Skvělé plemeno kuřat s klidnou postavou - holicí strojek

Chov domácích kuřat je pro majitele vlastních statků velmi oblíbenou praxí.To není překvapivé.Slepice jsou skvělé pro chov doma.

Mnoho plemen není náladových na krmení a udržování podmínek.Holicí strojek je jedním z takových křížů kuřat, které vás potěší čerstvými vejci téměř denně.

Cross Shaver byl získán od nizozemské společnosti Hendrix Genetics Company v důsledku hybridizace.Klidná a malá kuřata Shaver byla chována pro příjem malých, kvalitních vajec denně.Taková kuřata se chovají na mnoha drůbežářských farmách a snadno se chovají v domácnosti.

Popis plemene Shaver

Kuřata holicího kříže patří do směru vejce.Stejně jako ostatní slepice vaječných plemen jsou to velmi mobilní, malí ptáci s lehkou kostrou a hustým peřím, stejně jako dobře vyvinutý hřeben a jehnědy.

Slepice tohoto kříže jsou bílé, černé nebo hnědé.Kuřata různých barev se nazývají:holicí strojek bílý, holicí strojek černý a holicí strojek hnědý .Slepice se začnou bránit velmi rychle a samci o něco déle.

Ve věku 24 let je již možné provádět sexing podle rychlosti růstu pera.Po dni se kuřata a samci odlišují dvěmahnědé pruhy na zádech.

Hřeben slepic je listového tvaru, jasně červený, samci stojí rovně a se slepicemi mírně visí na jedné straně.Oči ptáků jsou docela výrazné, velmi živé, s jasně tmavě oranžovou duhovkou u mladých slepic a bledší u dospělých.

Náušnice jsou obvykle střední velikosti, mírně zaoblené a červené.Ušní uši ptáků jsou bílé.Zobák je poměrně dlouhý a silný, žlutý.

Krk je krátký, zakřivený.Kohouti mají pyšný postoj.Jejich hrudník je konvexní a kulatý a prsní svaly jsou docela dobře vyvinuté.Zadek je mírně protáhlý a uprostřed konkávní.

Břicho u ptáků, zejména u nosnic, je velmi objemné.Nohy jsou holé, bez peří, střední délky.U mladých ptáků jsou žluté nebo světle oranžové barvy, u starších a produktivnějších ptáků se zbarví do mírně namodralého odstínu.

Tyto roztomilé a kompaktní slepice Shabo získaly srdce mnoha milovníků ptáků.Dozvíte se o nich a vy!

Jednou z nejhorších chorob je tuberkulóza u kuřat.Na této stránce najdete vše o této infekci.

Ocas slepic je poněkud snížen a kohouti jsou zdviženi.

Vlastnosti

 1. Ptáci jsou velmi odolní vůči chorobám.Nejnovější vývoj v chovu umožnil získat kuřata, která netrpí neoplastickými chorobami, včetně leukémie, Marekovy choroby a retikuloendoteliózy.
 2. Období ovipozice je velmi dlouhé - asi 80 týdnů.
 3. Vejce této cross-country obsahují velké množství zdravýchKyseliny omega-3, když se lněné semeno zavádí do stravy ptáka.
 4. ​​
 5. Vrstvy tohoto plemene jsou velmi klidné a vytrvalé, snadno se přizpůsobí různým klimatickým podmínkám.
 6. Velmi příznivá konverze krmiva ve srovnání s jinými plemeny kuřat.
 7. Skořápka je velmi hladká a silná.
 8. Rychlé zvýšení hmotnosti vajec během produkčního období.
 9. Velmi vysoké výrobní vlastnosti a stabilní výkon.
 10. Ptáci tohoto plemene mají vysoký genetický potenciál.
 11. Průměrná délka života 3–4 roky.
 12. Plemeno prakticky nevyžaduje zvláštní péči, dokonce i začátečník se s ptáky snadno dokáže vypořádat.Někteří majitelé mohou říci, že taková kuřata „zasadila a zapomněla“.

Chov a růst

Kuřata jsou velmi vytrvalá, z kuřat přežívají 96–98% s náležitou péčí.Z mladých zvířat přežije 80-82%.

Je velmi důležité chránit mladé kuřata před průvanem, protože v mladém věku jsou docela něžné.Někteří ptáci rychle začínají dělat krátký chmel.

Nejlépe se chovají v motýlí síti. Jsou možná období kanibalismu u ptáků během tání .Ptáci začínají klovat jejich kuřata, hlavy a náušnice.Při správném krmení a světelném režimu kanibalismus rychle prochází.

V průměru pták denně spotřebuje 100 - 110 g krmiva.To je o 5-10% méně, než konzumují kuřata jiných plemen vajec.Pták není v jídle prakticky vybíravý.Kuřatům lze poskytnout hotové krmivo, obilí a trávu.

Do krmiva musí být přidán vápníkpočínaje 4% a postupně jeho úroveň na 4,5%.Po celou dobu je velmi důležité udržovat přibližně stejnou hladinu kalorického příjmu.V průměru by to mělo být 2900 kcal na kilogram krmiva.

Charakteristiky

Průměrná hmotnost kuře tohoto běžeckého tratě o přibližně dvou kilogramech je dosažena ve věku 52 týdnů.Po 18 týdnech dosáhne kuřata hmotnost 1,3 kg a ve věku 23 týdnů váží pták 1,85 kg.

Pták začíná klusat po dosažení věku 5 měsíců .Během produkčního období může jedno kuře položit až 400 vajec.Jejich vejce jsou malá a trvanlivá.Hmotnost jednoho vejce je asi 55-65 gramů.Shell je hustý, bílý nebo hnědý, se spoléhat na barvu ptáka sám.

Síla skořápky je 4 000 g s dostatečným obsahem vápníku ve stravě.Vejce jsou bohatá na sušinu, což pozitivně ovlivňuje jejich chuť.Protein je hustý, během skladování zkapalňuje.Existuje jen velmi málo vadných vajec - méně než 1%.

Kde si mohu koupit v Rusku?

Kuřata tohoto kříže jsou velmi běžná v drůbežářských hospodářstvích v jižních a středních oblastech Ruska.Toto plemeno najdete na některých farmách drůbeže na Sibiři.

Kuřata pro svou domácnost si můžete koupit na drůbežárnách :

 • Belorechenskoe “ (Irkutská oblast, Usolský okres, osada Belorechensk), t .: + 7 (395) 250-60-04)
 • Ptichnoe “ (Moskva, správní oblast Trinity, osada Ptichnoye.)
 • Petelinsky Drůbežárna”(Moskevská oblast, Odintsovo, obec Chasetsy, t .: + 7 (495) 514-15-60)
 • Vasilyevskaya "(Region Penza, okres Bessonovský, obec Vasilievka, t .: + 7 (841) 258-09-44)
 • "Kuřecí království"(region Lipetsk, region Lipetsk, s. 1).Lenino, tel.: +7 (474) 242-30-02

V těchto továrnách si můžete koupit malou dávku ptáků pro domácí péči nebo velkou pro celou farmu.pták z Francie, Holandska a Kanady.

Chov drůbeže zaujímá vedoucí postavení a zabývá se i velkými dodávkami kuřat tohoto plemene do jiných zemí.Jsou přepravovány přes hranice letadlem a kamionem.

Analogové

V mnoha ohledech jsou holicí kříže podobné ptákům vaječných křížů Leggorny, Andalusian a Menorca. Mohou být chováni v jedné místnosti.

Pokud máte stále malé zkušenosti s chovem a chovem drůbeže a chcete mít plemeno ptáků, které přinese hodně vajec, pak Cross Shaver je pro vás to pravé.

Nebudete mít vážné problémy s udržením těchto ptáků.Zároveň tyto malé a klidné slepice vás potěší čerstvými a vysoce kvalitními vejci každý den.