Skutečným pokladem pro zemědělce je odrůda „Early Purple“

Proč mají zemědělci rádi rané odrůdy?Odpověď je jednoduchá -bobule dozrávají tak rychle, že houby s nimi nemohou držet krok.

Ano, musíte počkat jen tři měsíce - a nyní se vinná réva ohýbá pod velkými, voňavými hrozny, které lze odříznout i nyní, nebo je můžete nechat viset až do září - nechte je zvednout cukr.

A pokud je odrůda také odolná vůči nízkým teplotám a nevyžaduje zvláštní péči, jedná se o skutečný poklad pro zemědělce.Mezi ně patří rané fialové.

Co je to za druh?

Early Violet je odrůda stolů a vín.Obzvláště milovní vinaři pro svou bohatou chuť s výraznou pižmovou chutí a růžovými tóny a vysokým obsahem cukru.

Vysoký obsah cukru se také může pochlubit Galbena Nou, Saperavi a Libye.

Používá se ve směsi červených stolních a dezertních vín, mezi nimi známého ročníku dezertního vína Steppe Rose.Je také vhodný pro čerstvou spotřebu, stejně jako pro šťávy, likéry a dezerty.

Sklizeň lze sklízet již začátkem září, pokud jde o víno - počkejte do třetího desetiletí, aby se v ovoci hromadil cukr.Pro vinaře je významné vysoké hodnocení ochutnávačů - 8,9 bodů.

Ve směsiČasto se používají odrůdy jako Korolek, Asya a Romeo.

Hrozny Violet brzy: popis odrůdy

Rychlost růstu keře je nadprůměrná.Shluky jsou středně velké (asi 150 g), ve tvaru kužele, středně volné.

Listy jsou světle zelené, zaoblené, malé velikosti, tří- nebo pětilisté, středně členité, méně často celé, někdy ve tvaru trychtýře.Povrch desky je hladký, někdy i bublinový, okraje mohou být ohnuty dolů.Spodní povrch listu je mírně pubertální.

Hermafroditové květiny.Mladé výhonky jsou světle zelené barvy, roční zrající - světle hnědé, v hnědých uzlech.Réva je hnědá, silná.

Hermafroditičnost květů se rovněž liší Richelieu, Montepulciano a Julianem.

Bobule střední a menší než střední velikosti, tmavě modré s fialovým odstínem, zaoblené, pokryté šedavě modrastým voskovým povlakem.Dlouhá klastrová noha je světle zelená.Kůra je hustá, střední tloušťky, dřeň je šťavnatá, velmi sladká, s 2-3 velkými semínky uvnitř.

Foto

Fialová fotografie:

Historie výběru

V laboratoři VNIIViV im.Potapenko, město Novocherkassk v roce 1947.Získán křížením odrůdy Severny s Muscat z Hamburku.

Cítí se nejlépe v jižních regionech a je velmi běžný na Ukrajině, v Moldavsku a na Kavkaze.

Ve stejném vědeckém institutu se Harold, narodila červenáNadšení a Denisovský.

Charakteristiky

Odrůda se vyznačuje vysokou odolností proti mrazu (vydrží minus 21 až 27 ° C), ale nízkou odolností vůči fyloxere, letáku a plísni.

Odrůdy odolné proti mrazu zahrnují Krasa Severa, Arched a Pink Flamingo.

Obsah cukru je asi 20 g /0,1 l.Kyslost je nízká - 3,8 g /l.Bobule jsou velmi sladké, s výraznou muškátovou chutí a příjemným závěrem s růžovými tóny.Dobře se zakořenuje jak na plochých teritoriích, tak na svazích.

Nevyhovuje půdním podmínkám.Roste i na těžkých půdách solonchaků.

Výnos fialové - střední, pravidelný.Pro udržení stabilních výnosů je nutné oříznout další výhonky a nevlastní syny.Zrání výhonků je 78%.

Nevyhovující půdním podmínkám jsou také růžová, dar Aleshenkin a favorit.

Nemoci a škůdci

Na co si dát pozor?Neštěstí není tak málo:

Leták je velmi nebezpečný a nepříjemný nepřítel, říkají o tom, že je snazší se otrávit, než ho leptat.To však lze dosáhnout - postřikem insekticidy (cymbush, sumicidin, tocution, sevin, cidal).

Tato léčiva mohou být smíchána s fugicidy a tedyna arogantní housenky a plísňové infekce bude způsobena dvojitá rána.

Proti fyloxere (a jednoduše mšicím) je dobrépoužívat přípravky na bázi sírouhlíku. Kromě toho je důležité to přehánět, protože se nejedná pouze o jedovatý hmyz, ale bohužel i o samotný keř.

Skutečná plíseň nebo oidium může být vápno postřikem vinice roztokem léků obsahujících síru a fugicidů - Topsin M, karatan, rubigan.

Vosu zastaví lepivé jedovaté návnady, insekticidy nebo speciální sítě, v nichž jsou skryty shluky.Pták je tuhá bariéra ok, která by zastavila lovce pernatých, nenechala ho zmást a nezabránil mu v letu pryč.

S bakteriální rakovinou to není tak snadné.Pokud jsou nalezeny nemocné výhonky a keře, existuje pouze jedna cesta ven - vykořenit postižené části a spálit.Pravidelná zálivka a minerální hnojiva jsou dobrou prevencí proti této nemoci.

Také preventivní opatření proti anthracnóze, bakterioze, chloróze a zarděnce, která jsou velmi běžná hroznové choroby.

Pokud se rozhodnete zasadit Early Purple ve svém okolí, stanete se majitelem skutečného pokladu, který ocení všichni - od jednoduchého laika po profesionální vinaře.Ale stejně jako u každého pokladu, musíte za něj bojovat a ušetřit čas a úsilí na ochranu vinné révy před plísněmi a letáky.