Spathiphyllum schne.Jaké jsou příčiny nemoci a jak pomoci květu „ženské štěstí“?

Spathiphyllum je pokojová květina, která vyžaduje zvláštní péči.Příliš suchý vzduch může způsobit žloutnutí listů.Rostlina může trpět spálením nebo podchlazením.

Tento článek pojednává o příčinách sušení spathifyla a možných chybách, které k tomu vedly.

Jsou také uvedeny užitečné tipy pro oživení rostliny doma.

Co je sucho?

V období sucha může rostlina zemřít, protože nemá dostatek vlhkosti a živin.Jeho vnější projevy zahrnují kroucení a padání listů.Aby se zachránil spathiphyllum, je nutné pochopit příčiny sušení.Nesprávná péče nebo poškození škůdců může vést k takovým důsledkům.

Vzhled spathiphyllum s deficitem vlhkosti

Mezi příznaky sucha patří :

Které části natáčení mohou být poškozeny?

Prodloužený pobyt bez vlhkosti má nepříznivý vliv na vzhled.Nejčastěji se rostliny krouží a zčernájí rostliny.Dlouhodobé sucho může způsobit vyschnutí stonku spathiphyllum.

​​

Proč se špičky nebo listy celé chřadnou a zbarvují žlutě? Jak se s problémem vypořádat?

Co když listy ze spathiphyllum vyschly ?Květinářství může pomocí chemických a lidových prostředků zbavit negativních účinků sucha.

Více o tom, proč listy, květy a stonek spathiphyllum zžloutnou a jak zachránit rostlinu, si přečtěte zde.

Chemické metody

Největším nebezpečím pro spathiphyllum je strupovitost, která vede k sušení a zvlnění listů.Účinným lékem pro kontrolu měřítka je nikotin sulfát.

K přípravě roztoku přidejte 1 gram léčiva do litru vody.Sušení rostlin může být spojeno s poškozením roztočem.Ve vážných případech mohou být vyžadovány účinnější léky.Zahradník může také použít chemikálie (Actellik, Akarin).

V podmínkách vysoké vlhkosti se na květech začne množit mealybug.Zabít škůdceDoporučuje se používat s biologickými insekticidy (Bitoxibacillin Haupsinum).Mealybug způsobuje sušení nejen listů, ale také stonku.V tomto případě jí škůdce šťávu ze spathiphyllum.

Lidové léky

K boji proti svrabům můžete použít tabákový roztok, do kterého musíte přidat malé množství petroleje nebo alkoholu. Zčernění listů znamená poškození houbami sazí .Toto onemocnění je doprovázeno narušením procesů fotosyntézy (podrobnosti o hlavních chorobách spathiphyllum viz zde ).Chcete-li se houby zbavit, je nutné ošetřené povrchy ošetřit mýdlovou vodou.

Roztoč pavouk může způsobit vážné následky.Ošetření spočívá v odstranění pavučin a ošetření květu mýdlovým roztokem, síra je považována za silný fungicid, který může pomoci i v pokročilých případech.

Při kontrole rostliny sledujte následující příznaky :

 1. Pokud květ začal růst špatně, znamená to nadměrné množství vlhkosti.
 2. Vadnutí rostliny může znamenat nedostatek živin.V tomto případě je nutné použít vrchní obvaz.
 3. Zčernění vrchů znamená podchlazení půdy.K ošetření rostliny se používá roztok baseazolu.Rozpusťte 2 g léku v litru vody.
 4. K deformaci listů dochází v důsledku nedostatku světla.

Co když pupeny vyschnou?

Zachránit závodMůžete použít 2 způsoby.

Chemikálie

Sušení květů může být způsobeno poškozením mšic .škůdci infikují spodní stranu listů a začínají se živit rostlinnými šťávami.Květiny zžloutnou, stočí se a začnou vyschnout.

 • Když se objeví škůdci, je nutné rostliny zpracovat pomocí Actara nebo Phytoverma.
 • Když zasáhne roztoč pavouk, začnou se konce květů vysychat.Neoron a Actellik lze považovat za účinné léky na hubení škůdců.
 • Mealybug může vyschnout nejen květiny, ale celou rostlinu.Na kořenech se objeví charakteristický výboj.K boji se červem můžete použít Confidor nebo Aktaru.

Lidové metody

Cibule šupky lze použít k boji proti mšicím a roztočům.K přípravě roztoku budete potřebovat 100 g surovin a 5 l vody.Kapalina musí být zahřátá na 40 stupňů.Filtrujte infuzi a smíchejte s trochou mýdla.Výsledná směs se používá k ošetření postižených oblastí rostliny.

Infuze citrusových krustů se považuje za účinný lék proti mealybugům.Nalijte 100 g suchých crustů s litrem vody a nechejte 2-3 dny na chladném místě.Infuze se používá k léčbě postižených oblastí.

Jak se starat o rostlinu u zátoky?

Příliš štědré zalévání spathiphyllum může vést k zálivu .V tomto případě je třeba získat květinu z hrnce aopláchněte kořeny vodou.Během procedury se musíte úplně zbavit půdy.Nyní zkontrolujte kořeny, zda nevykazují známky hniloby.Nemocné oblasti získávají hnědý odstín a zjemňují se (hovořili jsme o tom, jak léčit spathiphyllum s chorobami listů a jak postižené oblasti rostliny vypadají na fotografii zde ).Ošetření spočívá v odstranění shnilých kořenů sterilním nožem.

Aby se zabránilo pronikání patogenních mikroorganismů do čerstvé sekce, musí se použít drcené aktivní uhlí.Případně můžete použít „Glyokladin“.Nástroj má baktericidní vlastnosti a je určen k léčbě poškozených oblastí.

Po vysušení se květina transplantuje do nové půdy, do které se doporučuje aktivní uhlí.Po odstranění shnilých oblastí by se spathiphyllum nemělo napojit 2-3 dny.Ke stimulaci růstu kořenů ve vodě je nutné přidat lék „Kornevin“.

Opatření ke zlepšení zdraví rostliny během podchlazení

Příčinou vysušení květu může být podchlazení.V tomto případě je nutné umístit spathiphyllum na teplé místo a stonky a listy postříkat Epin.Lék patří do skupiny stresových adaptogenů.

Pokud je rostlina na studeném parapetu, musí se pod květináče umístit list pěny nebo překližky.Tímto způsobem můžete chránit kořeny před podchlazením.

Vypálení z hnojiva: Postup

Pokud se objeví známky popálení, musí být rostlina odstraněna z hrnce.Kořeny opláchněte čistou tekoucí vodou při pokojové teplotě.Nyní musí být poškozené části kořenového systému vyříznuty sterilním nástrojem.V konečné fázi transplantaci květiny do nové půdy.

Další příčiny

Sušení květu může být způsobeno nedostatkem stopových prvků .Doporučuje se transplantovat rostlinu do nové půdy, která by měla být mírně kyselá.Ošetřte rostlinu chelátem železa.K vyrovnání nedostatku minerálů můžete použít komplexní hnojiva:

 • Kemira Lux;
 • Uniflor;
 • Zahrada zázraků.

Nepřekračujte dávku uvedenou v pokynech, protože nadbytek dusíkatých hnojiv může způsobit žloutnutí listů.V létě musí být rostlina krmena 1krát týdně.V zimě musí být hnojivo aplikováno jednou měsíčně.

Na listech květů se mohou objevit černé skvrny kvůli příliš suchému vzduchu v místnosti. Zvlhčovač lze použít na pomoc rostlině .Tento problém se nejčastěji vyskytuje v zimě.V tomto případě vzduch přicházející z horké baterie zaschne květinu.

Aby se odstranila příčina vysychání rostliny, existuje několik způsobů, jak ji vysoušet:

 1. Tento problém lze vyřešit vložením mechu do květináče.
 2. Doporučuje se umístit nádobu blízko rostliny, do níž by měla být nalita voda.

Po opětovném vysazení spathiphyllum pěstitelé květinsetkat se s obtížemi : chyby

 • mohou být spojeny s nesprávným výběrem banku;
 • horké slunce má nepříznivý účinek na rostlinu;
 • Květina by neměla být neustále ve stínu.

K zajištění příznivých podmínek nezbytných pro růst rostlin by měl kořenový systém těsně přiléhat ke dnu hrnce.

Domácí péče o spathiphyllum k předcházení problémům

Aby byla rostlina zdravá, musíte dodržovat několik pravidel :

 1. Průvan a porušení teplotního režimu mají nepříznivý vliv na spathiphyllum.
 2. Květina musí být chráněna před přímým slunečním světlem.
 3. Štěstí žen potřebuje pravidelné krmení.
 4. Rostliny nemohou být transplantovány častěji než jednou za rok.
 5. Pravidelně kontrolujte listy a květiny, zda neobsahují škůdce.
 6. Na jaře a na podzim se doporučuje zalévat rostlinu hojně nejméně dvakrát denně.
 7. Stagnace vody v půdě způsobuje rozklad kořenů.

Příčinou vysušení spathifyla může být poškození škůdci .Insekticidy a lidová léčiva se používají k boji proti mšicím, roztočům a hmyzům.Nadměrná vlhkost vede k hnilobě kořenů. Zčernávání listů může být způsobeno spálením sluncem nebo podchlazením.