.Z tohoto důvodu musí být kuřata Madjarov řádně krmena, jinak se jejich růst výrazně zpomalí.

Kuřata Madyar byla získána křížením kuřat, která po staletí žili na území Maďarska, s Orpingtony.Díky tomu se chovatelům podařilo získat rychle rostoucího ptáka s dobrou svalovou hmotou.

Po získání potomstva odborníci vybrali pouze největší a nejnáročnější ptáky, aby vytvořili kuřata, která jsou imunní vůči jakýmkoli povětrnostním podmínkám.

Nyní pokračuje práce na vytváření odolnějších a nenáročnějších Maďarů, protože výsledné plemeno vyžaduje pro udržení tělesné hmotnosti použití zvláště výživných krmiv.

Popis plemene Magyar

Magyars jsou velká drůbež.Vyznačují se velkým a masivním tělem.

Roste na něm nádherné peří, které vizuálně dále zvětšuje velikost ptáka.Také dobře skrývá tvar těla těchto slepic, takže jejich postava se nezdá být úhlová.

Zadní strana Magyarů je velká a široká.Náhle končí a mění se v malý, ale velkolepý ocas.Ve vztahu k tělu je umístěn v mírném úhlu.Na ocasu kohoutů jsou dlouhé a zaoblené copánky.

Hrudník kuřat Magyar je plný, jako mnoho druhů kuřecího masa.Břicho je kulaté a široké.Křídla dobře přiléhají k tělu ptáka a jsou umístěna téměř vodorovně vzhledem k zádům.

Hlava je malá a má neroztaženou tvář červené barvy.Oči jsou malé, jasně červené nebo oranžové.Kohouti mají malý hřeben s mírně výraznými zuby.U kuřat je hřeben téměř stejné velikosti.

Ušní kohouti kohoutů a zaoblené slepice jsou bíle.Náušnice nejsou příliš dlouhé, na konci mají zaoblení.Nohy normální délky, peří na nich zcela chybí.Prsty široké, dlouhé.

Pokud se podíváte na několik fotografií z pavlovských slepic, určitě vás budou zajímat.

Campin slepice samozřejmě nejsou tak populární jako Pavlovskie.Mají se však o čem chlubit ... Přečíst článek o nich.

Magyarsovy slepice se liší od kohoutů v plnějším žaludku.Z tohoto důvodu se zdají masivnější než kohouti, i když mají menší tělesnou hmotnost.Pokud jde o barvu, jak kohouti, tak slepice mají jasně červeno-hnědou barvu.Zároveň je ocas kohoutků téměř vždy tmavý, téměř černý.

Vlastnosti

Chovatelé byli chováni speciálně pro údržbu na osobních pozemcích.

Proto tito ptácidokonale snášejí chlad a teplo a mladá zvířata netrpí náhlými změnami teploty a vlhkosti v domě.Tyto výhody vám umožní začít Magyarov i začínající milovníky drůbeže.

​​

Vrstvy zobrazují zázraky mateřského instinktu.Zpravidlakuřata bezpečně líhnou ze všech vajec ve spojce .Bezprostředně po vylíhnutí vede kuřecí matka všude své kuřata a pečlivě je sleduje.Začínající chovatel bude jistě potěšen touto vlastností ptáků, protože nemusíte utrácet další prostředky na nákup inkubátoru.

Maďaři získávají velkou mši.V nejkratší možné době můžete získat 3 kg kvalitního masa.Kuřata jiných druhů samozřejmě mohou získat mnohem větší váhu, ale zpravidla to trvá delší dobu.

Jedinou nevýhodou jsou vysoké požadavky na normy krmení.Pokud Magyars nemají dostatek bílkovin, mohou rychle zhubnout.To platí zejména pro kuřata, protože především potřebuje dodávku cenných bílkovin.

Chov a růst

Tato kuřata byla speciálně vytvořena pro chov v jakýchkoli dvorech.

Tato skutečnost umožňuje chov kuřat za téměř všech podmínek: mohou žít v běžném domě i ve voliérách.Pro ně však musíte vybavit dobrý chodící dvůr, kde slepice shromažďují pastviny.

Maďarové tolerují chladné zimy a horká létakvůli svěžímu peřím.Dokonce i běhemodpočinek v domě peří spolehlivě chrání kuřata před podchlazením, takže není třeba provádět další vytápění.

Ve zvláště drsném počasí může být seno smíchané s rašelinou rozloženo na dně výběhu.Během interakce těchto dvou rostlinných složek se uvolňuje teplo, což umožňuje ptákům získat další ohřev.

Po zahřátí domu takovou směsí má chovatel nové obavy:vrh musí být pravidelně měněn , aby se v něm nemohly usadit různé patogeny.Naneštěstí mohou Magyars snadno onemocnět, takže ke zvýšení imunity mohou do svého jídla přidávat vitamíny a další přísady.

Také kuřata Madyar by měla vždy dostávat správnou výživu.Pro tyto účely je ideální průmyslové krmivo s vysokým obsahem bílkovin.Kromě krmiva mohou ptáci dostat zápach kukuřice, pšenice, ječmene a hrášku.Při tomto výživném krmení roste kuřata velmi rychle.Ke kontrole jejich hmotnosti se používá pravidelné vážení.

Charakteristiky

Živá hmotnost maďarských kohoutů se může lišit od 2,5 do 3 kg a kuřata - od 2 do 2,5.V tomto případě mohou nosnice dát až asi 180 vajec.Někteří chovatelé tvrdí, že produktivita vajec těchto ptáků může přímo záviset na podmínkách zadržení.

Při dobrém krmení a dobrém počasí mohou ptáci snášet více než 200 skořápek ročně.55 g vejce jsou ideální pro inkubaci.

Kde si mohu koupit v Rusku?

  • Prodej dospělých ptáků a jednodenních kuřat Magyar je zajišťován farmou „ Komov Dvor “.Nachází se v oblasti Leningradu, takže si můžete objednat pohodlné doručení do Petrohradu.Přesnou cenu ptáka zjistíte na tel. Čísle +7 (921) 365-41-96.
  • Tyto kuřata lze zakoupit na soukromé farmě „ Merry Pockmarked “.Nachází se ve městě Kurgan na ulici Omskaya, dům 144. Přesnou cenu denních kuřat a líhnutí vajec můžete zjistit voláním +7 (919) 575-16-61.

Analogy

Plemeno je analogické s maďarskými obry.Tato kuřata se vyznačují dobrou svalovou hmotou a pružným charakterem.

Toto umožňuje rozmnožování tohoto druhu i v malých soukromých oblastech, ale stejně jako v případě Maďarů musí i maďarští obři dostávat určité množství krmiva, aby se hromadný růst nezastavil.

Dalším analogem je Hercules slepice.Tato kuřata se vyznačují velkou svalovou hmotou a vysoce kvalitním masem.Ale důstojnost tam nekončí.

Vrstvy Hercules mohou snášet až 300 vajec ročně, ale pro zachování takové produktivity musí tyto slepice, stejně jako Magyars, dostávat správnou výživu.

Závěr

Dalším úspěchem maďarských chovatelů jsou kuřata maďarského plemene.Opravdu zvládli ptáky s dobrou produkcí vajíček a působivou tělesnou hmotností.

Kromě dobré produktivity mohou tato kuřata potěšit svého majitele důvěřivým aklidná příroda, která jim umožní držet se spolu s jinou drůbeží.