Skoropelka s vynikajícím výkonem - hruška Severyanka Krasnoshchekoy

Hruška je méně populární než jablko, protože vyžaduje hodně tepla.

Zahradníci středního věku však často pěstují hrušky.Obzvláště populární jeSeveryanka červenohnědá , která se vyznačujesvou nenáročností a produktivitou , úplný popis všech charakteristik a fotografií plodů je popsán dále v článku.

K jakému druhu hrušek patří?

Northerner s červenou tváří jedruhem hrušek v létě .

Letní odrůdy zahrnují také: citron, Victoria, kosmický, Carmen a dětský ].

Červenolící oblast Severyanky jestřední oblastí Černé Země. V budoucnu se zvažuje možnost nahradit v mnoha regionech odrůdu obvyklé odrůdy standardní odrůdy Severyanka, která byla odvozena na základě výběru.

Historie chovu a šlechtitelská oblast

Tato odrůda byla získána křížením hrušekKrasnoshchekayaaSeveryanka .Zakladatel je považován za chovateleP.N.Yakovleva , akademikAll-ruského centra pro výběr a genetiku ovocných rostlin pojmenovaného po Michurinovi .

Vzorky se od roku 1998 testují ve státní rozmanitosti.

Provýsadba v oblasti střední černé země bude vyhovovat hruškám: Duchesse, Russian Bere, Extravaganza, Quiet Don a Skorospelka z Michurinsku.

​​

Popis odrůdy Severyanka červeno-lící

Uvažujme samostatně vzhled stromu a ovoce.

Strom

Malá velikost. Hruška Severyanka červenohnědá dosahujemaximální výšky ve věku 14 let - 5-6 metrů. Intenzivnější růst je pozorován v šíři.

Široký kmen a silné větve. Průměr stromu může být často více než 6 metrů.Tvar koruny je pyramidální.Větve se vyznačují malou tloušťkou a střední hustotou.Jsou připevněny ke kufru docela pevně a odkloní se do strany pod velkým, téměř pravým úhlem.

Kůra tmavých odstínů.Barva kůry se mění od hnědé po šedou.

Tmavě zelené lesklé listy.Mají oválný tvar s výraznými ostrými špičkami a střední velikostí. Listové desky jsou rovné, bez ohybů a okraje jsou zoubkované.

Bílé květy střední velikosti. Květiny rostou ve skupináchpo 5-6 kusech a mají tvar talířků .Stopka je dostatečně dlouhá.

Charakteristickým rysem květů je odolnost vůči nízké teplotě vzduchu.Doba květu stromu je časná - v dubnu a květnu.

Hnědé výhonky střední tloušťky.Zakřivení výhonků prakticky není pozorováno.Špičky ledvin jsou ostré.Strom má vysokou rychlost tvorby výhonků.

Ovoce

Odrůda hrušek Severyankačervenooký se vyznačuje malou velikostí .Hrušky této odrůdy jsou obvyklepod průměrnou velikostí.Průměrná hmotnost se pohybuje od 85 do 120 gramů.

Tvar je oválný, kůže plodu je hladká, hustá a není drsná.V době sklizně mají hrušky světle žlutou barvu, někdy se vyskytuje žluto-zelená .Barva plodů se někdy může změnit na červenou , pokud visí po dlouhou dobu na slunné straně.

Zčervenání je distribuováno ve formě skvrn a úderů, díky kterým dostala tato odrůda hrušky své jméno - Severyanka rudou tvář.

Uvnitř má masokrémovou barvu a dostatečnou šťavnatost.

Semena hrušek jsou velká, hnědá a vejčitého tvaru.Chuť ovoce je sladká, ale je zde kyselý odstín.Vůně je velmi výrazná.

Vynikající chuť se může pochlubit těmito odrůdami: Krasulya, Lyubimits Yakovleva, Karataevskaya, Vernaya a Kupava.

POZOR! Hrušky této odrůdy se vyznačují dobrou přepravitelností.

Fotografie

Vlastnosti

Hruška začínápravidelně plodit ovoce po 5 letech po výsadbě.

Strom se vyznačuječasným obdobím kvetení-duben, květen .

Období zrání ovoce jeléto, v polovině srpna. Jíst ovoce je nutnépo dobu dvou týdnů.

Výnos osmileté Severyanky s červenými tvářemi je asi 120 c /ha.

Seedling AgeJe to2 roky, jeho výška je až 160 cm.

DŮLEŽITÉ! Odrůda potřebuje opylovače kvůli nízké míře samo-plodnosti.Nejlepší je In Memory of Yakovlev .

Tento druh hruškymá vysokou odolnost proti mrazu , což je o něco méně než Severyanka.

Předností odrůdy ječasná zralost, mrazuvzdornost, odolnost vůči chrastě, příjemný vzhledhrušek a univerzálnost použití.Hlavní nevýhodou jsou malé plody.

Mohou se také chlubit vysokými výnosy: Bere Bosk, leden, Uralochka, Tonovetka a Firefly.

Přistání a odjezd

Je třeba zasadit červenohnědou Severyankana slunném, suchém a mírném místě.

Strom není na půdě příliš náročný, ale je žádoucí zvolit drenážní oblasti bohaté na živiny.

DŮLEŽITÉ! Bohatá vlhkost a koncentrace vlhkosti v půdě nepříznivě ovlivňují stav hrušky.Proto v nížinách, kde je vysoká hladina podzemní vody, strom nejčastěji nekoreňuje.

Nejlepší je zasadit sazenicena podzimna stálém místě, protože strom nemá rád transplantace.Pokud je výsadba stále prováděna na jaře, musí být provedena před vytvořením pupenů.

Pro přistání musí být vykopána velká jáma(hloubka 100 - 120 cm a průměr asi 80 cm ).

Je zaveden do jámy dříve 3 kbelíky humusu, až dvě stě gramů superfosfátu a chloridu vápenatého, až 1 kg organického hnojiva.

To vše je předem smícháno s půdou odebranou z jímky.

V jámě se před výsadbou vytvoří malý kopec, na kterém je umístěn sazenice.Kořeny se rovnoměrně rozšířily. Kořenový krk by měl stoupat asi 6 cm nad úrovní půdy.Poté jsou kořeny pokryty zeminou, která je potom pod nohama opatrně pošlapaná.

Na konci výsadby se kolem kmene stromu provede malé odsazení.Je nutné okamžitě zalévat Zemi. Zalévání hrušky během prvních dvou měsíců by mělo být hojné.

Strom milujeuvolňování, stálé zalévání, hnojení organickou hmotou, draslíkem a fosfáty.

Protože se červenohnědá Severyanka vyznačuje vysokou mírou růstu výhonků, potřebuje stromneustále stříhatsilně kondenzované větve.

Mladé hrušky v zimě mrznou, takže je třeba je zakrýtvelkou vrstvou sněhu a skořápky.

Nemoci a škůdci

Northerner s červenou tváří máodolnost vůči běžným mykotickým chorobám, zejména vůči https://selo.guru/ptitsa/bolezni-p /gribkovye /parsha.html.

Následující jsou rezistentní vůči chrastavitosti: Pohádka, Chizhovskaya, Tyoma, Tatyana a Talgarkrása.

Někdy je možné poškození listůseptorií. V tomto případě se odstraní všechny nemocné listy a strom se postříká fungicidemobsahujícími přípravky obsahující měď.

Červenohnědá Severyanka tedy patří k letním odrůdám hrušek a objevila se jako výsledek křížení hruškovité s červeným lícem a Severyanka.

Pozitivními vlastnostmi odrůdy jsou její nenáročnost, mrazuvzdornost, časná zralost a odolnost vůči strupovitosti.Hlavní nevýhodou je malá velikost ovoce.