Skutečnými mistry duelu jsou bojující plemeno slepic Lari

Muži byli vždy charakterizováni touhou po konkurenci mezi sebou.V nich mohou ukázat své vůdčí schopnosti, být silnější a lepší než jejich soupeři.

Ale rozjímání o duelu není o nic méně zajímavé.Zúčastnit se ho mohou nejen lidé, ale také některé druhy zvířat, které mají bojové vlastnosti.

Například velkolepá podívaná je střet kohoutů, kteří projevují pozoruhodné dovednosti v procesu boje.A plemeno Lari je jedním z nich.

Lari pochází z oblastí sousedících se zeměmi Afghánistánu a Íránu.Tam je toto plemeno rozšířeno dodnes.A Lari se dostal do Ruska díky Jafarovi Ragimovovi, který vydal ptáky z města Baku.

Chovatelé kohoutů vyhráli na turnajích vítězství více než jednou díky dodržování pravidel jejich chovu a pravidelného tréninku.V bojové technice tohoto plemene se málokdo bude hádat od jiných představitelů bojových kohoutů.

Popis plemene Lari

Kur Lari dává malou tělesnou velikost a velmi bojový charakter.Hlava je malá, křídla přiléhají k tělu.

Nejsou-li kohouti pravidelně bojováni, rychle ztratí svou dřívější bojovou formu .Dostávají trochu masa, ale přesto mladí lidéptáci jsou chutí velmi delikátní a připomínají bažanta.Zobák je silný, zahnutý, pevně stlačený.Hrudník a nohy jsou silné a svalnaté.

Nohy jsou rozprostřené - díky nim dělají kohouti chytré skoky a vždy stojí pevně na nohou.Lari mají jinou barvu, v níž převládají bílé, barevné, hnědočerné peří.

Peří samotné je velmi husté, ale vzácné.Prsty se rozprostírají, na koncích jsou ostré drápy.Peří jsou zcela dole, ocas je s ostrým kuželem redukován až do konce.Hřebenatka - ve tvaru nohy.Kohouti mají silný, dlouhý a silný krk.

Lari jsou velmi temperamentní povahy a vždy projevují svou nadřazenost nad méně úspěšnými bratry.Ale jsou ke svým majitelům velmi laskaví a důvěřují jim.Jakmile se chovatel dotkne rukou Lariho těla, okamžitě vstane v hrdé póze a ukazuje svou krásu.

Údržba a pěstování

Lari je obtížné udržet tělesné teplo díky své postavě a tenkému opeření, takže v zimě je nutné v domě vytvořit optimální teplotu.

Pokud je v místnosti udržován příjemný teplý vzduch bez silného průvanu, dospělí slepice snášejí vejce.Zároveň musí plýtvat spoustou energie, takže za nepříznivých podmínek nezačnou snášet vejce. Krmiva pro ptáky by měla zahrnovat potraviny bohaté na bílkoviny.

Pták dosáhne plné zralosti až ve druhém roce života a může se účastnit sportovních akcí od 8 let.měsíce.

Malá kuřata potřebují pestré menu s jídlem podávaným v malých porcích, ale často.Je nutné dodržovat hygienické normy, pravidelně čistit a dezinfikovat místo, kde kuřata rostou.

Pouze čerstvé a rozmanité jídlo, čistá voda jim umožní zdravý růst.Při nákupu kuřat byste měli věnovat pozornost jejich externím datům.Slabé, nestabilní nohy, stagnující kuřata nejsou životaschopná, takže byste na ně neměli utrácet čas a peníze.

Aby neměli ptáci onemocnět, musí být okamžitě očkováni.Kromě toho je velmi důležité sledovat čistotu místnosti, aby se na Laryho těle neobjevily klíšťata a paraziti.

Je nemožné, aby několik kohoutů bylo ve stejné místnosti, protože přirozená touha po soupeření způsobí, že kohouti budou bojovat s krví a způsobí obecnou rozruch v kuřecím molu.

Větrání v domě by mělo být mírné, protože jak silný průvan, tak stojatý vzduch jsou pro ptáky stejně škodlivé.Mírný a stálý pohyb vzduchu příznivě ovlivňuje jejich zdraví.

Holandské chocholaté kuře není vůbec jako naše bojující ptáci.Představuje spíše krásu než sílu.

Kuře nemůže být žertována s chorobou, jako je mykoplazmóza!Dozvíte se vše o ní!Přečtěte si zde.

Kuřata musí být zajištěna neustálým chozením, protože potřebují čerstvý vzduch a vitamíny, které mohou získat s čerstvou trávou.Kromě toho konstantnípohyb tvoří jejich svaly.

Vlastnosti

Hmotnost kuře je malá - do 1,5–2 kg. A kohout - do 2 kg.

Nejmenší hmotnost vajec, když je Lari začne vylíhnout, dosahuje 40 g. Slepice přepravují v průměru 80–100 vajec ročně.

Plemeno není produktivní ani z hlediska vajec, ani masa, a proto je hlavním účelem jejich chovu a chovu vyškolit „bojovníky“ pro účast na sportu.

Kde si mohu koupit v Rusku?

Dibizhev Konstantin Vladimirovichve městě Samara je majitelem velké školky, v níž chová elitní bojová plemena ptáků.

Najednou navštívil mnoho turnajů za účasti bojových kohoutů, začal se o to zajímat a našel stejně smýšlející lidi se zájmem diskutovat s nimi o tématu chovu drůbeže.A později se mu podařilo zorganizovat poměrně velkou farmu.Polovina ptáků se nachází na předměstí.

V okrese Pushkinnení jen dům, ale také speciální místnost, kde jsou ptáci trénováni na soutěže .A druhá část slepic je na území Stavropolu.

Chcete-li koupit Lari, musíte kontaktovat chovatele na níže uvedených kontaktech nebo se zaregistrovat na jejich webových stránkách.Na stránce můžete vždy vidět pouze nejnovější a neustále se měnící informace.

Adresa: Město Samara, ulice Nikitinskaya.Web: www.profis.clan.su.Telefon: +7 (927) 705-73-64.

Analogové

Pokud mluvíme o plemenech bojových kohoutů, mnoho z nich je vzhledově i z hlediska podobnýchobsah a kultivace.

Jsou vlastní agresivní povaze, aroganci, mobilitě.Ale více než ostatní na Lari jsou podobnérady- o nic méně válečné a krásné plemeno.

Závěr

Vzrušení, s nímž fanoušci sledují boje s bojovými kohouty, naznačuje, že soutěže a turnaje neztratily svou popularitu po mnoho staletí.a jsou velmi zajímavé pro lidi všech věkových skupin.

Příroda dala ptákům sílu, půvab a pohyb, které se lidé sami učí.Tato dovednost není umělá, nezískaná, ale přirozená.

Ne nadarmo se každému z bojových kohoutů, kteří se opakovaně účastnili soutěží, dostává přezdívka, která odráží jeho povahu.Lari se staly oblíbenými a přáteli velkého počtu lidí v naší zemi a na jiných kontinentech.