Skvělá odrůda, která žije až do svého názvu - pohádková hruška

Hruška odrůda Pohádkanenáročná na pěstování.Nevyžaduje povinné preventivní ošetření.

Není citlivý na škůdce a plísňové choroby.Má krásné ovoce, vysokou produktivitu.Z jednoho stromu sbírejte až 10 kilogramů ovoce.

Pear Fairy - dále v článku úplný popis vlastností stromu a ovoce, recenze zahradníků pro pěstování a fotografie.

Co je to za druh?

Odkazuje naletní odrůdy .Ovoce má ve svém složení vitamíny a minerály.Vláknina zlepšuje pohodu a metabolismus.Železo syntetizuje krvinky.Lidské tělo s pomocí éterických olejů odolává infekcím.

Dekorace, kompoty a hruškové šťávy jsou velmi užitečné, mají svíravý účinek na zlepšení gastrointestinálního traktu.Díky nízkému obsahu kalorií mohou být hrušky konzumovány během stravy.

Letní odrůdy rovněž zahrnují: školka, Carmen, Ilyinka, mezera a Limonka ].

Historie výběru a oblast rozmnožování

Odrůda hrušky Pohádka byla vyšlechtěna selekcí kříženímDangling(podzimní odrůda s konzervováním ovoce)do listopadu) xNěha(zima-vytrvalákultivar se stabilním výnosem až 40 kilogramů na strom).

Odrůda byla vyšlechtěna v organizaci federální státní rozpočtové vědecké instituce YuUNIISK.

Nápověda. FSBIU UNIISK je výzkumná organizace, která studuje a vytváří nové formy zemědělských rostlin.Institut byl založen počátkem 30. let minulého století a dodnes úspěšně funguje.

Autoři odrůdy jsou významní chovatelé:Ericht Aleksandrovich Falkenberg, Michail Aleksandrovich Mazunin a Vladimir Ilyich Putyatin.Ve stavu.test Pohádková odrůda byla přijata počátkem 90. let.

K rozmnožování odrůdy došlo u sazenic hruškové hrušky Ussuri.Odrůda byla vyvinuta speciálněpro drsné klima na Sibiři .Získal širokou popularitu vUralském regionu .Doporučuje se k pěstování vregionech Střední a Volga-Vyatka.

Na zahradních pozemcích pěstovaných naúzemí Krasnodar, Moskva, Leningrad, Jaroslavl, Omsk, Irkutsk, region Nižnij Novgorod.

V Ruské federaci, na Ukrajině, v Moldavsku a Běloruskulze najít úžasnou odrůdu hrušek , další popis charakteristik a fotografií plodů.

V těchto regionech se také cítí docela dobře, když jsou pěstovány: Moskvichka, Mramor, Svetlyanka, Hera a ) Krasulya.

Popis odrůdy Pohádka

Zvažme samostatně vzhled stromu a ovoce.

Strom

Stromy odrůdys vysokým růstem dosahují výšky čtyř metrů .Koruna je úzká, silná v podoběpyramidy.Šíření větví s rovným tvarem.Na kufru jsou umístěny těsně.Při ustupování ze stonku vytvořte pravý úhel 90 stupňů.

Konce stonků směřují k vrcholu stromu.Kůra kmene kmene a kostra jsou hnědé barvy.Má mírný peeling.Střelby jsou hladké, rovnoměrné, bez dospívání.Mají tmavě hnědý odstín.Čočka je velká, rozsáhlá se spoustou.

Ledviny jsou miniaturní, oválné, zaoblené, s rovným povrchem.Listy jsou malé, protáhlé.Mají krátký špičatý povrch a smaragdový stín.

Okraje listů jsou rovnoměrné s velkými vroubkovanými.Stipules miniaturní, dlouhý.Řapíky jsou široké, podlouhlé, bez dospívání.List listu je zploštělý, rovnoměrný.

Ovoce

Hruškymají střední velikost a hmotnost od 180 do 200 gramů. Při dobré péči a bohatém oblékání stromu mohou plodyvážit až 250 gramů. V letech s vysokou výnosností jsou plody jednotné a mají správný tvar hrušky.

Hruška hrušky je suchá, špatně snědená, bledá, s rovným povrchem.V době sklizně má smaragdový odstín.Když zcela zralé - jantarově smaragd.Mírně se červenají, základní barva je špatně vyjádřena.

Subkutánní tečky jsou světlé, široké, nesčetné se stříbrným nádechem.Stopky jsou protáhlé, široké, zakřivené.Nálevka je malá, úzká s malou rezivostí.Šálek je zavřený.Talíř je tlustý s rovnoměrnými stěnami.Srdce má baňatý tvar.

podlouhlá trubice,tlustý.Sázecí komory jsou uzavřeného typu.

Semena hrušek jsou velká, hustá s hnědým nádechem.Mají tvar leknínů.

Dužnina ovoceje sněhově bílá, olejovitá, středně hustá.Má produkci jemnozrnné a hojné šťávy.

Hrušková vůně je špatně exprimována.Povrch je příjemný, sladký.

Vlastnosti

Ke konci května - začátku červnapřipadalo na kvetoucí odrůdy .Pohádková hruška -samooplodná odrůda .Pro zvýšení produktivity můžete použít opylovače.

Nejvhodnější jsou odrůdy hrušek:Krasulya(odrůda počátkem léta),Rainbow(rychle rostoucí, vysoce výnosná),Severyanka(odrůda odolná proti mrazu).

Časná zralost odrůdy je vynikající. Za 1-2 roky po výsadbě byl zaznamenán malý výnos, až tři kilogramy na strom. Výnosy rostou s věkem.

Mohou se také pochlubit dobrou produktivitou: Tatyana, Talgar krása, Bere Russkaya, Bere Bosk a Northerner.

Hrušky vstupují do plného ovoce4 nebo 5 let po výsadbě .Z jednoho stromu sbírajíaž 10 kilogramů hrušek.

Ovoce stromů je stabilní, bez periodicity.

Zrání ovoce nastáváve druhé dekádě srpna.

Po úplném zrání hruškyvýborně drží stonky, nerozpadají se .

Skladovatelnost ovoceby neměla přesáhnout 10 dní. Při delším skladováníse maso stáváhnědá.

Odkazuje nanenáročné odrůdy.Zimní odolnost je vysoká .Při teplotěminus 48 stupňů Celsiamůže být zmrazení děložního stromu menší než dva body.

Vynikající mrazuvzdornost prokazuje také: Yakovlevskaya, Extravaganza, Uralochka, Chizhovskaya a Skoropelka odMichurinsk.

Foto


Výsadba a ošetřování

Odrůda hrušek rozmnožovaná různými metodami.Osivo a vegetativní metodajsou vynikající .Při rozmnožování semen se sadby používají jako podnož.Je nutné aplikovat stratifikaci semen. Přistání se provádí v podzimním období.

Je třeba připomenout, že během množení osiva nebudou zachovány vlastnosti matečných rostlin.

Při vegetativní metoděse používá propagace výhonky a pupeny. V tomto případě jsou odrůdy pučeny na očích stromu.U této metody je třeba zohlednit kompatibilitu odrůd.

Nemoci a škůdci

Odrůda má po mrazech vynikající regenerační schopnost.

tolerantní k suchu .Nevyžaduje povinné preventivní ošetření.

Ztráty https://selo.guru/ptitsa/bolezni-p/gribkovye/parsha.html a nebyly pozorovány žádné roztočové hrušky. Není náchylná k houbovým chorobám. Rakovina, hniloba ovoce, špinění není nemocné.

Závěr. Pohádková odrůda hrušekmá krásné plody správné podoby.V letech s vysokým výnosem jsou plody jednotné se stabilním plodem.Po úplném zrání se drobit.Patří do letních ročníků.Odrůda je mrazuvzdorná, při pěstování není náladová.Imunitní vůči houbovým chorobám a škůdcům.