Seznámení s ozdobným pelargoniem odrůdy rokoka.Fotografie, popis a rysy pěstování květiny

Před moderními pěstiteli květin se otevírá široký výběr různých okrasných rostlin.

Pelargonium je jedním z nich.Hybridní odrůdy jsou populárnější, například rokokový pelargonium.

Tento článek pojednává o vlastnostech této odrůdy, pravidlech péče o ni, o zvláštnostech rozmnožování ao chorobách a škůdcích této květiny.

Botanický popis, historie a cena

Pelargonium rokoko je úžasná odrůda.Jedná se o kříženec břečťanu a zonálního pelargonia.Byl vyšlechtěn v roce 1981 ve Spojených státech. Rokoko-pelargonium s velkými a krásnými růžovými květy , které připomínají poupata.S vertikálním růstem výhonku připomíná břečťan pelargonium, ale listy mají podobu zonálních druhů.Má velmi krásné, hojné kvetení, které trvá 9-10 měsíců v roce.

Rokoko je vybíravá odrůda, která vyžaduje standardní péči, výživnou půdu, zálivku a zálivku.Cenová politika této odrůdy je od 250 do 400 rublů.

Popis vzhledu a vlastností

Rysem této odrůdy jsou její velké a svěží růžové pupeny, které se podobají růžovým pupenům. Květy jsou velké a svěží a představují dekorativní květenství. Měkké růžové lístky vynikají na pozadí světle zeleného listí.Zaoblené listy se zvlněnými okraji.

Roste v elegantním, kompaktním keři s krátkými internodami a ne příliš prodlouženými výhonky.

Fotografie

Dále se můžete seznámit s fotografií květiny.

Kde a jak pěstovat?

Toto je nenáročný závod, takžepěstování, péče a pěstování této odrůdy nebude obtížné. Pokud budete postupovat podle jednoduchých pravidel péče, získáte elegantní kvetení.

​​
Rokoko může být pěstováno doma i na zahradě.

Výsadba pokojové rostliny

Pokud plánujete pěstovat rokoko doma, musíte nejprvezakoupit nádobu, která má drenážní otvory. Jeho hloubka by měla být nejméně 25 centimetrů.

 1. Umístěte zařízení do čisté nádoby.Nejprve je třeba nádobu opláchnout roztokem manganu, který dokáže zabít bakterie a larvy škůdců.
 2. Vyberte si půdu, která může rychle procházet vodou a rychle vyschnout.Příkladem takové půdy je univerzální hlinitá směs, kterou lze zakoupit v jakékoli květinářství.
 3. Pro úspěšnou výsadbu by se do hrnce měla vložit vrstva jílu.Nalijte písek na vrchol a naplňte většinu hrnce zemí.
 4. Udělejte depresi a do ní vložte květinu.
 5. Vodu dobře umístěte na okenní parapet.

Přistání na otevřeném terénu

Takové přistánímusí být provedeno na jaře po posledním mrazu. Jinak rostlina může zemřít.

 1. Uvolněte půdu lopatou a kopejte do hloubky 35 cm.
 2. Obohacujte půdu živinami.K tomu je vhodný kompost.Musí být rozložena na povrchu postelí o 5-10 cm a smíchána s horní vrstvou Země.
 3. Po vykopání díry s hloubkou 25 cm zasadte rostliny do vzdálenosti 60 cm.
 4. Spusťte výhonek do díry, posypte ji zeminou a vodou dobře.

Osvětlení a umístění

Rokoko je velmi rádo světlo, takže musíte umístit rostlinu na dobře osvětlené místo.Ve stínu nebude květ rozkvétat, listy budou malé a výhonky se natáhnou.

Pro normální růstby květina měla být na slunci po dobu 4 hodin denně. V zimním období je nutné jej umělým způsobem osvětlit, aby bylo zajištěno dostatečné osvětlení.Avšak v poledne je rostlina zastíněna tak, aby nedošlo k popálení.

Požadavky na půdu

Půda je volná a výživná.Lze jej zakoupit v jakémkoli obchodě, nebo si jej můžete uvařit sami.K tomu potřebujete:

 • 2 části trávníku;
 • 1 díl písku;
 • 1 část rašeliniště.

Takéby měla být půda mírně kyselá a nejlépe ze všech neutrální. Při použití samostatně připravené půdy musí být před výsadbou dezinfikována,zabíjet bakterie a larvy škůdců.

Jak se starat?

 • Teplota. Květina potřebuje mírné teplotní podmínky.Vhodná teplota je +20 ... + 23 během dne a + 12 ... + 15 v noci.V zimě to stejné po celý den, aby se teplota udržela + 12 ... + 15 stupňů.V teplém období rostlina může dobře růst a vyvíjet se na čerstvém vzduchu.
 • Zalévání. Musí být kvalitní a dostatečné.Důležitá je vhodná dávka zalévání.Rostlina zmizí z nedostatku vlhkosti a kořenový rozklad začne přebytkem.Doporučuje se zalévat, když ornice vyschne.Také v létě musíte zalévat častěji av zimě snižte zalévání jednou za 10-14 dní.
  Zařízení nemusí být postřikováno.Naopak, může to nepříznivě ovlivnit.Kapky vody mohou zanechávat na listech ošklivé skvrny a za chladného počasí povedou k rozkladu stonků a listů.
 • Transplantace. Vzhledem k rychlému růstu potřebuje rokoko transplantace.Je však třeba je provést, jakmile se kořeny začnou objevovat z drenážních otvorů.Nejlepší je transplantaci na jaře a v zimě, nechte rostlinu samotnou a nechte ji nabrat sílu.
 • Krmení. Pelargonium potřebuje velkou výživu.Nejlepší je používat minerální hnojiva speciálně pro pelargonium.Na jaře používají krmivo s vysokým obsahem dusíku.Na začátku květu se používají hnojiva potaš a fosfor.

  Je však třeba si uvědomit, že po transplantaci rostlinka není nutná ke krmení měsíc a půl.Protože v půdě již existuje dostatečné množství užitečných látek a minerálů.K výživě se doporučuje používat hotové směsi, například Kemira nebo Fertika.

Časté nemoci a škůdci

Rococo pelargonium představuje nebezpečí:

 • klíště;
 • třásně;
 • mšice;
 • mealybug.

Pokud si všimnete, že larvy škůdců nebo rostlina již trpí parazity, je nutné ji ošetřit insekticidními přípravky.

Z nemocí je nebezpečná černá hniloba nebo kořenová hniloba. Vede k smrti rostliny a není ošetřeno.Aby se květina neochotila, je nutné přísně kontrolovat zavlažování a neponechávat ji v místnosti s nízkou teplotou.

Vlastnosti chovu

Výsadba může probíhat po celý rok.Ale v zimě bude zařízení potřebovat další osvětlení.Proto je nejlepší pěstovat na jaře nebo v létě.

Před výsadbou musí být půda dezinfikována:

 1. je půda napařena ve vodní lázni;
 2. se kalcinují v peci;
 3. se promyjí fungicidním činidlem.

Poté proveďte následující akce:

 1. Pro zlepšení klíčivosti se semena utírají brusným papírem.
 2. Semena zasadte do mělké nádoby (2-3 cm) s vlhkou půdou.Posypeme nahoře malou vrstvou půdy.
 3. Nádoba se semeny se umístí na teplotu + 20 ... + 22 stupňů a pravidelně navlhčuje půdu.
 4. Po výskytu sazenic nastavtekapacita světla.
 5. Po objevení několika listů se ponoří do malých květináčů, aby se kořenový krk nezhluboval.
Není často možné setkat se s rostlinou s vysokou dekorativní dekorací, ale zároveň nenáročné na péči.Jedním z nich je pelargonium.Chcete-li si vybrat květinu vhodnou pro vás, doporučujeme, abyste se podívali na naše materiály na vzácnou žlutou, rozmarnou krásu Patricia Andrea, něžnou tučné, populární Zonartik,velkolepý Richard Hudson, jasný grandiflora, neobvyklý ve tvaru hvězdy, květinová princezna Clara Sun, voňavá Angel a australská poupata.

Pelargonium Rococo osloví každého pěstitele pro jeho nenáročnost.A pokud budete postupovat podle jednoduchých pravidel péče a prevence nemocí, potěší také oko nádherným nádherným kvetením.A díky jednoduchosti péče může i začátečník pěstovat zdravou rostlinu.