Slepice plemene Westphalian Totleger spěchají do stáří!

Jedním z nejvzácnějších kuřat v Evropě jsou Westphalian Totlegers.Tato drůbež byla dříve často nalezena na německých hospodářských usedlostech, ale nyní byla nahrazena produktivnějšími plemeny.

Někteří chovatelé sběratelů však nadále chovají toto plemeno, aby si udrželi svou populaci.

Přesný původ Westphalian Totlegers nebyl stanoven.Jedno však je jisté: plemeno Brekel, které bylo v té době populární, se výběru zúčastnilo.Westphalians zdědil tvar těla, stejně jako dobrá produkce vejce.Další vlastnosti plemene byly získány od jiných domácích kuřat.

Slovo „Totleger“ v němčině znamená vrstvu, která může snášet vejce až do smrti.Ve skutečnosti tito ptáci neztrácejí schopnost snášet vejce, dokud nejsou staří.Právě v této kvalitě chtěli chovatelé při výběru uvést.

Popis plemene Totleger

Westphalian Totleger kohout má zaoblené a husté tělo s velmi nádherným jasným peřím.Krk plemene je středně dlouhý.

Červená peří na krku kohouta jsou tak dlouhá, že jejich konce leží volně na ramenou a částečně na zádech.Zadní strana kohoutu je umístěna téměř svisle, v mírném úhlu.Ramena jsou široká, masivní.Křídla jsou dobrápřitlačený k tělu.Částečně dostanou dlouhé peří dolní části zad.

Ocas kohoutů Westphalian Totleggers je krásně osrstěný.Skládá se z protáhlých zaoblených tmavých copánek, které mají mírně načervenalý nádech.Hrudník je hluboký a široký.Břicho kohoutů je široké a je umístěno ve veterinární poloze.

Hlava kohouta je střední velikosti.Peří zcela chybí na červené tváři ptáka.Červený ležící hřeben není příliš velký.Náušnice jsou dlouhé, zaoblené.

Podlouhlé ušní uši jsou vždy bílé.Oči jsou malé, hnědé nebo téměř černé.Zobák střední délky, na konci mírně ohnutý.Obvykle je malovaná světle šedá.

Bohaté peří na těle ptáka dobře zakrývá jeho nohy, a proto jsou prakticky neviditelné.Nohy Westphalians jsou masivní, střední délky.Obvykle jsou namalovány šedě.Prsty jsou rovnoměrně rozprostřené.

Mezi slepicemi vajec je mnoho produkčních a velmi zajímavých pro chovatele.

Nabízíme vám podrobné informace o těchto: Ancona a Holicí strojek.

Kuřata Westphalian Totleger mají široký vodorovný hřbet, velmi plné a velké břicho, zaoblenou hruď a malý ocas.U kuřat je vždy směřován dolů.Hřeben je malý, červený.Ušní uši mají namodralý nádech.

Pokud jde o barvu plemene, může být červená nebo bílá.Na zádech, křídlech, břiše a ocasu ptáka rostou nafouklé peří, které dává plemenu neobvyklou barvu.Na kohoutabederní peří jsou buď červená nebo bílá, v závislosti na celkové barvě.

Fotografie

Vlastnosti

Westphalian Totlegers jsou ideální nosnice.Na rozdíl od jiných plemen vajec mohou tatokuřata snášet vejce až do jejich smrti .

Proto jejich vlastník nemusí být zapojen do neustálého zabíjení starých nosnic.V průměru může toto kuřecí plemeno produkovat více než 150 vajec ročně.

K dobrému snášení vajec se přidává neobvyklá barva peří.Slepice a kohouty Westphalian Totlegers mají jasně označený peří.Díky svému dobrému vzhledu může být toto plemeno chováno pro dekorativní účely.

Totlegers jsou velmi aktivní domácí slepice. Rádi sedí na plotech, stromech a jiných kopcích , takže se vlastník hospodářských zvířat musí předem obávat, že na území chodícího dvora vytvoří spolehlivou střechu.

Bohužel jednou z hlavních nevýhod plemene je jeho vzácnost.Faktem je, že postupně mizí do pozadí, protože moderní chovatelé vytvářejí produktivnější plemena kuřat.Nyní se chov chovatelů totlegeurů zabývají pouze sběratelé, takže amatérští chovatelé se mohou potýkat s problémem získání plemene.

Rovněž je třeba vzít v úvahu skutečnost, že Westphalian Totlegers jsou agresivní ptáci.Kohouti tohoto plemene se mohou snadno zapojit do bojů s jinou drůbeží, takže se musí od nich chovat odděleně.

Údržba a kultivace

Westfalian Totlegers po celou dobu své existence byli drženi na poloosvobodných procházkách.

Tito aktivní kuřata nemohou dlouho sedět na jednom místě, protože musí neustále chodit, létat a hledat pastviny pro sebe v trávě na dvoře.Z tohoto důvodu je třeba kolem domu ohrazovat velkou plochu sloužící jako dvůr.Totlegers tam chodí a cvičí létání.

Nad nádvoří musí být uspořádána přístřešek nebo střecha .Skutečnost je taková, že Westphalian Totlegers dává přednost létání na stromy, odkud mohou snadno uniknout mimo místo.

Krmení tohoto plemene kuřat je prakticky nekomplikované.Chovatelé však musí mít na paměti, že tito ptáci jsou zvyklí jíst živá a rostlinná jídla.Z tohoto důvodu musí hmyz a nasekaná zelenina vstoupit do Westphalian Totleggers i v zimním období.

Pokud takové krmivo není pro majitele pozemku dostupné, mělo by se koupitobohacené doplňky stravy .Zpravidla obsahují dostatečné množství vitamínů a mikroprvků, aby se Totlegers cítili skvěle.

Celková hmotnost kohoutů Westphalian Totleger se může lišit od 1,5 do 2 kg.Nosnice tohoto plemene mohou přibývat na váze až 1,5 kg.Produktivita vajec tohoto plemene je více než 150 vajec ročně.

V průměru může každé vejce s bílou skořápkou dosáhnout hmotnosti 50 g. Pro inkubaci a inkubaci je vhodné vybrat pouze největšío případech, protože k vytvoření embrya je zapotřebí velké množství užitečných látek.

Pro chovatele drůbeže je kladení kuřat důležitou vlastností, ale ne vždy.Například stále více populární je získávání obsahu bojových nebo sportovních plemen.

Přečtěte si spoustu zajímavých věcí, jako jsou Azil a Nápověda.

Podobné druhy

Místo extrémně vzácného viktoriánského Totleggers lze na místě nalézt vysoce produktivní plemeno vajec Leggorn.Tato slepice pro vejce jsou považována za šampióny mezi všemi možnými nosnicemi.Za jeden rok může každé kuře Leggorn položit 300 vajec.

Není neobvyklé, že si kladou až 320 vajec.Chov tohoto plemene se zabývají nejen soukromí chovatelé, ale také velké drůbeží farmy, takže s nákupem plemene nebudou žádné problémy.

Nahraďte Westphalian Totlegers s andaluskými modrými kuřaty.Tito ptáci se také vyznačují krásným peřím a vysokou produktivitou vajíček.Nejsou tak vzácní jako Totlegeurs, protože jsou často chováni pro dekorativní účely.

Závěr

Westphalian Totleger je staré německé plemeno domácího kuře.Od ostatních plemen se liší svou schopností snášet vejce až do smrti.

Bohužel, Totlegersovi postupně nahrazují moderní vysoce produktivní plemena, která mohou nést dvakrát tolik vajec.Brzy tyto slepice zůstanou pouze ve specializovaných genetických rezervách.