Silný chlap, odolný vůči nemocem - hrozny Citron Magaracha

U lidí se tato odrůda stále mylně nazývá „Magarach“ místo „Magarach“.Tento hrozen je diamantem vinařů, díky němu si užíváme elitní dezertní vína.Který z nás nezkoušel „Livadia“ nebo „White Muscatel“.

Ani čerstvý Citron Magaracha však nikoho nenechá lhostejným.Přiznávejte, jak byste chtěli v žáru a něco osvěžujícího a příjemného podle chuti?Proč kupovat pochybnou limonádu - osvěžující sladká Citron Magaracha udělá, co bude v jejích silách!

Co je to za druh?

Citron Magaracha je komplexní hybridní poddruh bílých hroznů.Doba zrání je časná až střední.Bobule lze sbírat začátkem září.Stejně jako Monarch, Merlot a Livadia black se týká odrůd vína.

Používá se jako surovina pro elitní bílá vína.Spokojeně přenáší skladování, přepravu.Navzdory skutečnosti, že hlavním účelem Citronu je víno, je ve své přirozené formě dobré pro svou bohatou odhalující chuť s muškátovým oříškem a citrusovými tóny.Ideální náhrada za zmrzlinu nebo sodu v horkých dnech.

Čerstvé odrůdy jsou rozhodně dobré a takové odrůdy jako Velika, Ataman, Čokoláda.

hrozny ‚Citron Magaracha ': popis odrůdy

Velká růstová síla keřů. Středně velká parta - 300–500 g , válcově kuželová, někdy křídlová, drobivá. Bobule zelenohnědé barvy, oválné, střední velikosti .

Dlouho očekávané, Denisovsky a Favor jsou také známé svou velkou růstovou silou.

Kůže je hustá, spíše hustá, dužina je šťavnatá, volná, uvnitř jsou dvě až tři semena.Květina je bisexuální.Zralé výhonky jsou světle hnědé barvy se zeleným nádechem.List je jasně zelený, střední velikosti, zaoblený, střední a mírně řezaný.

Fotografie

Fotografie z hroznů Citron Magarach:

Historie výběru

Byl získán v Magarachu NIViV (Ukrajina) křížením kultivaru Madeleine Anzhevins s hybridem Magarach 124-66-26 („rodiče“ Rkatsiteli ] a Magarach 2-57-72) a ukrajinsky brzy. Začátkem 2000 let byl zapsán do ukrajinského registru odrůd určených pro průmyslové pěstování.

Patent NIViV "Magarach" č. 07361.I přes dobrou odolnost proti mrazu stále netoleruje chlad středních šířek, „domovem“ jsou Ukrajina, Krym a Moldavsko.

Odrůdy milující teplo zahrnují Hadji Murat, kardinál a Ruta.

Funkce

Citron Magaracha je docela tvrdý „chlap“.

Odolný vůči houbovým chorobám- oidium a plísní, o něco horší proti fyloxerě,mráz(do -25 stupňů) potřebuje povinné útočiště vzima .

Zrání výhonku po téměř celé délce růstu.Produktivita je vysoká.Obsah cukru - až 27% Brix, podíl kyselosti - 4-7g /l.
Vyžaduje povinné oříznutí pro 4 oči s výpočtem normy 30 na keř.
Dobří „přátelé“ s akciemi.Ochutnávací skóre je od 7,8 do 8

Nemoci a škůdci

Pozoruhodné vlastnosti Citronu ocenili nejen lidé.Ptáci milují všechny hrozny obecně.Z nich budou vinná réva zachráněna sítí, silnou a s malými buňkami, která by plnila funkci plotu, nikoli past.

Je lepší neztrácet čas „strašidly“, jako jsou balónky a plakáty - ptáci si mohou nejprve myslet, že malované oči sokola stěhovavého nebo draka představují skutečné nebezpečí, ale rychle si uvědomí, co je co.

Vosy příliš dlouho nepřicházely.Proti těmto pruhovaným agresorům pomohou sítě - nebo spíše síťované sáčky, do nichž je třeba pečlivě zabalit klastry.

Umožní přístup k větru a slunci, ale nenechají vosy jít do bobule.Musíte samozřejmě pečlivě vyčesat plochu pro hnízda osy, která musí být zničena.

Používají se také toxické lepivé návnady.

Ujistěte se, že nejsou nijak zvlášť vonné, jinak jim vosy jednoduše nebudou věnovat pozornost - proč potřebují nějaké pochybné „dobroty“, když jsou takové nádherné bobule poblíž.

Mimochodem, pokud nechcete zabíjet vosy, pak v případě zabalení hroznů do sítí nebudete muset udělat ani toto.Vosy však přinášejí také značné výhody a ničí škůdce - například mšice.

Phyloxere, podle většiny recenzí Citron Magaracha dobře odolává, ale bylo by hezké hrát si bezpečně.Navíc, pokud se na vás tento nepřítel „posadí“, zbavit se ho bude velmi obtížné.

Postřik se používá proti fyloxere v koncentraci nejméně 80 cm3 na metr čtvereční.

300–400 by bylo lepší.Stojíte před úkolem zabíjet mšice a nejen je vystrašit, jinak se určitě vrátí.Ano, budete muset obětovat nějakou část keřů - sirovodík je také zničí, ale pokud budete litovat, může se stát, že se budete muset rozloučit s celou vinicí.

Při 80 „kostkách“, říkají zemědělci, mšice dlouho zmizí a keř má šanci přežít.

Nezapomeňte na prevenci takových běžných hroznových chorob, jako zarděnky, bakteriální rakoviny, chlorózy, ) bakterióza, různé typy rot.Přijetím všech nezbytných opatření předem ochráníte své rostliny.

Citron Magaracha je skutečným pokladem ukrajinských vinařů.A to nejen z hlediska chuti - je také velmi stabilní, takže se s tím vyrovná i nezkušený zahradník.

Ochrana před vosami a mšicemi je velmi malá, což je standard pro všechny hrozny - a odměna nebude dlouhá.Nádherné sladké osvěžující bobule nebudou přeloženy na váš stůl a ve sklepě - elitní víno, které dokonce vládci ocenili.

Užitečné video

Vizuálně viz hrozny Citron Magaracha ve videu níže: