Snadno se pěstuje a chutná skvěle - ruské rané hrozny

Před méně než čtvrt stoletím byly hrozny považovány za exotickou kulturu.Nyní však vinařství vzrostlo na novou úroveň.Nyní může kdokoli zasadit keř révy vinné na svých stránkách.

Ale problém vždy vyvstává, kterou odrůdu si vybrat?Koneckonců, každý z nich se liší od ostatních nejen chutí, ale také mnoha dalšími faktory.

V tomto článku popisujeme všechny vlastnosti raných ruských hroznů.

Popis odrůdy Ruský brzy

Ruský brzyodkazuje na stolní druh hroznů.To znamená, že se pěstuje, aby se tento hroznový produkt čerstvě konzumoval.Stolové odrůdy se liší od ostatních příjemnou chutí bobulí, jejich krásným vzhledem, dobrou vůní a barvou.Patří mezi Karmakod, Korinka Russkaya a Konvalinka.

Kromě toho jsou léčivým potravinovým výrobkem.Lidé mu říkali „sladké“ nebo dětské hrozny pro lehkou karamelovou chuť.

Vzhled hroznů

Tato odrůda má příjemný chutný vzhled.Jeho plody jsou kulaté, tmavě růžové.Hmotnost jednoho bobule je od pěti do osmi gramů a jeden svazek váží nejméně 400 gramů.

Krásné shluky a bobule také obsahují Romeo, čokoláda a Typhi.

Shlukmá střední hustotu, zatímco shluky sedí pevně na pouzdru a vydrží kočár.Na délku může svazek dosáhnout až dvacet pět centimetrů.Dužina bobule se drtí, dobře akumuluje cukr a má nasládlou, mírně kyselou chuť.Keř je zarostlý.Listy jsou středně velké, ve tvaru srdce.

Foto
Historie výběru

Odvozeno za použitíhybridizaceodrůd Chasla Severnaya a Michurinets.Autorem je sovětský vědec z Novocherkassku, Y. I. Potapenko.Vyvinul metodu pro výběr hroznů odolných proti mrazu a plísním. Amirkhan, Aladdin a Vityaz patří do rukou stejného chovatele.

Charakteristika

Jak název napovídá, raná ruština jebrzy zralá .Doba zrání je velmi rychlá, od 105 do 115 dnů, zraje v srpnu.Tento hrozen má dobrou mrazuvzdornost, vydrží mrazivé počasí až do -23 ° C. Díky tomu je k dispozici pro pěstování v chladných zónách Ruska, jako jsou: Dálný východ, Sibiř, Severozápad.

Super Extra, Krasa Severa, Klenutá jsou také vysoce odolná vůči mrazu.

Průměrný výnos podle boduje pět až sedm kilogramů bobule z keře.

Prvních 4-5 let růstu hroznů pomalu hromadí dřevo.Z tohoto důvodu první sklizně nejsou povzbuzující ve velkých objemech - existuje jen málo shluků, bobule jsou malé.Dospělý hroznový keř může dosáhnout až 25 kg.

Výhody hroznů mohou býtnapsat, že onje nenáročnýa snadno se o něj stará.Mezi nenáročné odrůdy patří oblíbené Aleshenkinův dárek, Giovanni a Denisovsky.

Pro výsadbu je vykopána jáma o hloubce asi půl metru, zasazená na podzim.Hrozny by se měly pravidelně zalévat, aby bobule nepraskaly a nepřitahovaly vosy.

Ořezávání se provádí nejlépe, ale je přijatelné a krátké.Při prořezávání je třeba věnovat zvláštní pozornost zvětšení průměru stonku.Díky tomu se zlepší chuť bobulí, jejich velikost a velikost shluků.

Onemocnění a škůdci

Ruský rané má relativní imunitu vůči těmto chorobám:

 • Plísně - nemoc, která postihuje všechny zelené plochy hroznů.
 • Šedá hniloba je infekce způsobující obrovské poškození rostliny.Vývoj šedé hniloby přispívá k mokrému počasí.
 • Oidium je nemoc, která postihuje bobule a zelené části hroznů.
 • Také ruský čas je relativně odolný vůčiklíšťatům .

Nejběžnějším a nejnebezpečnějším škůdcům, vůči nimž neexistuje imunita, jefyloxer(devastátor mšic).Tento trvalý škůdec ničí hroznové keře z kořenů.Hroznový postupně snižuje výnos a po 5-8 letech konečně zemře.

Jak se vypořádat s fyloxérou?

 • Hrozny rostlin na písčitých půdách.
 • Zaplavení keřů vodou po dobu tří až čtyř dnů.
 • Zničte již infikované keře.
 • Pokud je škůdce na listech malý, listy se odlomí aspáleno.
 • Sprej s přípravky (Fastak, Actellik, Kinmiks, Fozalon).

Další stejně destruktivní silou jsouvosy .Stojí za zmínku, že představují hrozbu až do konce léta, kdy dojde ke sklizni.Zpočátku jsou naopak prospěšné.Existují takové metody boje proti vosám:

 • Ničení celé kolonie.
  Ráno, když vosy nejsou v úlu, najdi ho.V noci, když se všechny vosy vrátily do svého hnízda, postříkejte tekutinu na vosy přímo dovnitř.Poté vyjměte a spálte.
 • Kouřová bomba.
  Z kouře padají vosy na zem, kde je snadné je rozdrtit.Ale buďte opatrní, stále potřebujete ochranu před jejich kousnutím.
 • Návnada na vosy.
  Vytvořte návnadu poblíž hnízda.Nejspolehlivější je nalít jed spolu se sladkými jídly.

Velké nepohodlí v pěstování hroznů přinášejí taképtáci .Kousají hroznové bobule a přenášejí jeho šťávu ke svým kuřatám.Aby se tomu zabránilo, je lepší obklopit vinice sítí, ve které se ptáci nebudou zamotávat, ale setkají se s neprůchodnou bariérou.

Závěrem bych rád řekl, že raný Rus má výhodu oproti jiným odrůdám stolních hroznů díkyjeho chuti , snadnosti údržby a předčasnému zrání.Velkým plusem je také mrazuvzdornost, což znamená, že ji můžete pěstovat ve více regionech než ostatní.

Raný Rus má relativní imunitu vůči běžnýmhroznovým chorobám jako je plíseň, oidium, šedá hniloba.A od jiných nemocí ji léčit stejným způsobem jako ostatní.Zjistit více o běžných hroznových nemocech, jako je anthracnosa, bakterioza, chlorosa, zarděnka a bakteriální rakovina si můžete přečíst v samostatných článcích naší stránky.

Podívejte se na užitečné video: