Správná teplota vzduchu je klíčem ke zdraví vaší orchideje

Orchideje jsou spíše křehké rostliny, a proto pro jejich pěstování musí být splněny určité podmínky.Kromě optimálního osvětlení, zavlažovacího režimu, vlhkosti hraje důležitou roli také teplota, při které se bude orchidej cítit pohodlně.Dodržování podmínek je nutné sledovat, aby květ nezpomalil svůj růst a nezemřel.

Údržba a péče v létě a zimě

Orchideje potřebují hodně světla a chladnou teplotu, takže bude vhodný okenní parapet nebo povrch v bytě, do kterého přijde měkké a rozptýlené sluneční světlo.

Důležitým bodem je absence přímých paprsků, které přímo dopadají na květ, protože je velmi něžné a jeho listy se mohou spálit.

Podrobnější informace o tom, kde je lepší umístit orchidej a kde není možné držet květinu, najdete zde .

Zalévání orchidejí by mělo být mírné , aby substrát měl čas absorbovat požadované množství kapaliny a přebytek byl nalit skrz otvor v květináči.V létě je třeba zalévat častěji než v zimě, v období jaro-podzim, postupně zvyšovat nebo snižovat frekvenci zvlhčení (jak se starat o orchidej v období podzim-zimaobdobí, najdete zde ).

Doporučujeme sledovat video o údržbě a péči o orchideje v létě a zimě:

Zdraví

Všechny orchideje jsou rozděleny do několika skupin., z nichž každá vyžaduje jisté teplotní podmínky pro pohodlný růst.

Jsou velmi citlivé na teplotní rozdíly, a proto, pokud uděláte chybu nebo neberete v úvahu, do jaké kategorie květina patří, můžete ji zničit.Může také ovlivnit zdraví a trvání kvetení.

Jaký vzduch se líbí rostlinám různých teplotních režimů?

Orchideje s nízkou teplotou upřednostňují během letní sezóny teploty vzduchu mezi 25–28 stupni. V zimní noci je nežádoucí, aby teplota klesla pod 15–18 stupňů .Tato kategorie zahrnuje takové druhy, jako jsou:

  • Phalaenopsis.
  • Wanda.
  • Některé druhy Paphiopedilum, Cattleya, oncidiums, dendrobium.
Skupina orchidejí s mírnou teplotou má v létě během dne teplotu 18–22 stupňů a pokud jde o zimu, je za tmy považována za minimální 12–15 stupňů.
​​

Během dne je povolena kolísání 2 až 5 stupňů.Tato skupina zahrnuje některé Lelia, dendrobia, Cattleya, odontoglossums a Miltonia.

Mnoho druhů lelia, australských dendrobií, některých coleoginů a papipedilů lze připsat orchidejím s nízkou teplotou.Optimální je pro ně 18-22 stupňů odpoledne v letní sezóně. 7-10 stupňů -minimální teplota pro orchideje v zimních noci .Chcete-li se dozvědět, jak se starat o mini orchidej Phalaenopsis doma a jaký je rozdíl v obsahu trpaslíků a běžných druhů, viz zde.

Nemoci

Nízká teplota pomáhá zpomalit metabolismus v těle rostliny, díky kterému tato rostlina není schopna produkovat užitečné látky.To vede k obecnému oslabení imunitního systému, což zase vede ke zvýšené náchylnosti k infekcím a nemocem.

Pro normální fungování rostliny je důležité pozorovat určité prostředí substrátu, ve kterém jsou kořeny uloženy.Kvůli nesprávné péči to často vede k onemocnění květin, a proto bymělo udržovat teplotu 2 stupně nad prostředím , ve kterém se rostlina nachází.

Jaké změny vydrží zařízení?

Pokud je rozdíl mezi dnem a nocí větší než 10 stupňů, začne rostlina ve tmě vylučovat určitou lepkavou tekutinu - glukózu.Takové prostředí je příznivé pro vývoj plísňových chorob, které negativně ovlivní jeho zdraví.

Při příliš vysoké teplotě se cibule a listy rostliny začnou odpařovat více vlhkosti, než se jim podaří absorbovat.To ho vede ke stresujícímu stavu a rostlinné buňky se začínají rozpadat.

Důsledky takové kapky poškozují zdraví a celkově estetickou stránku květu.

Užitečné video

Doporučujeme sledovatvideo o teplotním obsahu orchidejí:

Z široké palety orchidejí zůstává phalaenopsis nejoblíbenější a nejoblíbenější.Zvláštností této květiny je nejen její atraktivní vzhled, ale také schopnost pěstovat ji dokonce bez půdy.Přečtěte si výhody a nevýhody této metody, jakož i pravidla pro stříkání a pro aplikaci obvazů v našich materiálech.

Závěr

Orchidej, stejně jako každá jiná rostlina, vyžaduje určité podmínky zajištění.Proto stojí za to dodržovat nejen doporučení ohledně výběru substrátu pro květ, ale také režim zavlažování. Nejdůležitější je výběr místa ve vašem domě pro závod , kde bude optimální teplota pro orchidej udržována v noci a ve dne v kteroukoli roční dobu.