Scaly Cactus - Lepismium Cruciform

Pěstování pokojových květin je oblíbeným koníčkem mnoha manželek v domácnosti.Čistí vzduch, zdobí interiér, vytvářejí atmosféru zvláštní útulnosti a pohodlí v domě.

Kousek přírody ve městských hradbách je úžasný .Mezi obrovskou rozmanitostí rostlin mnozí sní o získání něčeho neobvyklého, vzácného, ​​přitahujícího pozornost hostů.

V tomto případěje Lepismium kaktusskvělou volbou.

Charakteristika kaktusu

Rostlina nejprve popisujefrancouzského botanika Ludwiga Pfeifera v roce 1835 ..Vzal ji do samostatného rodu a pojmenoval jiLepismium , což v latině znamená„vločka“nebo„vločka“ (ze slova lepis) .

Květ patří k epifytickým kaktusům.Roste ve vlhkých tropických subtropických lesích, které se usazují na stromech.

Navenek odlišný od relativního pouště.Je vybaven dlouhými, visícími stonky, rozdělenými na segmenty a větvením v centrální části.

V průřezu se liší tvarem.Květiny jsou krásné, umístěné na koncích stonků, objevují se na konci jara.

Kaktus je ceněn pro své vynikající dekorativní vlastnosti a často se pěstuje doma v zavěšených květináčích i v obyčejných květináčích na okenních parapetech.

Druh

Asi 15 je známorůzné druhy , z nichž některé jsou v současnosti přiřazenyk rodu Ripsalis (Rhipsalis) .Někteří zahradníci zaměňují tyto dva druhy rostlin.Lepismium se vyznačuje vlastnostmi řady, které jsou ponořeny do kraje stonku.V Ripsalisu jsou stanoviště umístěna na povrchu.

 • Kruciforma (L. Cruciform)
  Vyznačuje se trojbokými dlouhými úzkými stonky se zoubkovanými okraji.Zralé oblasti lehké, pubertální.Upřednostňuje pěstování v dobrém světle, pod kterým povrch stonků získává krásný načervenalý odstín.

  Roste na 1 metr na délku .Květy nejsou velké, zvonovité.Plody jsou fialové.Vlasti - tropické oblasti Afriky.Kvetení je dlouhé, od května do září.

 • Paradoxus (L. Paradoxum)
  Vytrvalý keř s klesajícími stonky.V přírodě rostena 5 metrů .Má trihedrální segmenty, podobné řetězu s články o délce 4 až 5 cm.

  Návyky bez štětin, umístěné v žebrech v horní části kloubu.Květy jsou jednoduché, bílé, o průměru 2-2,5 cm, vytvořené na koncích výhonků.

  Plody jsou načervenalé.Bohužel, ve vnitřních podmínkách, rostlina kvete velmi zřídka, ale je oceňována pro její dekorativní vzhled.

 • Bolivianum (L. Bolivianum (Britton))
  Dosti vzácný druh.Roste v nadmořské výšce asi dva tisíce metrů nad mořem v horských lesích Jungas.Liší se plochými, protáhlými, bezbarvými výhonky.

  Zbarvení květin je proměnlivé - krémová s oranžovými, červenými nebo růžovými lístky.Plody jsou oranžovo-hnědé,hladký.

Foto

Na fotografii jsou zobrazeny druhy kaktusůLepismium :

Domácí péče

Lepismium je lesní kaktus.Podmínky péče a údržby se liší v doporučeních pro běžné pouštní druhy.

Funkce péče o kaktusy po zakoupení

První věcí, která začíná péčí, je transplantace.Substrát a nádoby, ve kterých jsou květiny v obchodě, nejsou vhodné pro kontinuální kultivaci.

Během transplantace nezapomeňte zkontrolovat kořenový systém.Rostlina musí být silná a zdravá.

 • Vyberte kontejner
  Květ nevejde do hlubokého, širokého kontejneru.S dobrou péčí kaktusové stonky intenzivně rostou a vyvíjejí se, takže je vhodnější pěstovat je v zavěšeném květináči.
  Na dně nádoby musí být otvor.

  Před výsadbou květu dezinfikujte květináče a nalijte drenáž na dno.

 • Výběr půdy
  Substrát by měl být lehký a výživný, s dobrým přenosem kyslíku a vlhkosti do kořenů.
  Jako půda je vhodná směs písku, rašeliny, kamenů, perlitu a půdy pro dekorativní květiny.

  Země by neměla být těžká, hlína.Špatná cirkulace vzduchu povede ke stagnaci vlhkosti a hnilobě kořenů.

Osvětlení

Zařízení upřednostňujedobře osvětlené místo , ale netoleruje přímé sluneční světlo.Pěstování na jižním okně pro něj není vhodné.

V létěvytvořit mírné stmívání od slunce, aby se zabránilo přehřátí a popálení.

Teplota

V létě a na jaře by teplota vzduchu v bytě měla být mírná, teplá - 20-26 stupňů.V zimě přichází období odpočinku.Teplota vzduchu se postupně snižujena 12-15 stupňů .

Vlhkost

Kaktus v přírodě roste v jižních lesích svysokou vlhkostí .Doporučuje se vytvořit podobné podmínky v místnosti.

V zimě květina netoleruje suchý vzduch v bytě.

V teplé sezóně je třeba stonky pravidelně stříkat vodou, v případě potřeby si zakoupit zvlhčovač vzduchu.

Zalévání

V teplejších měsících je třeba pravidelně zalévat.

V zimě se nezastaví úplně , jako u většiny pouštních druhů.

Květina potřebuje v půdě vlhkost, ale v mnohem menší míře než v létě.

Hnojiva

Kaktus dává přednost výživné půdě.V aktivním období růstu může být krmenojednou za 30 dníspeciálním tekutým hnojivem pro kaktusy a sukulenty.V zimě se krmení neprovádí.

Kvetení

Doba květu je dlouhá.

Nejčastěji začíná koncem května a končí v září.

V této době se nedoporučuje měnit polohu hrnce a častěji zavlažovat rostlinu.

Správná péče během dormance je také důležitá pro vytvoření prvních pupenů.

Transplantace

Nevyžaduje časté transplantace.Vprvní roky se provádíjednou ročně(brzy na jaře).Dále pouze v případě potřeby.Kapacita je vybrána přibližně o jednu velikost větší než předchozí.

Propagace

Kaktus je množensemeny nebo stonky .

Výhodná je druhá metoda.Po oddělení segmentu se suší po dobu 24 až 48 hodin a umístí se do navlhčeného substrátu, jemně posypaného nahoře.Pro lepší zakořenění můžete přidat stimulátor růstu.

Segmenty se zakořenují velmi rychle a nevyžadují skleníkové podmínky (zakrytí sklem).

Nemoci a škůdci

Rostlina je vybavena dobrou imunitou, která umožňuje ochranu před škůdci a chorobami.Problémy se objevují se špatnou péčí.

Kořenová hniloba je nejčastější zákeřnou chorobou .Je důležité ji včas odhalit a transplantovat rostlinu tak, aby nezemřela.

Během transplantace se kořeny důkladně omyjí a postižené části se odstraní v roztoku manganistanu draselného.Pro výsadbu vezměte nový substrát.

Pokud se výsadba provádí ve stejné nádobě, musí být před výsadbou opláchnuta a vydezinfikována.

Z běžných škůdců jsou běžné:roztoči pavoučí, červi červí .Dobrou metodou je ošetření vatovým tamponem nebo mýdlovým roztokem.Při hlubokém poškození se používají chemikálie.

Lepismium se po mnoho let pěstuje v domácí květinářství.Přitahuje pozornost svým neobvyklým exotickým vzhledem, krásným kvetením,dekorativní vlastnosti a vzácnost.S dobrou péčí se stane skutečnou ozdobou každého moderního bytu.