Správný chov kuřat v zemi

Letní chata není jen nádherné místo k odpočinku, ale také zdroj čerstvých a zdravých produktů: zelenina a ovoce, maso a vejce.V chalupě můžete chovat nosnice, které svému majiteli poskytnou čerstvá vejce nebo drůbež.

Může se zdát, že v této zemi je těžké vychovávat kuřata doma, ale praxe ukazuje, že to může udělat i začátečník.

Je to povoleno?

Chov kuřat v chalupě je výnosný obchod.Ti, kteří to dělají, vědí, že veškerá práce investovaná do chovu ptáků platí dobře za prodej vajec nebo masa. Je lepší umístit kuřata do země tak, aby nezasahovala do sousedů. V opačném případě si můžete udělat spoustu problémů a zničit dobré sousedské vztahy.

Všechna pravidla pro chov všech zvířat v chalupách jsou uvedena v listinách chalup.Před rozhodnutím o chovu kuřat v chalupě je nutné objasnit, která zvířata jsou v charterové smlouvě povolena.Je třeba mít na paměti, že v jedné chalupě nesmí být chováno více než 40 kuřat.

Jaké plemeno bych si měl vybrat?

Než začnete chovat kuřata, musíte se rozhodnout, co se od ptáků vyžaduje - masonebo vejce.Pokud je potřeba velké množství vajec, pak jsou zapotřebí nosnice,nejběžnější plemena:

 • Minorca.
 • Highsex.
 • Leghorn.
 • Broken Brown.
 • Italská koroptev.

Tato plemena jsou odolná vůči mnoha chorobám, nejsou vybíravá a prokázala se v našich zeměpisných šířkách.Plemena vajec se obvykle kupují na jaře.Mláďata by se neměla kupovat starší 4–6 měsíců, v této době se slepice začnou spěchat.První vejce jsou malá, ale postupem času se zvětšují.

Nejběžnější plemena masa:

 • Cornish.
 • Brojlery.
 • Cochinchiny.
 • Brahma.
 • ​​

Masná kuřata se nejlépe získávají ve věku 60–70 dnů.Plemena kuřat masa směřují horší, ale přibývají na váze, což plně odpovídá jejich účelu.

Počáteční výcvik

K chovu kuřat v zemi je nezbytné:

 1. Bydlení. Existuje velké množství modelů kuřecího měchýře, které jsou vhodné pro podmínky chalupy.

  Bydlení by mělo být teplé, bez průvanu, dobře posvěcené.V kuřecí bedně by měly být - hřady, krmítka, hnízda a misky na pití.

 2. Místem pro chůzi ptákůje dobře zasvěcená oblast s malou oblastí ve stínu.

  Je lepší omezit svobodu opeřených, aby se předešlo zbytečným problémům a instalovala voliéra.Funkce, které je třeba zvážit při stavbě voliéry: jedno kuře potřebuje voliéru s prostorem 1 čtverce.m.

DŮLEŽITÉ! Čím větší je kryt, tím menší rizikovýskyt nemocí a výskyt stresových stavů a ​​agresivních projevů u kuřat.

Co a jak správně nakrmit?

Správná výživa a vyvážená strava jsou důležité pro dosažení vysoké produkce vajec.Nemělo by být povoleno překrmování a nedokrmování kuřat.Nepříznivě ovlivní také krmení kuřat v různých časech.Krmení ráno a večer by mělo mít odlišné složení, ale vždy přesně v určitý čas.

Pravidelně ve stravě ptáků by měla být čerstvá tráva, protože obsahuje mnoho vitamínů a minerálů.Aby byl slepičí závod ještě lepší, můžete použít speciální krmivo, které dokonale spojuje všechny živiny. Pro krmení slepic jsou vyžadovány obiloviny:

 • ječmen;
 • oves;
 • pšenice.

Mohou být přidávány do stravy společně nebo odděleně.V některých případech je třeba do krmiva přidávat vitamíny a minerály, ale nejčastěji je zrno dostačující pro dobrý růst a snášky vajec kuřat.Množství krmiva spotřebovaného za den závisí na plemeni, věku kuřete a ročním období.Průměrně každý pták konzumuje 100 gramů jídla denně.

Pitná voda musí být čerstvá, musí se denně měnit. Kuřecí maso musí být při jídle čisté.Šlapou se na zádi, aby se předešlo potížím, měly by být pro ně zakoupeny speciální krmítka a misky na pití.

V prvních týdnech života brojlerů se doporučuje používat ke krmení drcená zrna pšenice, ječmene a kukuřice.Zrna by měla být pečlivě otírána tvarohem, aby se kuřata neusazovala.Později mohou být brojlery převedeny na suché směsi potravin, trávy, obilí a zeleniny.

Proces

Chov kuřat doma není obtížný, pokud jsou mezi slepicemi mláďata.Šlechtitelský proces není možný bez kohouta. Zdravý pták s vysokou produkcí vajec je vybrán jako slepice. Vejce musí být pečlivě vybrána, musí mít správný tvar, ne příliš velká a malá, bez deformace, prasklin a nečistot.

POMOC! Počet vajec, která mají být umístěna pod kuře, závisí na ročním období a velikosti ptáka samotného, ​​obvykle 10 až 20 vajec.Kuřata se začínají líhnout od dvacátého dne.Když se kuřata začínají rodit, zbytky skořápky jsou odstraněny zpod kuře.

Když nastal čas a všechna kuřata se vylíhla, důkladně vyčistí hnízdo, zakryjí ho čerstvými pilinami nebo slámou a potom opatrně zasadí mláďata s kuřaty na místo.

Nemoci - diagnostika a léčba

Nezkušení chovatelé i odborníci mají problémy s onemocněním kuřat.

Aby se předešlo negativním důsledkům, které mohou způsobit infekční, parazitární a jiné nemoci, je nutné včas identifikovat příznaky, identifikovat nemocného ptáka v karanténě a zahájit léčbu.

Je důležité, aby ptáci byli každý den vyšetřováni na přítomnost rušivých příznaků. V počátečních stádiích choroby se objevují tyto příznaky:

 • pták je pomalý;
 • 91) zřídka vystupuje z okouna;
 • je neaktivní a sedí se zavřenýma očima;
 • ostré změny ze stavu klidu do agitace;
 • lapal po dechu, atypické zvuky.

Jsou-li přítomny následující příznaky, měla by být léčba zahájena okamžitě:

 • slizniční výtok;
 • zánětlivé procesy v blízkosti orgánů vidění nebo na straně dýchacího systému;
 • peří se zhoršuje;
 • je zažívací systém narušen.
Je důležitévčas identifikovat problém, stanovit diagnózu a stanovit řádnou léčbu léky a musí být přísně dodržovány předepsané hygienické a hygienické požadavky.

Časté problémy

Chovatelé kuřat dříve či později čelí řadě obtíží způsobených podivným chováním ptáků.

 1. Kuřata se k sobě přitahují. Důvodem může být buď příliš přeplněný dům, nebo agresivní chování slepice, nebo vytlačení mladých kuřat se staršími.
 2. Odchov kuřat. Během tohoto období mohou některá kuřata vypadat nemocně, ale tání je normální a naprosto neškodné pro zdraví ptáků.
 3. Alešpatná chuť k jídlumůže naopak signalizovat stresující stav nebo nemoc.

Chov a chov kuřat v chalupě není obtížný úkol, zvládne se s tím i začátečník.Hlavní věcí je porozumět sobě a dodržovat základní pravidla pro chov a péči o ptáky a potéLahodné, čerstvé a vysoce kvalitní maso a vejce budou vždy na stole.

Užitečné video

Sledujeme video na toto téma: