Slepice, které se neliší - Yurlovskie Voskolichny

Před více než dvěma stoletími bylo v centrální části Ruska vyšlechtěno úžasné plemeno kuřat, které je obtížné najít buď rovnocenné v sonorovém zpěvu, nebo ve zvláštních pozitivních vlastnostech.Yurlovsky kuřata správně pojmenovala „hlasitá“, protože to byl jejich dlouhý, melodický hlas, který kolemjdoucím zastavil a poslouchal.

Plemeno bylo vytvořeno selským výběrem.Po mnoho let v řadě si obyvatelé regionu Oryol a Kursk vybrali ze svých kohoutů nejsilnější a nejhlasitější a z nich se vytvořilo slavné plemeno.

První pokusy s chovem kuřat tohoto druhu byly ve vesnici Yurlovka.Hodnota takových kohoutů byla určena výhradně schopností hlasovat.Čím nižší a delší je „zabarvení“, tím je instance hodnotnější.V oblasti Kursk v druhé polovině 19. století bylo populární lov kohoutků.Toto jméno neznamená skutečný hon na kohouty.Tento zcela autentický typ soutěže byl vynalezen místním obyvatelstvem a spočíval v soutěži zpívání kohoutů.

Majitelé jedinečných „hlasů“ shromážděných na nádvoří trhu a pod rytmickými patami na stole měřili kvalitu hlasových kohoutů.

Plemeno jurlovských kuřat je zvláštní.Ona jeLiší se od svých předků, mezi nimiž se vyznačuje plemeno Brama, bojové kohouty a kohoutské kohouty, se silnými hlasivkami, vyšší produktivitou a neobvyklým vzhledem.

Popis plemene Yurlovsky Golosistye

Yurlovsky slepice jsou vynikajícími zástupci svého druhu, kteří se kvalitativně odlišují od ostatních bratří.Ptáci tohoto plemene se vyznačují silným tělem a neméně masivními nohama.S jistotou zůstanou na nohou a mají výraznou předurčení pro vertikální sadu.

Kohouti jsou velmi otužilí a mohou být příliš agresivní(jsou-li vytvořeny nezbytné podmínky).Kuřata jsou známá jako vynikající slepice pro mláďata snášející velká vejce se světle hnědou skořápkou.Mají výrazný přirozený instinkt pro líhnutí potomstva.

Kuřata jurlovského plemene se rychle rozvíjejí, ale jejich snášky vajec nezačnou dříve než ve věku 6 měsíců.Nejsou náladové vůči životním podmínkám a vyznačují se také vysokou produktivitou a druhovou bezpečností.

Zdravá, silná krev jurlovského plemene, která se vyskytuje u kuřat a kohoutů, jim neumožňuje být ve stísněném prostoru, takže můžete zapomenout na jejich stanoviště v kleci.

Vlastnosti

Yurlovsky kuřata patří do směru produktivity masa a vajec.Mezi cenné vnější rysy, které příznivě odlišují slepice tohoto plemene od ostatních, je třeba poznamenat:

 • Silný, široký a poněkud protáhlý kmen, rovnoměrně zvednutý nad silnými tlapkami;
 • Dlouhý zakřivený krk,hladce se promění v široký záhyb;
 • Nohy jsou zvláště velké, vysoké, s masivním dlouhým předloktím;
 • Obzvláště masivní hlava a malý, téměř nepostřehnutelný zobák;
 • Silná čelní kost orámovaná oblouky obočí.Tato funkce dává kohoutkům a kuřatům tohoto typu zrakové ostrosti a neskryté agresivity;
 • Jasně červené ušní uši jsou kombinovány se stejnou barvou s růžovým hřebenem;
 • Červená, hnědá nebo tmavě žlutá barva očí, která zcela závisí na barvě barvy.
 • ​​

Nejobvyklejší barva peří je černáse zlatými postříkání nebo výrazným stříbrným hřbetem.Je také možná bílá stříbrná barva, losos s červenou, černý s červenou.Velmi tenké peří, které vám umožní snadno se dostat na pokožku a cítit ji.

Druhovým rysem jurlovských slepic je bohatě opeřený ocas, který nápadně kontrastuje se štíhlou peří celého těla.Rozpětí křídla kuřat je malé, dobře přitlačené k tělu a prakticky nevykonávají žádnou funkci.Jasně definované břicho dává obraz plnosti a síly ptáka.

Plemeno jurlovských kuřat je dobře a rychle vykrmeno, což umožňuje posuzovat konkurenci s jinými druhy masných charakteristik.

Fotografie

Na první fotografii vidíte vokální kuřata Yurlovskiy ve svém obvyklém prostředí:

Vynikající zástupce vokálního plemene Yurlovskiykuřata na fotografii.Zde je připraven na svůj zpěv:

Chickensjdou o své obvyklé činnosti - jdou sem a tam a hledají něco:

Černý jednotlivec se dostal na dvůr:

No, tohlenosnice:

Údržba a chov

K udržení zástupců jurlovské plemena ptáků je třeba se postarat ovytvoření nejvhodnějších podmínek.

Chovatelé drůbeže, kteří usilují o chov takových kuřat a kohoutů, by jim měli poskytnout speciálně určené prostory, kde se bude pták cítit v klidu. Pěstování mladých zvířat v buňkách bude pro tento druh škodlivé .Toto plemeno se vyznačuje zvláštní dispozicí, takže pro dosažení maximálního procenta produkce a maximální bezpečnosti je nutné, aby místo chovu kuřat bylo izolované a mělo stabilní teplotní režim.

Navzdory skutečnosti, že jurlovská kuřata jsou odolná a odolná vůči chorobám, jsou spíše milující teplo a nemohou tolerovat chladné domy (zejména s ohledem na zimní sezónu).

Yurlovské plemeno se často stahuje pro dekorativní účely, ale používá se hlavně pro produkci vajec a masa.

Vlastnosti pěstitelských kuřat jsou následující:

 1. Po zakoupení kuřat je nutné jim poskytnout vhodný režim. Teplota v krabici by neměla být nižší než 26 a vyšší než 30 stupňů.
 2. Kuřata mladší než 1 týden by měla být krmena nasekanýmivařenými vejci a krupicí , monitorovat čistévoda v pití.
 3. Starší ptáci budou zpravidla potřebovat vybavený hřad, jedná se o hole a „hnízda“ slámy a otrub, které jsou vyrobeny na úrovni metru od země. Yurlovskí ptáci milují životní styl aktivního vyhledávání , proto jim musíte dát příležitost volně se pohybovat po voliéře.
 4. Kuřata tohoto plemeneby neměla mít průvan , ale oceňuje se stálá cirkulace čerstvého vzduchu.Tohoto efektu lze dosáhnout navržením vstupu do kuřecí mříže ve formě obyčejného kovového pletiva.
 5. Je nejlepší zvolit nevyměnitelné podlahy pro dům .Péče například o rašelinu mechu zajistí ptákům prevenci nemocí kloubů a nachlazení.Rašelina dobře suší nohy a při návštěvě slouží jako absorbér vlhkosti.

Vlastnosti

Při výběru plemene jurlovských kuřat pro rozvod se majitelé dívají na produktivitu, nominální tělesnou hmotnost a počet kladených vajec.Je vhodné vzdát hold ptákům tohoto plemene, jsou celkem všestranní a jsou vhodné jak pro snášky vajec, tak pro porážku masa.

Srovnávací charakteristikou se rozlišují tyto kvantitativní údaje o jurlovské plemeni:

 • Průměrná hmotnost se může lišit od 3 do 4 kg u slepic a od 3,5 do 5,5 kg u kohoutů;
 • Díky vynikající produkci vajec jsou na farmě velmi ziskové.Navzdory velkému počtu vajíček položených za jeden rok (přibližně 145–175 kusů) dosahuje jejich hmotnost někdy 95 g.
 • Průměrná hmotnostjedno vejce se pohybuje od 65 do 75 g.
 • Doba trvání zdiva v poměru 85%;
 • Hnojení vajec a jejich líheň - 90–80%;
 • Poměr hmotnosti vajec k hmotnosti jurlovského kuřecího masa je 1: 37.

Yurlovovi ptáci jsou známí svou nenáročností na udržení, vytrvalost a sílu, ale v průmyslovém chovu drůbeženepoužito.Toto plemeno je chováno starým způsobem na farmách v regionech Voroněž a Oryol, je také oblíbené v regionech Lipetsk, Kursk a Bryansk.

Tento druh se nejčastěji používá k křížení a chovu nových, ještě produktivnějších plemen.

V chovu se pro chov těchto druhů častěji používají kuřata Yurlovskiy:

 • Moskva;
 • Zagorsky;
 • Den v květnu.

Kde koupit v Rusku?

Ptáci tohoto plemene si můžete koupit na soukromých farmách a od chovatelů drůbeže.Kvalita produktů v tomto případě není kontrolována stanovenými normami, ale přesto nákupem kuřat nebo vajec od soukromých jedinců se můžete vždy podívat na podmínky pro chov kuřat, získat radu ohledně péče a údržby.

V Rusku se za nejoblíbenější farmy nabízející chov jurlovských kuřat považují následující farmy:

 • Farm + “ - hlavní činnost jechov kuřat vzácných plemen.Můžete si koupit slepice Yurlovsky (stříbro a zlato).Adresa: Gatchina, 40 km.z Petrohradu do vesniceTansy.Farma: od 10:00 do 20:00 denně.Telefon: +7 (921) 932-34-44.
 • LPH Soykinskoye “ - prodej slepic a kuřat plemene Yurlov.Adresa: Leningrad Region, Soikino, 188530, ul.Central, d. 38. Site: http://221873.ru.all.biz/.
 • " Kurkurovo " - slepice elitních plemen a nejen.Adresa: Moskevská oblast, okres Lykhovitsky, vesnice Kyrovo, 33. Telefon: +7 (985) 200-70-00.
 • " KFH Alekseevskoe " - Výstava a prodej kuřat a kuřat.Umístění: Petrohrad, Rusko.Telefon: +7 (921) 799-37-136.E-mail: [email protected]

Analogy

Yurlovské kuřata jsou druhem smíšené produktivity.Je to zcela jedinečný a nenapodobitelný, ale přesto existuje několik podobných druhů, pokud jde o vlastnosti, které v případě potřeby mohou nahradit tyto příliš hlasité kohouty.

Analogové ne vždy opakují znaky námi popsaného typu kuřat, proto uvádíme přibližnou tabulku srovnávacích charakteristik vybraných plemen:

 1. Barneveler slepice- toto plemeno platí takédo kategorie masných a vaječných ptáků.Mají stejnou produktivitu jako Yurlovsky, jsou také nenároční v kultivaci a mají stejný špatný charakter;
 2. Moskevská bílá kuřatajsou zástupci typu masa a vajec, mají téměř stejnou hmotnost jako jurlovští kohouti a jsou dokonce produktivnější.Toto plemeno vzniklo na základě pokusů Ústavu drůbeže;
 3. Kuřata Sussex - tito ptáci jsou stále typu masa a vejce.Jejich množstvívejce jsou asi 60-70g a produkce vajec je asi 150-170 vajec ročně.
 4. Maran - tento vzácný druh, který byl dovezen z Francie, se vyznačuje stejnou hmotností jako jurlov, produkcí vajec a průměrnou hmotností vajec.Liší se pouze barva skořápky: v maranech je tmavě zlatá nebo světle hnědá.

Krásný a produktivní trpaslík Leghorn (B-33) je menší pohled na známé kuřata leggorn.

Vytápěcí schéma dvoupodlažního soukromého domu se zásadně liší od schématu pro jednopatrový dům.Důležité číst!

Souhrnně lze konstatovat, že jurlovská kuřata mají poměrně bohatou a zajímavou historii.Jsou výrazně lepší než mnozí z jejich protějšků v produktivitě, vytrvalosti a nenáročnosti.Chovat toto plemeno kuřat doma je docela jednoduché, stačí dodržovat některá výše uvedená pravidla a dosáhnete značných výsledků při stahování hlasitých kohoutů.

Kvantitativní charakteristiky zástupců jurlovského plemene jsou na vysoké úrovni.Tělesná hmotnost kohoutů a kuřat je v mnoha ohledech lepší než u jiných plemen, přidělí se také maximální možná hmotnost vejce, někdy dosahuje 95 g.

Jedinou nevýhodou tohoto plemene je, žeprůmyslové rozmnožování tohoto plemene je na nulové úrovni .Nenajdete farmu, která vám nabídne nákup tohoto slepic, a to vůbec žádný vzácný druh.

Video