Smaragdová krása na parapetu: vše o zelené orchideji

Když se orchidej poprvé objevila v Evropě téměř před 400 lety, okamžitě zasáhla zahradníky svou exotickou krásou.Amatéři a zkušení zahradníci okamžitě nehádali, jak se starat o neobvyklou rostlinu.Ale v průběhu času se orchideje zakořenily nejen ve sklenících, ale také na parapetech.Existuje mnoho druhů této tropické květiny.Dnes se dozvíte o neobvyklé zelené orchideji, o to, jak se o ni starat, jak ji transplantovat a jak se vypořádat s jeho nemocemi.

Co je to květina?

Zelené orchideje jsou vytrvalé bylinné rostliny , ve všech klimatických pásmech rostou různé druhy, nejčastěji však v zemích s tropickým a mírným podnebím.V zemích jižní a střední Ameriky a také v Asii byly nalezeny a popsány různé odrůdy zelených orchidejí.

Vzhled

Zelené orchideje vypadají exoticky, mnohé se bojí pěstovat je doma.Ale květiny rostou dobře na okně.Zelená orchidej je zástupcem různých odrůd rostlin, z nichž každá má své vlastní vnější vlastnosti.

Zelené orchideje druhu Phalaenopsis a Cymbidium .Barva, velikost, počet pupenů, délka stonku závisí na odrůdě rostlin.

Jaké odrůdy mají světle zelený odstín?

Zelená - neobvyklý odstín květin, který se v přírodě téměř nenachází.Orchideje takových odrůd mohou být zelené:

 • Amalfi a Bellina, jemná žluto-zelená barva s fialovým retem.
 • Světle zelená violacea alba.
 • Sunrise Goldmour se smetanou a světle zelenými lístky.
 • Paphiopedilum lawrenceanum nebo pantofle Venerin s bílými a zelenými žilkami.
 • Soft Green Cattleya Bowling4.
 • Lutea Forbes se světle šedými šedými lístky.
 • Cymbodium Sessa Green Beauty z tohoto seznamu je nejzelenější a nejvíce nasycená barva.

Fotografie

Zelené orchideje vypadají neobvykle. ​​Podívejte se na jejich úžasnou krásu na níže uvedené fotografii.
Historie výběru

První orchideje přivezené do Evropy byly ztraceny - zahradníci to ještě nevědělijak se o ně postarat.Od poloviny 19. století však poptávka po květinách vzrostla natolik, že dovoz nestačil.Rostlina orchidejí ze semen nevěděla, jak pěstovat - květiny nejsou opylovány a hmyz jim nebyl dovolen.

Poté byla vyvinuta metoda pro šlechtění hybridů opylením - aby bylo možné řídit zděděné vlastnosti.Úsilí stovek výrobců po celém světě dodnes vytvořilo nejméně 15 tisíc hybridních odrůd, které se liší vzhledem a barvou - modrou, fialovou, zelenou a další.

Vlastnosti pěstování v květináči

Péče

Orchideji by měla být věnována náležitá péče , sestávající z takovýchzákladní podmínky:

 • Zalévánírostliny by měly být opatrné - je lepší nepřeplňovat, než přeplňovat.Voda by měla být teplá, filtrovaná, ale ne vařená.Zalévání je lepší poté, co se půda úplně usuší.
 • Orchidej by měla přijímat dostatek světla, ale nemůže být vystavena přímému slunečnímu záření - musí být zakryta v poledne.U cymbidia vyberte okenní parapet na východ, západ nebo jihozápad.
  Důležité! Pokud je světlo příliš intenzivní, ztratí květiny a listy zelenou barvu a zbarví se žlutě.
 • Orchideje jsou teplomilné květiny.Tsimbadium, na rozdíl od jiných druhů, dobře toleruje vysoké teploty - až 35-38 ℃, ale v noci by teplota měla klesnout o 8-15 ℃.Na podzim a v zimě by teplota v místnosti s květem neměla stoupnout nad 18 ℃.
 • Vnitřní vlhkost je také důležitá.Zelená orchidej nevyžaduje vysokou vlhkost - stačí 25-30%, někdy ji lze zvýšit na 35-40%.Méně vlhkosti je nepřijatelné - suchý vzduch způsobí, že rostlina zemře.

Krmení

Správná výživa zelené orchideje probíhá pouze během období růstu nových výhonků ] ne více než každé 3 týdny.K tomu se používají speciální řešení pro kořenové hnojivo.Kromě toho může specializované řešení stříkat listy květu.

Během odpočinku a květu není povoleno žádné jídlo.Nepřehánějte jej koncentrací roztoku, jinak se může substrát stát fyziologickým roztokem.Nepoužívejte hnojiva jiných barev pro orchideje.V obchodě si můžete koupit komplexní hnojiva: Kornevin,Královský mix a „Svět květin“ Rostagro.

Transplantace

Zelené orchideje, stejně jako ostatní, musí být správně transplantovány. Udělejte to ne více než jednou za dva roky, pokud k tomu neexistují zvláštní pokyny - choroby kořenů, vady substrátu.Nejlepší čas nastane, když nové výhonky dosáhnou délky 5 cm.Transplantační postup je standardní - uvolňování orchidejí ze starého substrátu, kontrola a prořezávání kořenů, výsadba v nové půdě.Po transplantaci je třeba umístit zelenou orchidej na stínované místo.

Rozmnožování

Doma se vegetativně rozmnožuje zelená orchidej.K tomu je velký keř rozdělen na části, z nichž každá musí mít nejméně tři pseudobulby.K rozmnožování jsou také vhodné staré pseudobulby bez listů, které se oddělují a klíčí zvlášť.K tomu by mělo dojít při teplotě 20 - 28 ℃ s pravidelným postřikem před klíčením.Poté se rostlina přesadí do samostatného květináče.

Doporučení! Pro nezkušené zahradníky je nejlepší pěstovat květiny, protože můžete poškodit orchidej.

Škůdci a choroby

Nepřenosná onemocnění způsobená takovými faktory mohou vést k poškození a smrti orchideje:

 • popáleniny listů v důsledku příméhosluneční paprsky;
 • napařování ve skleníku při vysoké vlhkosti;
 • přehřátí nebo podchlazení po dobu delší než 10 hodin;
 • nedostatek světla, snížená imunita květu;
 • přebytek nebo nepřítomnost minerálulátky vedou ke sklonu orchidejí k nemoci ak zastavení kvetení.

Důsledkem všech těchto problémů mohou být infekční choroby- houby, bakterie a viry.Nejběžnějšími škůdci orchidejí jsou:

 1. hmyz v měřítku;
 2. mealy buntings;
 3. mšice;
 4. třásně;
 5. červené ploché klíště;
 6. bílek;
 7. roztoče pavoučí.

Proti každému z nich existují zvláštní insekticidy, které musí být použity v souladu s pokyny, které jsou na nich uvedeny.

Závěr

Orchidej je sama o sobě spíše exotická rostlinaa zelená mezi nimi je podobná perlám mezi oblázky.Vzácná, neobvyklá, krásná, zelená orchidej nebude nikdy ignorována.Starejte se o svou rostlinu správně a její krásu můžete obdivovat mnoho let.