Spousta masa s minimem krmiva poskytne plemeno kuřat Cornish

Cornish (Cornish, indický boj) byl chován v polovině devatenáctého století v Británii.

Důvodem byl významný nárůst poptávky po kuřecím masu a potřeba jeho dodávky na spotřebitelský trh v průmyslových objemech.

Bylo nutné chovatnové masné plemeno kuřat, které by bylo příznivě odlišeno vysokou živou hmotností a nevyžadovalo by mnohem více krmiva.

V důsledku desetiletí šlechtitelských prací v anglickém kraji Cornwell bylo chováno nové plemeno kuřat.To bylo získáno křížením britských a malajských bojů, stejně jako červených azilů.

V roce 1898 byly slepice zařazeny do amerického standardu excelence.

Vzhledem k jejich nepříliš dobrým ukazatelům produkce vajec, nízké líhavosti a dlouhému období febrility a puberty do roku 1946 nemělo plemeno v drůbežářství velkou popularitu.

Další šlechtitelské snahy chovatelů zlepšily produktivitu chovu od šedesátých letlet minulého století, začal získávat širokou popularitu.V roce 1959 byl poprvé přiveden do Sovětského svazu.Do roku 1973 naše země obdržela bílý Cornish z několika zemí najednou: Nizozemska, Japonska, Kanady a PortugalskaSpojené státy.

Jejich chov v SSSR byl v té době převážně v Bělorusku.K 1. lednu 1990 bylo v Sovětském svazu 54 000 takových nosnic;39,8 tisíc z nich v Běloruské autonomní sovětské socialistické republice, 10 tisíc v Kazašské autonomní sovětské socialistické republice, 4,2 tisíc v RSFSR.

Popis plemene Cornish

V průmyslovém šlechtění se hlavní barva Cornish stala bílou.

Mají však i jiné druhy barev: černá dvojsečná, šedo-modrá, plavá, červená.Aby se získala bílá barva, byla kuřata zkřížena s malajskými bojujícími jedinci.

Jednodenní kuřata se vyznačují světle žlutou chmýří.Všechna kuřata mají velmi hladké, tuhé peří, které přiléhá k tělu malým množstvím chmýří.

Délka krku je průměrná .Zadek je dostatečně široký a dlouhý.Tlapky - silné, silné, krátké, široce rozložené, ne opeřené.Hřeben je listovitý, má charakteristický hráškovitý tvar.Růst pod jinými plemeny je pod průměrem.K dispozici je miniaturní odrůda (Bentamki).Na této fotografii vidíte kohouta Cornish.

Tělo kuřat je kompaktní se širokým, hlubokým hrudníkem .Je poměrně masivní, mírně zvednutý před oválným tvarem.Hlava a zobák jsou krátké.Zobák je žlutý, na konci tmavne.

Hlava je zaoblená v zadní části hlavy.Nadočnicové oblouky poněkud vyčnívají a vytvářejí určitý bojový vzhled.Barva očí se může lišit od červenéna oranžovou.Jsou dostatečně hluboká.Ocas je krátký.

Vlastnosti

 • Produktivita: vysoká;
 • Instinkt inkubace: silný, vyvinutý;
 • Charakter: bojový, středně agresivní;
 • Přežití: dobře vycházejte s jinými plemeny;
 • Mobilita: převážně sedavý;
 • Životaschopnost: dobrá;
 • ​​
 • Klimatická přizpůsobivost: vysoká;
 • Kvalita masa: dobrá, jemná, chutné maso;
 • Provozovatelnost: dosti pomalá;
 • Požadavky na odchod: nenáročný;
 • Zrání: předčasné zrání;
 • Barva jatečně upraveného těla: světle žlutá;
 • Barva vajec: krémová nebo hnědá.

Údržba a chov

V současné době se jako hlavní biologický materiál pro chov kříženců, jako jsou brojlery, používá mateřská forma čistokrevného kuřecího masa Cornish.

Mohou velmi dobře geneticky převést své vlastnosti masa.V tomto ohledu se taková kuřata používají pro křížení s jinými plemeny masa a vajec.Křížení se často provádí s Plymouthrokem, aby se rozmnožili nové brojlery.

Na fotografii vidíte několik jedinců bílého plemene Cornish.Kuřata mohou být chována klidněnejen venku (na procházce), ale také v klecích .

To představuje další výhodu, protože hygiena chovu kvůli nedostatečnému kontaktu kuřat s podestýlkou ​​je výrazně zlepšena.V důsledku toho může být sníženakonzumace léčiv pro boj proti patogenním mikroorganismům.

Krmení kuřat je levné.Spotřeba krmiva pro malá zvířata je malá.Mladí jedinci jsou velmi otužilí.Mohou aktivně přibývat na živou váhu a přitom spotřebovávat nejmenší množství krmiva na jednotku růstu.Dospělí lidé na jídlo nepožadují.

Při krmení je důležité vzít v úvahu, žemetabolismus masných plemen ptáků je poněkud pomalejší než ostatní , což činí taková kuřata náchylnější ke zvýšení podílu tuku v celkové hmotnosti.

Kukuřice by proto měla být omezena na jejich stravu.Ke zlepšení trávení lze do krmiva přidat malé množství písku.Nosnice by měly být navíc obohaceny snadno asimilovanými bílkovinami a vitamíny, jakož i zvýšením podílu krmiva ve stravě.

Charakteristickým znakem reprodukce je, že její velká hmotnost a krátké nohy narušují její přirozený průběh.Líhnutí kuřat rovněž brání zvýšení počtu hospodářských zvířat.Pouze 70% vajíček uložených v inkubátoru jsou kuřata.

Vlastnosti

 • Hmotnost dospělého ptáka: kuře - od 2,75 do 3,25 kg., Rooster -od 3,75 do 4,5 kg;
 • Hmotnost zakrslé odrůdy (bentamka): kuře - od 0,85 kg.do 1,3 kg, kohout - od 1 do 1,6 kg;
 • Splatnost: od 7 do 9 měsíců.(slepice jsou schopny snášet vejce po 180 dnech);
 • Hmotnost vajec: 50 až 60 g, 30 g.v bentamki;
 • Průměrná roční produkce vajec: od 70 do 160 vajec, od 70 do 100 vajec v bentamiki;
 • Produktivní období: od 1,5 do 3 let.

Kde koupit v Rusku?

Jednotlivci tohoto plemene si můžete koupit v „ptačí vesnici“Vesnice Pticav oblasti Jaroslavli.Kontaktní telefony: +7 (916) 795-66-55;+7 (905) 529-11-55.

Analogy

Podobné plemena kuřat, analoga kuřat Cornish :

 • Faverol .Choval ve Francii.Je vysoce odolný vůči nízkým teplotám, vysoké zralosti, dobrým vlastnostem masa.
 • Kokhinhin .Choval ve staré Číně.To bylo představeno do Evropy v devatenáctém století.Kokhinkhintsy jsou vysoké, nenáročné na krmení, dostatečně dobře snášejí chlad.Většina vajec je kladena v zimě.
 • Langshan .Choval v severních provinciích Číny.Představeno Rusku za účelem zlepšení vlastností místních běloruských kuřat.Maso má vysokou chuť.Reprodukovatelnost jedinců tohoto druhu je průměrná.
Plemeno kuřat Adler silver bylo chováno mnoho let.O výsledcích se můžete dozvědět na našem webu.

Z našeho článku se může každý dozvědět, jak provést izolaci stropu v lázeňském domě.