Správná kultivace a péče o fuchsii v zahradě

Fuchsie patří do rodu kyperských trvalek.Je to nenáročný květ, který roste doma i na zahradě.

Tato rostlina si pamatuje pro své velkolepé kvetení, na rozdíl od jakékoli květiny.Další název pro fuchsii je „japonská lucerna“, jak ji pěstitelé květin nazývají kvůli neobvyklému tvaru pupenů.Přečtěte si více o pěstování a péči o krásnou a nenápadnou fuchsii v našem článku.

Charakteristiky této rostliny

Tato rostlina může mít podobu keře, stromu, květu s rovnými a tekoucími stonky.V závislosti na tom může být rostlina pěstována doma v květináči nebo na zahradě.Fuchsii lze vidět v podobě ampelu nebo v květináči (rysy pěstování a péče o fuchsii doma, viz zde ).

Zahradníci se zkušenostmi se naučili zasadit fuchsii do obyčejných květinových záhonů.Tato květina v zahradě je roční.

Při výsadbě fuchsie by měla :

 1. pečlivě zvolit místo chráněné před slunečním zářením;
 2. zabránit jeho podchlazení;
 3. sleduje vlhkost půdy.

Frekvence zavlažování zahradní fuchsie je zcela závislá na vlhkosti vzduchu a povětrnostních podmínkách.Rostlina musí být napojena nejméně jednou týdně.

Nejlepší teplota pro fuchsii je v létě 20–24 stupňů .V zimě 5-10 stupňů.Fuchsie v zimě netoleruje chlad, musí být přesazena z květinového záhonu do květináče a přenesena do místnosti.Pokud se tak nestane, rostlina neprožije zimování (podrobnosti o tom, jak správně připravit fuchsii na zimování a jak ji uložit ve sklepě a ve sklepě, si přečtěte zde ).

Dalším rysem pěstování této květiny v zahradě je její špatná blízkost k jiným rostlinám.Pokud zasadíte fuchsii blíže než 40 centimetrů od jiné rostliny, pak s největší pravděpodobností jeden z nich zemře.Výjimkou budou pouze stromy a keře, vedle nich můžete zasadit fuchsie.

Pokyny k pěstování

Nejjednodušší způsob, jak pěstovat, je vložit fuchsii do květináče nebo zavěšeného koše, který bude vážit na verandě.Tento druh výsadby není tak problematický, protože když zapadne mráz, může být do domu jednoduše přinesena květina a již nemůže být znovu vysazena.Pro zkušené zahradníky nebude obtížné pěstovat rostliny na květinovém záhonu, ale v tomto případě je třeba pečlivě přemýšlet o místě výsadby.

Hnojivo

Nezáleží na tom, kde bude květina umístěna v koši nebo v záhonu,je složení půdy a hnojiv velmi důležité .Před výsadbou je nutné vyrobit dostatečné množství humusových a fosforových hnojiv.

Během květu bychom neměli zapomenout na hnojivo, protože květiny rychle vadnou.Každá rostlina od okamžiku výsadby musí být oplodněna.

V případě fuchsie lze typ hnojiva rozdělit do fází růstu:

 • Mladé rostliny potřebují komplexní hnojivo, které obsahuje velké množství dusíku.Tato složka hnojiva pomáhá urychlit růst rostlin a terénní úpravy.
 • Hnojiva s vysokým obsahem draslíku a fosforu, která pomohou rostlině vysadit velké množství pupenů pro květu, se nejlépe hodí pro pěstovanou květinu.

Dobrá volba pro hnojivo by byla, kdybyste střídali minerály s organickými .Je třeba mít na paměti, že vysoce kvalitní hnojiva zvyšují dekorativní vlastnosti rostliny.

Rostlina by neměla být oplodněna 2-3 týdny po transplantaci (jak správně transplantaci fuchsie a hojného kvetení lze nalézt zde ).

Propagace

Tato rostlina má několik metod rozmnožování, včetně:

 1. Šíření osiva : za účelemzahradníci se uchylují k umělé opylení, aby získali semennou fuchsii.Zahradníci mají rádi tento druh rozmnožování, protože smícháním několika různých odrůd rostlin můžete získat úplně novou, která není jako ostatní.Semena musí být sbírána za suchého a teplého počasí a po sběru musí být materiál vysušen.
 2. Používání řízků : propagace tímto způsobem musí být provedena v březnu.K tomu jsou vhodné řízky o délce 5 centimetrů.Obvykle se předběžně umístí do vody pro zakořenění, po které se po třech týdnech vysadí do květináče obsahujícího hnojiva apísek.
 3. Použitím listů : tato metoda je jednou z nejdelších.U tohoto druhu se vybírají stonky s několika listy, které se z rostliny jemně odtrhnou, poté se umístí do volné půdy 1 cm do hloubky a přikryjí se víčkem, aniž by došlo k vyklíčení kořenů.
  Nejvhodnější je plastové nebo skleněné víko.Pro úspěšné klíčení musí být listy zalévány denně, postřikem převařenou vodou.Rostlina bude připravena k transplantaci ihned po objevení kořenů.

Každý z typů klíčení je zajímavý svým způsobem, ale nejčastější je pěstování pomocí řízků.Tato metoda je nejúčinnější pro použití nezkušenými zahradníky.

Materiál pro klíčení semen se získává výhradně z vyzrálých květů.

Nějaké nuance

V zahradě můžete pěstovat fuchsii, ale na to musíte trávit čas a být připraveni, aby rostlina nekořenila. Aby rostlina zakořenila v květinovém záhonu, je třeba pamatovat na tato pravidla :

 1. Rostlina se používá k výsadbě, která již nějakou dobu v květináči roste.Neměli byste používat nedávno naklíčené květiny, nemusí zakořenit v nové půdě.
 2. Místo přistání by mělo být vybráno pečlivě, bez přímého slunečního světla a průvanu.
 3. V blízkosti zvoleného místa by neměly růst žádné jiné květiny, pak může jedna z rostlin zemřít.
 4. Musíte pěstovat fuchsii pouze v dříve hnojené půdě a pamatovat na ni během hnojeníuvolňování květin.

Použitím těchto jednoduchých pravidel při výsadbě rostlin můžete dosáhnout dobrého výsledku.Pak rostlina poroste a vyprodukuje mnoho nových pupenů, zatímco potěší zahradníka.

Následná péče

I když květina zakořenila na novém místě, vyžaduje na rozdíl od nenáročných rostlin zvláštní péči.

Kromě včasné výživy rostlin by měly být splněny následující požadavky na péči :

 1. ve zvláště suchých časech by měla být sledována vlhkost půdy a květ by měl být napojen nejméně dvakrát týdně.;
 2. pozorovat stav rostliny tak, aby nezpůsobila chorobu;
 3. s nástupem chladného počasí je třeba dbát na transplantaci rostliny do květináče.

Pokud budete postupovat podle pokynů pro hnojivo a starat se o květinu, určitě potěší jeho kvetení v blízké budoucnosti.Při dobré péči můžete přemýšlet o křížení druhů pomocí šíření semen.Tak se může ukázat velmi krásná květinová zahrada osázená fuchsií.

Možné nemoci

Zahradní fuchsie často přitahuje škůdce, takže byste měli být velmi opatrní ohledně změn podmínek listoví a výhonků. Nejčastějšími chorobami v této rostlině jsou :

 • Výskyt hnědých skvrn nebo rzi naznačuje onemocnění květu.Jakmile jste viděli takové listy, musíte je okamžitě odstranit, aby nemoc neprošla na zdravé listy.Poté můžete květinu ošetřit přípravkem typu Topaz.
 • Žluté listy ukazují na chloózu.Toto onemocnění je způsobeno nedostatkem hořčíku a dusíku.Můžete ji léčit hnojivy a snížit zálivku.
 • Listy mohou padat kvůli molicím, které se živí ovocnými šťávami, a poté listy zžloutnou.Těchto škůdců se můžete zbavit tím, že se rostliny opláchnou mýdlem a použijí speciální přípravky jako „Aktara“.
 • Roztoč pavouk se vydává ve žlutobílém květu s tečkami na zadní straně listu.K ošetření rostlin z klíšťat můžete použít Fufanon.
Fuchsie rostoucí v zahradě může být vystavena různým chorobám a škůdcům.Vyhnout se tomu je docela obtížné vzhledem k tomu, že škůdci mohou pocházet z jiných rostlin.

To nelze předvídat, ale zbývá pouze sledovat stav květu, aby se zabránilo jeho smrti.

Fuchsie je velmi krásná květina vhodná pro zahradu, nováček i zkušený zahradník.Pěstování je poměrně jednoduché na základě doporučení a pokynů.Samozřejmě,květina v květináči vyžaduje méně údržbya péči než ta, která byla zasazena na květinovém záhonu (hovořili jsme o tajemství rostoucí fuchsie a péči o ni doma a na zahradě zde )..Ale to by se nemělo stát překážkou pro pěstování této rostliny, protože neobvyklá krása kvetení ozdobí jakoukoli zahradu.

Fuchsie je poněkud rozmarná, i když při odchodu není příliš náročná.Dosažení stabilního kvetení květin a nádhery keře není někdy tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát.Přečtěte si naše materiályobjem jak a kdy prořezat rostlinu, jakož i jak k transplantaci fuchsie a dosáhnout hojného kvetení.

Užitečné video

Doporučujeme sledovat video o vlastnostech rostoucí fuchsie :