Správné hnojivo citronů: jak a co nakrmit rostlinu doma?

Citrony pěstované doma majíkořenový systém, který je asi čtyřicetkrát menšínež stejné rostliny pěstované na otevřeném prostranství.

Z tohoto důvodu by vnitřní citrusové plodyměly být pravidelně krmenymalým množstvím živin.

Přílišné hnojivo nepříznivě ovlivňuje vývoj citronu.Jak oplodnit citron, aby rostl dobře, není nemocný a přináší poměrně vysoký výnos?

Mnoho lidí, kteří pěstují citrony, někdy přemýšlí o tom, jak doma nakrmit citron.

Typ vrchního obvazu je poměrně jednoduchý : je třeba věnovat pozornost barvě listů rostliny, růstu jejích výhonků, jakož i barvě a velikosti ovoce.V závislosti na stavu stromu by měl být přidán fosfor, dusík nebo draslík.

Takže,pokud v půdě není dostatek dusíku , pak mají listy nevyvinutý vzhled a vybledlou barvu, citronová plodina je malá a plody jsou malé.

Pokud fosfor chybí , dochází k narušení látkového metabolismu.Výsledkem je, že listy začínají klesat, plody se vyvíjejí hrubé a často dokonce ošklivé.Zde jsme podrobně vysvětlili , proč citronové listy padají a jak je zastavit.

Hladovění sloučenin draslíkuvede zpravidla ke zvětšení velikosti listového listu a jejich silnému skládání.

Rovněž výrazně klesá.sklizeň a ovoce jsou lehké.

Chlorosa se vyvíjí s nedostatkem prvku, jako je železo .V tomto případě listy zblednou, zžloutlé, plody začnou ztrácet nasycení barev a vypadávají v nezralém stavu a horní část větví obvykle rychle schne.

Nedostatečné množství vápníkuvede k oslabení stromu.List je pokryt malými skvrnami a padá.Postupem času výhonky vymizí.

Nepřítomnost následujících prvků negativně ovlivňuje stav citronu: měď a hořčík, zinek s bórem, jakož i další stopové prvky.

Pro domácí citron,je velmi důležité přidat k substrátu hnojiva minerálního dusíku .Zahradníkům se obvykle doporučuje dávat přednost dusičnanu amonnému, který se používá ve formě půlpercentního roztoku.

Takžeje třeba připravit vrchní zálivku s následujícím složením : dvě polévkové lžíce hnojiva na kbelík vody.Často se přidává do půdy draselnou solí (do kbelíku s vodou se přidá dvacet gramů draselné soli a padesát gramů dusičnanu amonného).Pokud rostlina roste na základě zásaditého složení, je lepší nahradit ledek síranem amonným.Bude potřebovat jeden a půlkrát více.

Fosfátové hnojivo pro citronje superfosfát.Někdy před takovým obvazem se doporučuje přidat 50 gramů látky do litru vody a půl hodiny vařit, aby se hnojivo dobře rozpustilo.Potom se roztok zředí v kbelíku s vodou.Příznivě na stavu stromuovlivňuje kombinaci superfosfátu s kompostem nebo hnojem.

Jako organická hnojiva se používají kuřecí trus, jakož i humus a kaše .Čerstvý hnoj se nalije do vody po dobu deseti dnů, poté se zředí dostatečným množstvím vody, takže složení roztoku je mírně koncentrované.K kapalině se přidá několik gramů draselné soli a superfosfátu.

Jsou-li odebírány ptačí trus, je lepší použít holub nebo kuře.

Je třeba poznamenat, že citrony, které jsou v pokojových podmínkách, dobře reagují na všechny druhy organických hnojiv. by však nemělo být zadáno současně .

Je nutné určit, co přesně rostliny v určitém období potřebují.Vyplatí se nakrmit citron, který vytvoří mírné množství jednoho nebo druhého hnojiva.Jinak může dojít k vážnému poškození stromu.

Čas od času je velmi důležité aplikovat manganistan draselný do půdy - nejoptimálnější stimulátor růstu citronu.Bude stačit jen jedno nebo dvě zrna o velikosti zrna proso.Neméně účinný je roztok sazí s koncentrací jedné hrsti na deset litrů vody.

Během období intenzivního růstuby strom měl být pravidelně krmen komplexními minerálními hnojivy.To se obvykle musí provádět dvakrát měsíčně.

Jaká je potřeba hnojit citron během plodení?Při plodení potřebuje rostlina zejména komplexní krmení.Je třeba použít hnojivokaždých deset dní, výběr mikro i makro prvků.Citrony minerálních hnojiv se doporučuje střídat s organickými tinktury.

Citron je citrusová, stálezelená rostlina, která se vyznačuje téměř nepřetržitým růstem.

V tomto ohledu neustále potřebují po celý rok dostatečné množství živin.Obvaz na citronovou šťávu by se neměl občas, ale pravidelně.
Pokud se rozhodnete získat pokojový citroník, pravděpodobně se budete chtít dozvědět o vlastnostech jeho pěstování a péči o něj v zimě a na podzim ].Kromě toho si přečtěte o výhodách a škodách na ovocích a také o tom, jak pěstovat citrony ze semen a kořenových řízků, jak transplantovat rostliny, které ) půda je pro něj nezbytná a jak vytvořit korunu.

Co a jak hnojit pokojového citrónu doma, se můžete dozvědět z tohoto videa.