Slepice s elegantním peřím a dobrým temperamentem - plemeno Dwarfish Kokhinhin

Trpasličí kuřata jsou ideální volbou pro chovatele, kteří nemají velkou plochu pro chov větších plemen.

K tomuto typu kuřete patří trpasličí Cochinchins.Nejen, že konzumují malé množství krmiva, ale také vypadají skvěle a rychle se zkroutí.

Trpaslík Kokhinkhins byl poprvé vyšlechtěn v Číně v císařském letním paláci.Byli chováni výhradně pro dekorativní účely, takže měli tak příjemný a neobvyklý vzhled.

Toto plemeno přišlo do Evropy až v roce 1860, kdy anglická královna obdržela jako dárek dvojici těchto slepic jako znamení konce války mezi Čínou a Anglií.

Až příště Kokhinkinové přišli do Anglie v roce 1884.Přinesli je obchodníci z Číny, kteří se současně zabývali kořením.Celkově tedy evropská populace tohoto trpasličího plemene tvořilo celkem 12 čínských kuřat.

Popis trpaslíka Kokhinhinova

Nelze mít za to, že trpaslík Kokhinkhin je zmenšenou formou velkých ptáků.Toto plemeno má své charakteristické rysy, které se zcela liší od charakteristik velkého plemene.

Trpasličí kuřata mají velmi silné a masivní tělo.Je zcela pokryt bohatým peřím a dolů, rovnými prsty aMetatarsus má peří.Tvar těchto malých ptáků je vysoký, díky čemuž jsou na vzhled pyšnější.

Druhy kohoutů

Kohout tohoto plemene má malou a krásnou hlavu se silným, ale krátkým zobákem.

Hřeben kohouta je jednoduchý, stojí rovně a má malou velikost.Na hřebeni jsou jasně vidět pravidelné zuby s hlubokými řezy.Oči ptáka mohou být žluté i oranžově červené.Jsou hluboko zasazené, takže mohou vypadat poněkud potopené.

Tvář kohouta je velká a červená.Ušní uši jsou malé, úzké a červené.Náušnice jsou malovány ve stejné barvě, dobře zaoblené.Krk ptáka je velmi krátký a podsaditý.Na ní roste nádherná hříva, padající na ramena.

Tělo kohouta je široké a hluboké, ze strany se zdá být masivní.Zadní strana je krátká a široká, konvexní linie stoupá.Bedra je dostatečně široká, stoupá strmě k horní části, má nádherný peří v podobě „polštáře“.

Ocas kohouta je malý, ale svěží.Copánky jsou krátké a měkké.Úplně pokrývají ocasní peří, ale jejich délka je stejná jako délka copánek.Hrudník je velmi hluboký a zaoblený.Břicho způsobené hustým peřím se zdá být plné a kulaté.

Kuřata Mechelen Malin jsou v Rusku stále běžnější.Znáte důvody?

Sundanéjské bojové slepice jsou připraveny k boji do posledního!Více se o nich můžete dozvědět zde.

Křídla jsou malá.Sedí vysoko na těle a úplně„Utopí se“ v peří na spodní části zad.Nohy jsou dlouhé a velmi silné.Na nich je velkolepý peří, tvořící volné „polštáře“.Metatarsus jsou stejně silní, na přední straně bohatě opeřené.Jejich barva závisí na barvě celého peří ptáka.

Vzhled slepic

Postava slepic trpaslíka Kokhinkhinova je zasazena níže, takže vypadá hustě.

Kuřata mají velmi krátký ocas a hrudník má velkou hloubku.Tyto vlastnosti vyvolávají dojem dřepějšího a mohutnějšího tvaru těla.

Peří kuřat je obvykle hojnější, zejména v bederní oblasti .„Polštář“ kuřete je umístěn tak, že jeho střední část tvoří nejvyšší bod v ose zadního hřbetu.Peří je hojnější na holeních a metatarsals.Samotné tělo je mírně nakloněné dopředu a hlava je ještě menší.

Pokud jde o barvu kuře, existuje mnoho možností: od plavé do zcela černé.Nejčastěji však najdete jedince zlaté a koroptve.

Nepřijatelné faktory

Ne příliš vysoký a úzký tvar těla, jakož i příliš dlouhý a plochý hřbet a hrudník jsou hrubým porušením standardu plemene.To také zahrnuje příliš dlouhý ocas a skromné ​​opeření na metatarzech.Kuřata tohoto plemene by neměla tvořit bílé laloky.

Vlastnosti

Toto plemeno se liší od ostatních kuřat svým neobvyklým vzhledem.Trpasličí Kokhinkhiny nějak připomínají péřové koule.

Tento dojem je způsoben kruhovým tvarem těla aopeřené nohy, takže z dálky se může zdát, že slepice nechodí, ale plazí se kolem dvora.Někteří chovatelé mají rádi tuto zvláštní vlastnost plemene.

Kromě příjemného vzhleduse kuřata vyznačují dobrým uspořádáním .Rychle si zvyknou na majitele a šťastně jdou ruku v ruce.Proto bude toto plemeno perfektním nákupem pro jakoukoli příměstskou oblast.

Velkolepé peří tohoto plemene bohužel vyžaduje další péči.Chovatel musí vždy sledovat čistotu podestýlky, aby se podestýlka a zbytek krmiva nelepily na krásné peří tohoto plemene.Kromě toho by ptáci měli chodit na čistém dvoře, takže pro tyto účely je lepší používat zahrady nebo trávníky s krátkou trávou.

Udržování a růst

Udržování a krmení trpaslíka Kokhinkhina není komplikováno žádnými obtížemi.Za prvé, majitel dekorativního ptáka musí věnovat pozornost tělesné hmotnosti jedinců obou pohlaví.

Kuřata by neměla vážit více než 700 gramů a kohouti 800 gramů. Jakákoli odchylka od normy může znamenat, že se ptáci přejídají nebo jsou podvyživeni.

Aby chov trpaslíka Kokhinkhina nebyl tak obtížný, musí existovat nejméně 4 slepice na kohouta.Pouze v tomto případě může majitel hospodářských zvířat počítat s běžným oplodněním vajec.Nejčastěji se chovná slepice dokáže líhně vyrovnat s líhní, takže inkubátor pro tyto účely nelze zakoupit.

Pokud se trpaslík Kokhinkhins zúčastní výstav, musí být správněpřipravte se na budoucí inspekci.Před vystavením je nutné slepice umyt, ale při sušení peří nepoužívejte fén.To může udělat malé peří a chmýří více kudrnaté, což nebude vypadat velmi dobře.

Během chovu by chovatel měl dát přednost více dřepům.Měli by mít dobrý velkolepý peří, skládající se ze 2/3 chmýří a 1/3 peří.Nejlepší výstavní kuřata mají mírně nakloněný přední stojan.

Charakteristiky

Kuřata trpasličí Kokhinhin váží 700 ga kohouti 800 g. Vejce tohoto plemene kuřat je pouze 80 vajec s lehce hnědou skořápkou ročně.Kromě toho jsou pro inkubaci povolena vejce o hmotnosti nejméně 40 g. Průměrná míra přežití mladých a dospělých ptáků je 95%.

Drůbežářské farmy v Rusku

  • Trpasličí Kokhinhinov lze zakoupit na adresesoukromý sektor “ Merry pockmarked .“Nachází se ve městě Kurgan na ulici Omskaya, 144. Skutečné náklady na násadová vejce a jednodenní kuřata můžete zjistit na tel. Čísle +7 (919) 575-16-61.
  • Farma „ Komov Dvor “ se zabývá prodejem dospělých ptáků tohoto plemene.Nachází se v blízkosti Petrohradu.Přesnou cenu ptáka zjistíte na tel. Čísle +7 (921) 365-41-96.

Analogy

Kuřata plemene Malá Galosheyka má původní vzhled.Jsou také trpaslíci, ale se vším tím mají vysokou produktivitu.Vrstvy jsou schopny snášet až 120 vajec ročně a žíttělesná hmotnost kuřat snadno dosahuje 1 kg.

Plemeno Milfler se může stát bažinatou možností nahrazení trpaslíka Kokhinkhina.Tato kuřata mají příjemný vzhled, ale mají velmi špatnou produkci vajec.Z tohoto důvodu by měly být navíjeny výhradně pro dekorativní účely.

Toto plemeno můžete také nahradit slepicemi Chabot.Mají krátké nohy a kolmý ocas, takže jejich postavení je docela neobvyklé.Průměrná produkce vajec těchto kuřat je pouze 80 vajec ročně.

Závěr

Trpaslík Kokhinkhiny je neobvyklé dekorativní plemeno, které nemůže zanechat lhostejného šlechtitele.Chovatelé mají rádi tyto ptáky nejen kvůli svému kulatému tvaru těla, ale také kvůli své naivní povaze a malé velikosti, což jim umožňuje držet se na malém výběhu.