Silná a kompaktní, rychle rostoucí kuřata Plymouthrock

Plemeno kuřat Plymouth Rock (English Plymouth Rock - od názvu amerického města Plymouth a slova „rock“) se objevilo v USA v polovině 19. století dlouhým a komplexním křížením Javanese (Černá Java), ) Kokhinkhinsky, Langshansky a dominikánská (Dominique) plemena slepic s černými španělskými kohouty.

Název odrážel nejdůležitější charakteristiku tohoto ptáka - silnou a kompaktní postavu, velké množství chutného masa, které se během krátké doby hromadí.

Přinesl ho americký zemědělec W. Wooster, který překročil jávský rodokmenkuře s vyšlechtěným kohoutem černobílého pruhovaného zbarvení obnaženého (zamřížovaného).V roce 1910 si standard amerického drůbežářského svazu zajistil vlastnosti plemene Plymouth Rock.

V Americe i v Evropě se Plymutroks chovají více bílé barvy - tato odrůda mávysoké vlastnosti masa a vitalitu , přičemž zůstává podmínkou zadržení nenáročná.Pruhované plymouthské stopy jsou uchovávány pro dekorativní účely.

Popis plemene Plymouthrock

Plymouthroky jsou považovány za největší slepice běžných plemen.

Existují dva typy - anglický a americký.Anglický typ má větší podobu.Existuje také trpasličí forma (trpaslíkPlymouthrock).

Peří nosnic Plymouth Rock je bílé až černé.K dispozici jeosm barevných možností : bílá, šedá, plavá, pruhovaná, koroptev, černá (svázaná stříbro), svázaná jestřáb, žlutá.Nejběžnější pruhované a bílé barvy.

Bílé slepice se také rodí bílé a pruhované děti se rodí tmavě. Denní mladý růst má chmýří tmavě matné barvy , s jasnými skvrnami na břiše a bílou skvrnou na chomáčku.Ve věku nejvýše jednoho dne může být pohlaví kuřete určeno charakteristickým místem - místo je v kohoutku bledé, rozmazané, kuře je světlé, s jasnými hranicemi.

Rovněž je snadné rozeznat pohlaví opeřených mladých zvířat: krycí srst samců je lehčí než slepice.Dospělé slepice z Plymouthroky s pruhovanou odrůdou, pasoucí se na trávníku poblíž domu, připomínají svěží šedé koule.

Exteriér (standardní)

Podle jeho vnějších rysů by měl mít Plymouthrock průměrnou velikost hlavy, krátký silný žlutý zobák a lesklé oranžově-červené oči.

Tvář je hladká a červená.Hřeben je nízký, ve formě listu s pěti zuby (kohout má hřeben se čtyřmi zuby). Důležitým rysem vzhledu Plymouth Rock je přítomnost jasně červených ušních lalůček - hladkých, malých, oválných.

Krk je vždy středně dlouhý, se silným peřím.U tohoto plemene by měl být hrudník ptáka mírně zvednutý, konvexní a široký.Fotografie ukazuje typický pohled na kuřata Plymouthrock.

Křídla střední velikosti, obvykle leží na těletěsný.Zád je také středně dlouhý, vodorovný, mírně vyvýšený k ocasu.Ocas je malý a silně osrstěný, zatímco mírně nakloněný dozadu.Jeho copánky jsou středně dlouhé.Stehno Plymouth Rock je krátké, hustě osrstěné.Tlapky jsou žluté na nohou a drápy světle žluté.

Peří je pruhované a má odstíny.Přes peří jsou rovné bílé a černé fialové odstíny pruhů.Špičky peří jsou tmavé.U kuřat jsou tyto pruhy stejné.Barva tmavého proužku je jasnější, takže vypadají tmavší než kohouti;peří na krku a dolní části zad u kuřat se neliší od peří těla.

Kohouti mají na peří kolem krku černé a bílé pruhy a spodní část zad, vzor je světlejší;křídlo peří s větším vzorem.

Nespecifické rysy

Plymouthská skála může mít tmavší zobák, padající hřeben a zpracovává na něm;bílé laloky;ve peřích může být bílé peří nebo hnědý plak;opeřené nebo bílé nohy.

Vlastnosti

Plymouthrocks patří kuřecím plemenům masa a směru vajec, ale zejménasi je váží a chovají kvůli masu .

Mají velmi jemné, chutné a zdravé žluté maso, které připomíná chuť brojlerů.Vzhledem k tomuto odstínu ho milovníci masa nepovažují za elitu.

Plymouthrock má dobře postavenou postavu, klidnou, neagresivní v přírodě.V pohybech trochu aktivní.Snadno se přizpůsobí každému klimatu, je odolný vůči různým chorobám.Kuřata rychle rostou, ale také se naklonídlouho - do konce šestého týdne.

Kuřata tohoto plemene velmirychle zrají a jsou schopna snášet svá první vejce ve věku šesti měsíců- takto se liší od ostatních plemen.Slepice jsou klidné, náchylné k inkubaci.

Necítí se však ani úzkosti ani nepohodlí.V potomstvu si Plymouthrock dobře udržuje své vynikající kmenové vlastnosti.Pruhovaný pták má nižší instinkt na přežití než bílý.

Fotografie

Na následující fotografii vidíte několik jedinců bílého Plemutrocka:

Tato fotografie dokonale ilustruje typické kuře pruhovaného Plemutrocka:

Pruhovaná barva je jedním z nejběžnějších v Rusku:

To by mělo vypadat jako zdravý muž:

Pruhovaný Plemutrok ve své obvyklé hospodářské zóně: ​​

Údržba a chov

Péče o kuřata

Stejné krmivo je vhodné pro vylíhnutá kuřata jako pro dospělá kuřata, ale ve drcenýchm forma.Musí být zajištěno, že je kvalitní.

V prvních dnech života se jim dostává také prosévaná kukuřičná moučka, je snadno stravitelná a přitahuje kuřata svou jasně žlutou barvou.Tvaroh, rozdrcená, vařená vejce jsou vhodná k jídlu.

Krmení je povinné - jemně nasekané mladé zelené.Od dvou týdnů přidejte jogurt, krmnou směs (smíchejte ovesnou, kukuřičnou a ječmennou mouku).Do krmiva se postupně přidává smíšené krmivo (nejvýše 25% denní dávky).


S 5týdenemkuřata jsou vypouštěna do výběhu, kde získávají všechny potřebné živiny trávou.Tráva lze nahradit sekanou zelenou hmotou.

Ve věku jednoho měsíce se do krmiva přidávají hrubá zrna a v 6. týdnu života může být část zrna uvedena jako celek.Kuřata potřebují dostatek čerstvé pitné vody a jemného štěrku.

Mladí plemena Plymouth Rock se pěstují stejným způsobem jako ostatní plemena.Od 6 do 8 týdnů je kuřecí strava vhodná pro kuřata, kuchyňský odpad lze použít jednu třetinu.Ve fázi růstu se do jídla přidávají drcené kosti.

Přibližná denní dávka pro dva měsíce stará kuřata: zrno (48 g), brambory, kořenové plodiny (40 g), mléko (25 g), zelenina (nebo mrkev) (18 g), minerální krmivo, sůl.

Při chovu mladých zvířat je nezbytné sledovat jejich růst, vývoj a zdraví vyřazováním kuřat, která se liší od standardu plemene nebo se známkami nemoci.

Chov brojlerů

Pro produkci brojlerů se chovají Plymouth rookers chovy kuřat Cornish Cornish ).

Kuřata jsou chována v vytápěném domě s větráním, nechodí, přísně odolávají světelným podmínkám.Kuřata jsou chována na hlubokém stelivu, v topných boxech (elevez) nebo v klecích.

Nejlepším jídlem pro ně je krmná směs, do níž se přidává masokostní moučka, krupička, moučka a sušené mléko.Pokud není k dispozici, můžete dát mokrou směs odstředěného mléka, kuchyňského odpadu a zeleného krmiva.Brojleři také potřebují křídu,vápenec, mušle.

Pták musí být chráněn, aby se předešlo stresovým situacím, kdy může být vyděšený a onemocnět.

Při správném krmení dosahuje kuřecí brojler ve věku 9 týdnů hmotnost 1,5–1,8 kg.

Dospělí kuřata

Pro dobrou produktivitu by kuřata měla být chována v prostorném domě, světlém, izolovaném od vlhkosti.

Kuřecí krmivo by mělo sestávat z obilovin (dvě třetiny potravy) a potravinového odpadu (jedna třetina).Během snášky vajec potřebují velké množství vápníku.

Abyste se naučili, jak vyrobit křepelčí klece pro kutily, stačí náš článek pečlivě prozkoumat.

Každý si může psem vyrobit voliéru na vlastní ruce.Musíte jen vědět, jak to udělat.Přečtěte si zde!

Vlastnosti

 • živá hmotnost kohouta - 4–5 kg, kuřata - 2,5–3,5 kg.
 • Produkce vajec: vysoká, 170-190 vajec ročně, hmotnost vajec - 55-60 g. Obal vejce je příjemná světle hnědá barva (smetana).
 • líheň kuřat: 75–80%.
 • Bezpečnost drůbeže je 96%.

Ruští chovatelé

V sovětských dobách byly slepice tohoto plemene distribuovány v moskevském regionu a na jihu země, zejména na Ukrajině.

V současné době je Plymutrokov chován na Ukrajině, na Krymu a také na soukromých farmách v Moskevské oblasti a ve středních oblastech černé země.Nejlepší představitelé plemene jsou dováženi z Maďarska a Německa.

 • Federální státní jednotný podnik (FSUE)„Genový fond“ Ruské zemědělské akademie (právní a skutečná adresa organizace: 196634, Petrohrad, Shushary, státní statek Detskoselsky, VNIIGRZ; poštovní adresa: 196601, Petrohrad, Pushkin, moskevská dálnice, 132; ředitel -Segal Evgeny Leonidovich ; tel /fax: +7 (912) 459-76-67; 459-77-01, E-mail: [email protected])
 • Je také možnékoupit bílý Plymutrokov vSelyanochka LLC(zemědělská firma Selyanochka; ředitel: Oleg Bukharin; tel.: +7 (34745) 27-0-39; mobil: +7 (927)967-45-45, +7 (917) 411-92-86; E-mail: [email protected]
 • Ideal Bird LLC(Rusko, Volchov), kdedokaždý si bude moci koupit jednotlivce plemene kuřat pruhovaných plymouthských vepřů;Kuřata: Cornish, Wyandotte, Amroks, Poltava clay (striped).

  Existují případy, kdys ohledem na plymouthské věže prodávají kuřata typu Amrox s pruhovanou barvou velmi podobnou plymouthským věžím.Amrox je považován za selektivní plemeno.

  Plymouthrock je slavné plemeno kuřat, které je známé svou vynikající chutí, nenáročností a vitalitou.Bílé slepice jsou považovány za nejlepší dodavatele lahodného masa a pruhovaní zástupci plemene zdobí nádvoří vesničanů svou jasně černou a bílou peří.

  V naší zemi se po roce 1999 rozsáhlé šlechtění vousů v Plymouthu zastavilo, nyní je znovu znovuzrozen.Ruští zemědělci považují obsah tohoto plemene za jednoduchý a ziskový.

  Pro ty, kteří chtějí vědět , kolik dekorativních králíků žije, jsme na našem webu zveřejnili speciální článek.

  Víme, že máte zájem o pěstování brojlerů doma.Všechny jemnosti pěstování na stránce: https://selo.guru/fermerstvo/soderzhanie/brojleru-v-domashnih-uslovijah.html.