Správný pot pro anthurium.Jak si vybrat kapacitu?

Pro svůj exotický vzhled obdržel anthurium několik barevných jmen: „mužské štěstí“, „plameňák květ“, „červený jazyk“.Může se právem stát ozdobou vašeho domova.

Předpokládejme, že jste věnovali pozornost světlým květům a krásným lesklým listům a koupili jste si tohoto hezkého muže.Článek podrobně popisuje, jaké parametry květináče pro transplantaci věnovat pozornost.

Jakou kapacitu květ potřebuje?

Anthurium se cítí nejlépe ve vlhkém tropickém pralese, proto je pro jeho prosperitu nutné vytvořit podobné životní podmínky.Je třeba pečovat o teplotní režim, složení a dostatečnou vlhkost půdy a snad i nejdůležitější věc - velikost a tvar jeho „domova“.Překvapivě není materiál a velikost hrnce o nic méně, ne-li důležitější, než vlastnosti prostředí a složení půdy.

Červený jazyk miluje volnou půdu bohatou na kyslík. Stejně jako mnoho tropických rostlin roste na substrátu sestávajícím z poměrně velkých částic.Jeho kořeny rostou hlavně rovnoběžně s povrchem a ne ve vnitrozemí.Proto je pro ni vhodnější mělká široká kapacita.Pomůže to, aby kořeny rostliny rostly přirozeně.

Důležité! Vzhledem ke skutečnosti, že kořeny rostliny potřebují přívod vzduchu, je nutné při zavlažování drenáží zajistit přebytek vody.otvory ve dně hrnce.Mokření půdy je pro rostliny škodlivé.

Jaký pot může poskytnout nejvhodnější podmínky pro růst a prosperitu Anthuria?

Jak si vybrat velikost?

Velikost banku závisí na cíli, kterého chcete dosáhnout.

  • Pokud chcete, aby vaše rostlina hojně rozkvetla,zasadte ji „zády k sobě“: takže je to jen 1 až 2 centimetry od kořenů ke stěnám.
  • Pokud chcete, aby anthurium rostlo a vyhodilo „děti“, , pak by měl být bank o 4 až 5 centimetrů širší než kořenový systém.V tomto případě bude zelená hmota růst a barvy budou mírně menší.

Jak roste anthurium, měla by se zvětšit velikost květináče. Během prvních 2-3 let musí být rostlina zasazena každý rok , čímž se bank zvětší o 1-2 centimetry.Později lze interval mezi transplantacemi prodloužit na 2-3 roky.Velikost květináče při přesazování dospělé rostliny se zvětší o 3-4 centimetry.

Známkou toho, že se blíží doba transplantace, je „dotvarování“ kořenů skrze drenážní otvory a růst vzdušných kořenů na povrchu půdy.

Který materiál je nejvhodnější?

Keramické květináče, které se často používají v domácí květinářství , nejsou pro pěstování anthuria příliš vhodné. Jejich stěny procházejí odpařováním vlhkosti a chladu, což narušuje teplotní režim podzemní části rostliny.

Kromě toho mají kořeny tendenci růst v póry keramiky.Z tohoto důvodu budou nevyhnutelně poškozeny při další transplantaci.NěkdyPoužívají se keramické nádoby prosklené zevnitř.Nedovolují kořenům růst do stěn, ale nevyřeší problém s teplotním režimem.

Plastové kontejnery jsou vhodnější pro „červený jazyk“ , vyžadují však také zvýšenou pozornost.Husté stěny vylučují odpařování vody a nadměrné chlazení kořenů.V plastové nádobě však může zavlažovací voda stagnovat a nadbytek vlhkosti pro anthurium je ještě horší než krátkodobé sušení.

Pozor !Snad nejvhodnější pro anthurium je dvojitá plastová nádoba s drenážním systémem.

Spodní strana vnější nádoby je pokryta drenážemi z expandovaného jílu nebo cihel. Dno vnitřního hrnce se ukazuje jako vzduchová mezera oddělená od vody , která neinterferuje s průchodem vody a vzduchu, ale zabraňuje prudkým skokům teploty.

Forma

Tvar hrnce neovlivňuje růst a vývoj anthuria.Věnujte pozornost pouze skutečnosti, že nádoba není příliš hluboká (to může vést ke spékání půdy) nebo naopak příliš ploché, aby voda nestagnovala.Optimální výška hrnce je o 3-5 centimetrů menší než průměr.

​​

Stojí za zmínku, žeAnthurium se uvnitř skleněných pouzder cítí skvěle , ve kterých je možné pro něj vytvořit nejvýhodnější podmínky, pokud jde o teplotu, vlhkost a světlo.Ačkoli to neplatí pro tvar hrnce, měli byste to mít na paměti při plánování domácí květinové zahrady.

Otvory ve spodní části

Pro úspěšnou kultivaciAnthurium ve spodní části nádrže by mělo mít dostatečné množství drenážních otvorů, kterými by během zavlažování odtoku přebytečné vody.Stejnými otvory vstupuje vzduch nezbytný pro kořeny.

V přírodě roste anthurium na lesním stelivu, ze kterého dostává jídlo, vodu a vzduch.Substrát pro jeho růst by proto měl být volný a ne hygroskopický (nehromadit vodu). Pro „červený jazyk“ není mokrý, ale mokrý substrát je optimální. Přebytečná voda musí nutně odtéct do pánve, jinak mohou kořeny hnit a rostlina odumře.

Zkontrolujte, zda ve vybrané nádobě nejsou drenážní otvory.

Fotografie

Na fotografii můžete vidět, jaké kapacity má květina „mužského štěstí“ ráda a co by pro něj měl být hrnec.

Je možné zasadit „mužské štěstí“ dokapacita z jiného závodu?

Důležité! Pro pěstování domácích rostlin se vždy doporučuje používat nové květináče.Anthurium není výjimkou.

Některé rostliny v procesu uvolňování látek uvolňujících život, které inhibují růst jiných rostlin.Není možné předem vědět, zda je půda zbývající od předchůdce „otrava“ anthuriem.Zbytky této půdy a, co je nejdůležitější, látky uvolněné bývalým obyvatelem hrnce mohou zůstat na stěnách hrnce a poškodit novou rostlinu.

Je-li škoda vyhodit květináče, musíte před výsadbou další rostliny do ní důkladně omýt vnitřní i vnějšípovrchy od zbytků půdy, a pak nezapomeňte dezinfikovat. K dezinfekci lze použít tmavě růžový roztok manganistanu draselného.

Plastové květináče obvykle nejsou tak drahé, že kvůli malým úsporám riskují zabití takového hezkého muže, jako je anthurium.

„Mužské štěstí“ je nádherná výzdoba interiéru.Se správným přístupem bude tato květina hojně kvetet a potěšit hostitele a hosty po celá léta.