Soramis půda pro orchideje - německá kvalita pro prosperitu

Květinářství nabízí substráty pro orchideje ve velkém množství.Ale jejich kvalita je špatná.Situace se změnila se vzhledem na trh půdní směsi značky Soramis na trhu.

Půda neobsahuje škodlivé látky, které umožňují kořenům rostliny snadno dýchat.Před nákupem musíte zjistit složení substrátu a zjistit, zda je vhodný pro pěstování orchidejí všeho druhu.Pojďme mluvit o vlastnostech Ceramis a jeho výhodách pro květiny v našem článku.Na toto téma si také můžete prohlédnout užitečné video.

)

Co je to?

Upozornění : Ceramis je hotový vyvážený komplex určený k péči o pokojové rostliny.Výrobky jsou jílový granulát obohacený několika druhy hnojiv.

Složky pro Ceramis dodává Německo .Tento substrát se v poslední době stal populárním v Rusku.V západní Evropě se aktivně používá při výsadbě rostlin v květináči.

Malé jílové granule jsou porézní a lehké.Aktivně absorbují přebytečnou vlhkost.Půda neztrácí své vlastnosti bez ohledu na provozní podmínky a období.

Na rozdíl od jiných půdních směsí poskytuje Ceramis v hrnci dobrou výměnu vzduchu .S takovým substrátem se orchideje cítípohodlné a příjemné se zdravým růstem a hojným rozkvětem.

Pokud po zasetí půdy nebyla půda plně využita, musí být řádně uložena na suchém a tmavém místě.

Doporučujeme sledovat video o Ceramis pro orchideje:

Složení

Komplex Ceramis je náhradou přírodní půdy za orchideje .Podklad je vyroben z pálené hlíny a dřevěné kůry.Složení užitečných mikroživin NPK:

 • Fosfor.
 • Draslík.
 • Dusík.

Částice jílového granulátu absorbují zalévací vlhkost jako houba a distribuují ji do hrnce.Díky bezpečné akumulaci tekutin jsou rostliny chráněny před rozpadem kořene.

Substrátové granule různých velikostí .To umožňuje zachránit život i malého procesu s nevyvinutými kořeny.

Výhody a nevýhody

Stejně jako u každé hotové směsi půdy může Ceramis mít výhody i nevýhody.Pozitivní vlastnosti substrátu:

 1. Zachování původní struktury bez ohledu na čas.
 2. Snadné použití při přesazování rostlin.
 3. Není nutné půdu vyměňovat několikrát ročně.
 4. Vyloučení netěsné nádoby.Substrát může být nalit do nádob bez drenážních otvorů.
 5. Možnost opětovného použití v případě smrti rostliny v květináči.Směs se umyje a „peče“ v troubě po dobu půl hodiny.
 6. Snížení rizika plísní a plísní.

Ceramis lze použít vpo mnoho let v neomezeném množství.Rostliny se přesouvají do dokončené půdy bez čištění kořenů ze země a rychle si na nové místo zvyknou.V této půdní směsi nebyly zjištěny žádné nedostatky.

Ceramis je univerzální granulát pro orchideje, které se živí vzduchem (epifytické rostliny) .Taková půda je vhodná pro přistání jak Wanda, tak Phalaenopsis.

Funkce výsadby v půdní směsi

Transplantace orchidejí je odpovědným úkolem pro začátečníky i zkušené zahradníky.Aby rostlina zakořenila a užila si svěží kvetení, je důležité přísně dodržovat pravidla transplantace.

Orchidej se přenese na substrát až po odkvětu .Stopka je přerušena, aby se po transplantaci obnovila vitalita.

Před dokončením práce připravte soupis:

 • Nůžky na manikúru nebo zahradnické nůžky.
 • Nový hrnec pro orchideje, který je větší než ten předchozí.
 • Půda řady Ceramis.
 • Tableta s aktivním uhlím nebo baktericidní přípravek pro ošetření míst řezu.To zachrání orchidej před smrtí.

Plastové, keramické hrnce, skleněné a dokonce kovové nádoby jsou vhodné pro plnění Ceramisem .Nádoby vyrobené z kovu jsou uvnitř potaženy fólií, aby se zabránilo oxidačním procesům.

A podrobněji o květináči s orchidejemi, například pohled Koruna, průhledná, květináče, skleněné vázy, baňky ajiní, stejně jako asi přistání v bloku, řekneme v dalších článcích.

Květina je ze staré nádoby odstraněna s velkou péčí, aby nedošlo k poškození křehkého kořenového systému.Pro usnadnění tohoto úkolu není orchidej před výsadbou napojena.Kořeny z předchozí půdy není nutné čistit.Další akce se provádějí postupně:

 1. Prozkoumejte kořenový systém květu za účelem identifikace lézí.Pokud se zjistí škůdce, rostlina se ponoří do filtrované teplé vody.Pro konečné zničení parazitů se používají speciální přípravky.
 2. Kořeny jsou diagnostikovány.Shnilé a sušené odříznuté nůžkami nebo zahradními nůžkami.Plátky jsou ošetřeny baktericidními přípravky nebo aktivním uhlím.
 3. Odstraňte žluté a neživé listy a měkké duté žárovky.Plátky oblastí jsou dezinfikovány.
 4. Kořeny orchideje se suší osm hodin.
 5. Připravte si nádobu na rostlinu - proveďte dezinfekci, položte drenážní vrstvu.
 6. Po 8 hodinách se květina opatrně umístí do středu květináče a vyplní dutiny směsí půdy Soramis.Poměr půdy a oddenků osázené orchideje by měl být 2: 1.Letecké kořeny nezaspí.

Substrát je umístěn v nádobě s květinou tak, aby nevěsil ven .Nezaměňujte půdu.

Doporučujeme sledovat video o transplantaci orchidejí v Ceramis:

Pěstování květiny v substrátu

Orchideje vysázené v substrátu musí být řádně udržovány, aby bylyrychlejší zotavení.Po přesazení se nádoba s rostlinou ponechá na stejném místě nebo se převedena východní okno.Základní pravidla péče o květiny v Ceramis:

 • První zalévání po transplantaci by mělo být provedeno po 4-5 dnech.Pro zvlhčení použijte čistou a teplou vodu.
 • Chraňte orchidej před přímým sluncem.
 • Udržujte teplotní režim v rozmezí od 20 do 22 stupňů.

Zalévání orchidejí pěstovaných v Ceramis se neprovádí více než jednou za 20 dní .Pro lepší orientaci je v květináči na orchidej instalován indikátor vlhkosti.Modrá označuje dobrou rovnováhu tekutin.Červená označuje potřebu zalévání.

Tip : K urychlení zakořenění květu na novém místě se do zavlažovací vody přidává komplexní hnojivo stejné řady.

Ceramis je tedy dobrým komplexním substrátem vhodným pro chov všech členů rodiny orchidejí .Pozitivně ovlivňuje vývoj orchidejí.

Závěr

Granulovaná kompozice umožňuje kořenům snadno dýchat.Při zalévání absorbuje veškerá přebytečná tekutina porézní granule.Ceramis se používá k resuscitaci nemocné květiny.Uzdraví se a ocení hojnost stopek a pupenů.