Sportovní výživa s výtažkem z pelargónie: výhody, nevýhody a účinky na organismus

Když na okenní parapet položíme hrnec s krásnou květinou, lidé si vždy nemyslí, jaké výhody z toho mohou mít.Mezitím se vedle zdobení domu používá mnoho rostlin díky jejich prospěšným vlastnostem při přípravě léčiv, doplňků stravy a dokonce i sportovních komplexů.Tento článek bude diskutovat o jedné z těchto rostlin, jmenovitě pelargonii, jiné jméno, pro které je pelargonium.

Léčivé vlastnosti

Geran je široce používán při léčbě různých onemocnění.Jeho pouhá přítomnost v domě již má léčivý účinek: baktericidní látky vylučované jeho listy čistí vzduch v místnosti, uklidňují nervový systém a zlepšují spánek ( lze v domě udržovat pelargónie ?).

Geranium se používá k atakům neuralgie a anginy pectoris, k normalizaci tlaku, k rozpuštění ledvinových kamenů ak úlevě od bolesti zubů.Kompresi z drcených listů se používají k exacerbaci osteochondrózy a radikulitidy.

Rostlina dobře pomáhá při léčbě nachlazení : infuze listů jsou kloktané šťávou, pohřbeny v nose a zmačkané listy, stočené do zkumavky, uši ušní otitis media .Také se doporučuje, aby její odvar umýt vlasy vypadáním vlasů.

Použití extraktu ve sportu a ve sportovní výživě

S antiseptickými a analgetickými vlastnostmi se pelargónie používá také ve sportu.S jeho použitím se svalové a vazové podvrtnutí, otěry a modřiny hojí rychleji.

Esenciální oleje obsažené v rostlině snižují uvolňování podkožního tuku a odstraňují celulitidu, proto geraniový olej je jedním z nejúčinnějších prostředků pro hubnutí a lze jej použít při balení.Další výhodou tohoto postupu bude čistá, hladká a tónovaná pleť.

Přečtěte si více o léčivých vlastnostech pelargónia v v samostatném článku.

Spalovače tuků

Spalovače tuků jsou výrobky sportovní výživy určené ke snižování hmotnosti. Pilulky mají silný účinek na centrální nervový systém, zvyšují energii a zvyšují svalovou hmotu, takže se často používají pro vážné sporty, zejména pro kulturisty.

Někteří sportovci se domnívají, že takové prostředky mohou dobře nahradit před tréninkem.Existují spalovače tuků pro muže i ženy.

Geran je jednou z nejčastějších složek, která je součástí spalovačů tuků a komplexů před tréninkem.

Před tréninkem

Komplexy před tréninkem (před tréninkem nebo před tréninkem), na rozdíl od spalování tuků, jsou navrženy speciálně tak, aby poskytovaly sportovci sílu před vyčerpávajícím tréninkem.Dávají nervovému systému jakýsi „tlak“:

 • zvyšují náladu;
 • aktivita;
 • příčinanárůst energie;
 • uvádějí účinek koncentrace.

Před tréninkem s muškáty jsou nejsilnější a nejúčinnější a rychle získaná popularita mezi sportovci, kteří chtějí zvýšit výsledek svých tréninků.Tyto komplexy dávají hmatatelné zvýšení energie, soustředění při tréninku a samy o sobě působí jako dobrý spalovač tuků.Ale stojí za to si pamatovat negativní účinky těchto léků na tělo.

Vedlejší účinky předběžných cvičení s pelargónii:

 • zvýšený krevní tlak;
 • ​​
 • úzkost, neklid;
 • zvýšená srdeční frekvence;
 • nespavost;
 • bolest hlavy;
 • chvějící se a zvýšené pocení;
 • Při překročení doporučených dávek je možná tachykardie a mrtvice.

Předběžná cvičení s pelargónií najdete v různých online prodejnách sportovní výživy, jakož i na webových stránkách výrobců, oficiálních dodavatelů, v lékárnách a specializovaných prodejnách.Náklady na takové léky se pohybují od 1 500 do 4 000 rublů.

Měli by se používat 30 minut před zahájením výuky a přísně podle stanovených pokynů a nepřekračovat dávku.Pro kontrolu reakce těla na komplex se doporučuje použít pouze polovinu porce v první dávce.

Důležité! Lidé s vysokým krevním tlakem, nadváhou, problémy s centrální nervovou soustavou a celkovým zdravím by se měli zdržet užívání těchto léků.

Pokud je vaše tělo proškoleno a chcete zvýšit účinnost svých cvičení,se doporučuje neprovádět předběžný trénink aspalovač tuků současně z důvodu vysokého obsahu kofeinuv těchto výrobcích.

Z videa se dozvíte o nebezpečích, kontraindikacích a vedlejších účincích komplexů před tréninkem.Komentář lékaře:

DMAA - co je to?

Nejúčinnějším lékem, pokud jde o účinek na tělo mezi komplexy před tréninkem, je DMAA, jakož i geranamin a methylhexanamin.Toto jsou různá jména extraktu z pelargónie.Nepochází ze všech odrůd rostlin, ale pouze z odrůdy pěstované v Číně.

Na rozdíl od jiných předběžných tréninků s pelargónií, kde je zahrnut spolu s dalšími komponenty, DMAA sestává zcela z něj.Někdy může obsahovat kofein a další přísady, obvykle ne více než dvě. Nežádoucí účinky léku:

 1. úzkost, strach, úzkost;
 2. zvýšené vzrušení;
 3. významný pokles energie, letargie po tréninku;
 4. bolest hlavy;
 5. nevolnost;
 6. sucho v ústech;
 7. zvýšený krevní tlak;
 8. palpitace;
 9. nespavost;
 10. možná tachykardie, srdeční infarkt a mrtvice, pokud je překročena maximální dávka.

Podívejte se na video o přípravě DMAA:

Neškodlivé účinky

Poznámka! DMAA je velmi silný stimulant s účinkem 4–8krát větším než účinek kofeinu.Ve svém chemickém složení je velmi blízko amfetaminu.

Světová antidopingová federaceod roku 2010 zakázala tento lék pro profesionální sportovce aO několik let později byla ve Spojených státech přerušena kvůli smrtelnému případu.

Zakázáno v některých západních zemích.Na samém začátku přijímání to způsobuje silný pocit, blízký euforii, ale duševní pohoda lidí, kteří ji používají, se výrazně zhoršuje.Mnoho z nich má stav podobný kocovině.

I přes všechna rizika a možné důsledky zůstává tento komplex jedním z nejpopulárnějších a počet lidí, kteří si jej chtějí koupit, se nesnižuje. DMAA je povoleno k prodeji v Ruskua lze ji najít ve specializovaných prodejnách u dodavatelů, v lékárnách a v online obchodech se sportovními potravinami.

Průměrné náklady jsou 2 - 3 000 rublů.DMAA musíte používat 30-60 minut před tréninkem a do 18:00.Denní norma je 20 až 100 mg.Nejlepší je rozdělit na tři dávky mezi jídly.

V žádném případě nesmí být uvedená dávka překročena! Dokonce i zkušení sportovci mohou mít k zahájení podávání dostatek 25 mg a začátečníkům se doporučuje začít s nižší dávkou.Je přísně zakázáno kombinovat DMAA s alkoholem, stejně jako s jinými před tréninkem a spalovačem tuků.

Sportovci, kteří odebírají extrakt z pelargónie, nabízejí svůj analog, DMHA (oktodrin), který je povolen v zemích se zákazem geranaminu a má přibližně stejný účinek na organismus.Je velmi nežádoucí zapojit se do užívání drog, protože to vede k závislosti na těle, snížení účinnosti a nepříznivému účinku na centrální nervový systém.Droga je zakázána pro osoby mladší 18 let.