Složitosti inkubace husích vajec doma: podrobné pokyny a doporučení pro založení inkubátoru

Obyvatelé vesnice již dlouho vědí, jak se drůbež chová a jakou péči je třeba zajistit.Zkušenost lidstva zvyšuje počet ptáků na drůbežářských farmách a statcích, v soukromých domech nebo dokonce v bytech.

V naší době je inkubace hus považována za velmi obtížný úkol, který ne každý zvládne.V tomto článku budeme analyzovat složitost inkubace husích vajec doma.

Co je to?

Inkubace je přirozený proces vývoje zvířat, která snášejí vejce.Patří sem ptáci, ještěři, obojživelníci, plazi, červi.Může se vyskytovat při určité teplotě nebo klimatických podmínkách.

Pár slov o vlastnostech husích vajec.Tento produkt obsahuje velké množství živin.Obsahuje vitaminy skupiny B, jakož i A, D, E, K.Použití těchto vajec dokonale ovlivňuje fungování mozku a genitourinárního systému .Specifické látky obsažené ve vejcích zcela čistí tělo toxinů a pomáhají snižovat tuk na stěnách krevních cév.Oni takédobrý vliv na paměť a vizi.

Během těhotenství je důležité zavádět taková vejce do potravy ženy, protože přispívají k rozvoji normálního nervového systému u dítěte.

Žloutek obsahuje lutein, uznávaný jako silný antioxidant.Umožňuje lidským buňkám řádně omladit a výrazně zpomaluje proces stárnutí.

Pokyny pro inkubaci husích vajec doma

Výběr a skladování

Vejce použitá k inkubaci jsou chlazenasuché místo.Teplota by měla být mezi 8-12 stupni a úroveň vlhkosti v rozmezí 75-70%.Skladujte je ve vodorovné poloze a občas se obracejte. Doba použitelnosti husího vejce po snášce nepřesahuje 15 dnů .Můžete snadno určit čerstvost produktu.Matný povrch indikuje přítomnost speciálního ochranného filmu.

Znovu chrání embryo.K výběru vajec se stále častěji používá ovoscope.Při ležení v inkubátoru je důležité podívat se na každý produkt.Ty, ve kterých je na tupém konci umístěn vzduchový výboj, nejsou vhodné pro inkubaci.Líhnutí závisí také na krmení drůbeže.Pokud by snědla kvalitní krmivo, životaschopnost embryí bude na nejvyšší úrovni.

Dezinfekce

Teplá voda se nalije do nádoby na mytí vajec, která má teplotu 30 stupňů.Pokud je nižší, může to způsobit napnutí vajíček.

Můžete přidat manganistan draselný do teplé vodya poté jej snížit dovaječný roztok.Musíte je ponechat ne déle než 5 minut.Během této doby mohou být mikroby na povrchu úplně usmrceny.Čistý produkt musí být položen na měkký hadřík a ponechán uschnout.

Mýt nebo nemýt?

Je nezbytné vejce před uložením do inkubátoru očistit.Můžete použít formaldehydovou páru nebo manganistan draselný.

Dezinfekce tímto způsobem je nejen cenově dostupná, ale také spolehlivá.V tomto případě musíte dodržovat technologii zpracování.

Fáze vývoje embryí

Během celé inkubační doby embryo prochází několika stádii :

  • První stádium trvá od 1v den 7.Během této doby se vytvoří husí orgány, srdce začne bít a dýchání se zvyšuje.
  • Od 8 do 18 dnů - druhá etapa.V této fázi se tvoří kosti.
  • Od 18. dne třetí etapa.
  • Čtvrtá fáze je 28–30 dní, konkrétně stažení potomků.

Termíny a teplota

Doba inkubace husích vajec je 30 dní.

Pokud jde o inkubační režim husích vajec v pěnovém inkubátoru: mělo by se zahřát na 38 stupňů.Pro vytvoření příjemné teploty je důležité zavřít všechny otvory.Od 20. dne začíná vejce uvolňovat teplo, takže teplota klesá.Vejce umístěná ve středu jsou položena v rozích.Automatický inkubátor pro husí vejce je rovněž nastaven na 38 stupňů (informace o tom, jak se inkubátor sám vyrobí, viz zde ).

Tabulka s rozvrhem záložky a teplotou v inkubátoru

Z tabulky zjistíte, kolik husích vajec je v inkubátoru.

Načasování Vlhkost Teplota
1-2 dny 70% 38
2-4 dny Postřik + zavlažování 38
5-10 dnů Snížení vlhkosti 37
10-27 dnů Vysílání 37
Před vylíhnutím Otočení 37
Poslední etapa 90% 37
Vejce husí vejceinkubátor se provádí přísně podle pravidel.Velká vejce jsou nejlépe umístěna svisle - udržují tak požadovanou teplotu a vlhkost.Pro lepší zahřátí vajec je třeba je obrátit.Dělejte si poznámky, abyste nebyli zmatení.
Už víte, jak se husí vejce inkubují doma.Doporučujeme také přečíst si články o inkubaci vajec:

Screening

První screening se provede po 9 dnech .Při správném vývoji embrya uvidíte oběhový systém, ale samotné embryo nebude patrné.Často je hluboce ponořen do žloutku.Pokud dojde k narušení teplotního režimu, bude během přenosu patrné vývojové zpoždění - oběhsystém bude bledě zaostalý.

Při první inspekci by měla být z inkubátoru odstraněna všechna vejce s mrtvými embryi.Následná průsvitnost objasňuje, jak přesně je žloutek umístěn, jak mobilní je a jaký druh vzduchové komory má.Pokud jsou skořepinové membrány neporušené a stav proteinu a žloutku je normální, bude to znamenat normální vývoj goslingu.

Možné chyby a jak se jim vyhnout

Zemědělci, kteří nemají mnoho zkušeností a znalostí, mohou při chovu hus dělat chyby.Je důležité přísně dodržovat pravidla, aby se předešlo negativním důsledkům:

  • Teplotní rozdíly .Pokud se teplotní režim dramaticky změní, povede to k přehřátí nebo k podchlazení.Chlazení husích vajec během inkubace, stejně jako přehřátí, vede ke smrti embryí.Pokud hrozí dlouhodobé zhasnutí světla, měli byste si koupit generátor.
  • Špatné ukazatele vlhkosti .Je důležité zajistit, aby vlhkost uvnitř inkubátoru husího vejce byla na správné úrovni.Nezapomeňte ji včas zvednout nebo snížit.
  • Nadměrná kontrola každého procesu .Skutečnost, že musíte sledovat vejce, není pro nikoho tajemstvím.Je důležité je zavlažovat a převrátit, časté otevírání zařízení však může vést k poruchám teplotního režimu a výsledkem takových akcí může být smrt jednotlivců.
  • Iracionální úspory .Velký počet začínajících farmářů je zvyklý na zhasínání světel nebo vytváření tlumených světel.Je důležité to přehánět, protože to vše může vést k potopení embryí.V žádném případě byste neměli zhasínat světla nebo měnit režim.
  • Předčasné stažení potomků .Když housata vylíhnou, dejte jim čas, aby zůstali v inkubátoru, dokud úplně nevyschnou.Pokud je vložíte do kojence, mohou být chladné a umírat.

První kroky po chovu

Přežití kuřat závisí na jejich soudržnosti.Musíte housatům poskytnout dostatek vody.Nezapomeňte také na pravidelnou změnu povlečení.Novorozenci musí růst v čistém a pohodlném prostředí.Od okamžiku nezávislé existence se lidé živí.V prvním týdnu by mělo být jídlo podáváno 6krát denně.

Stojí za to upřednostnit obilné plodiny , a poté je do nich postupně přidávat greeny, sekaná vejce, jetel, kopřiva.Jídlo musí být vlhké a drobivé - nosní průchody mladých zvířat by se neměly ucpávat.

Podobná videa

Také se můžete dozvědět o inkubaci husích vajec v těchto videích:


Závěr

Jak vidíte, , růst zdravých hus vyžaduje určité zkušenosti, trpělivost a čas .Výše jsme stanovili obecné požadavky na inkubační proces, ale nezapomeňte, že se mohou mírně lišit s ohledem na vybraný druh hus.

Podle tohoto vzoru budete mít zdravé potomstvo na prodej nebo pro sebe.Tady každý má své vlastní plány, co dělat dál.