Slepice s kompletní sadou nejlepších kvalit - Westphalian Layers

Kuřata snášející vejce, například nosnice Westphalian, byla chovateli dlouho chována.Tito ptáci se vyznačují vysokou mírou růstu, vynikající produkcí vajíček a příjemným vzhledem.

Chovatelé vysoce hodnotí všechny uvedené vlastnosti westfálského plemene, takže se tento pták často nachází v soukromých dvorech.

Byla chována z bodkovaných kuřat s růžovým hřebenem.Podle některých zpráv byla formace plemene ukončena v 19. století ve městě Ravensberg.

Hlavním účelem šlechtění plemen je dosažení nejvyšší možné produkce vajec.Chovatelé se navíc pokusili chovat malá kuřata, aby se snížilo riziko omrzliny v chladném počasí.

Název tohoto plemene domácích slepic se objevil téměř okamžitě poté, co se jeho první popis objevil v roce 1904..Po druhé světové válce toto plemeno ztratilo na popularitě mezi evropskými chovateli, ale již v roce 1926 začala speciální společnost chovatelů znovu rozmnožovat a popularizovat Westphalianské nosnice.

Popis plemene Westphalian nosnice

Kohout má husté, obdélníkové tělo.Jeho okraje jsou dobře vyhlazené a hustým peřím na těle ptáka.

Krk není příliš dlouhý, roste na něm dlouhé peří a padá na hřbet slepic.Záda se plynule mění v horizontální záda, která mírně klesá.

Ramena plemene jsou poměrně široká, křídla jsou dobře přitlačena k tělu.

Ocas je vysoký, dobře osrstěný.Má velmi ocas bohatý na pigtail.Tvoří úhel vzhledem k dolní části zad.Hrudník je hluboký a široký, břicho je široké a velké.

Hlava kohouta je malá.Na tváři ptáka je mírné peří.Hřeben je malý, téměř nepostřehnutelný.Náušnice jsou kulaté, červené.Ušní uši jsou namalovány bíle.

Oči jsou tmavě hnědé, středně velké.Zobák je hustý, malovaný šedou barvou, která na konci mírně zesvětluje.

Shins silná, střední, metatarsus střední délky.Zpravidla jsou malovány v šedých odstínech.Prsty jsou správně umístěny.Krémové drápy na nich rostou.

Plemeno kuřecího trpaslíka Kokhinkhin, stejně jako jakékoli jiné dekorativní plemeno, má svá specifika chovu.

Pro milovníky kuřat plemene Ayam Tsemani nabízíme celou recenzi, kterou můžete vidět zde.

Kuřata mají plnější žaludek a téměř rovný ocas.Kvůli plnosti břicha může kuře vypadat masivněji než kohout.Jinak jsou obě pohlaví podobná.

Vlastnosti

Westphalian nosnice jsou dobré ptáky snášející vejce.Chovatelé potěší velkým množstvím kladených vajec.

Kromě toho mohou tito ptáci líhnout kuřata,proto zemědělec nemusí znovu investovat peníze na nákup inkubátoru.

Tyto domácí slepice mají velmi klidnou dispozici, ale zároveň obvyklevedou aktivní životní styl .Kuřata raději aktivně toulají po chodbě, hledají hmyz a jiné pastviny.

Kuřata tohoto plemene rychle dosáhnou puberty a rychle se utají.Toto je velmi důležitá výhoda plemene, protože kožešinová kuřata jsou velmi citlivá na působení vnějšího prostředí.

Tento pták má mnoho výhod a má pouze jednu hlavní nevýhodu: nemůže být držen v kleci, protože pták potřebuje stálou procházku, která pomáhá položit velké množství vajec.

Údržba a chov

Jak již název napovídá, jedná se o výlučně slepičí plemeno vajec.

Z tohoto důvodu musí do svého krmiva neustále doplňovat doplňky vápníku.Kromě toho musí mít ve své stravě vařené vejce a drcenou skořápku.Tato jídla pomáhají kuřatům doplňovat vápník, který se uvolňuje během snášky velkého počtu vajec.

Ptáci zasáhli některými zemědělci svou činností. Mohou se potulovat po promenádě po celý den až do soumraku.

Velmi často ptáci začínají trénovat křídla během krátkých letů.To může vést k tomu, že se kuřata naučí létat přes plot.Z tohoto důvodu je třeba v oblasti, kde se hospodářská zvířata chovají, vybavit spolehlivou střechou nebo velmi vysokým plotem.

Kromě toho si musí zemědělec pamatovatv žádném případě nelze plemeno chovat ve stísněných klecích, jinak může nepříznivě ovlivnit produktivitu vajec nosnic.Ve všech ostatních ohledech se obsah těchto slepic neliší od obsahu jiných plemen vajec.

Celková hmotnost kohoutů se může pohybovat od 2 do 2,5 kg.Nosnice mohou přibírat až 2 kg.Položí v průměru 220 vajec ročně.Každé vejce má hmotnost přibližně 55 g, ale pro inkubaci je žádoucí vybrat pouze největší vzorky, aby se embryo vyvíjelo normálně.

Kde mohu získat ptáky v Rusku

Bird Village “ prodává dospělé nosnice Westphalian, jejich každodenní kuřata a násadová vejce.

Farma se nachází v oblasti Jaroslavl, v ekologicky čisté oblasti, pouhých 140 km od Moskvy.Chcete-li se dozvědět více o přítomnosti ptáka, můžete objasnit cenu telefonicky +7 (916) 795-66-55.

Analogové

Jako ideální nosnice na území hospodářství je možné chovat slepic plemen Ancona.Tito ptáci jsou schopni snášet více než 200 velkých vajec velmi jasným žloutkem.

Vrstvy plemene Ancona mají neobvyklou skvrnitou barvu, takže mohou být ideální ozdobou pro jakoukoli soukromou farmu.

Breckel, chovaný v Belgii, může být také dobrou náhradou za nosnice Westphalian.Tato kuřata se vyznačují nejen dobrou produktivitou vajec, ale také neobvyklou chutí masa - poněkud připomíná chuť zvěře.

Z tohoto důvodu je toto plemeno chováno lovci a lovcichov drůbeže.Kromě toho jsou rovnátka dobře zavedená za jakýchkoli podmínek, takže je lze snadno udržovat v Rusku.

Závěr

Westphalian nosnice jsou domácí slepice plemene vajec.Potěší své majitele velkým množstvím vajec.Navíc toto plemeno úplně neztratilo mateřský instinkt, takže s jeho chovem nebudou žádné problémy.

Nikdy by však neměly být drženy v stísněných klecích nebo ohradách.Vestfálské nosnice jsou aktivní ptáci milující svobodu, kteří dávají přednost chůzi ve volném výběhu.