Stálezelená okrasná rostlina Muhlenbekia: fotografie a péče doma

Mühlenbeckia -okrasné keře. V kultivaci nenáročný.Miluje jasné světlo, top dressing a systematické zalévání.

Může růst v květináčích.Pro větší efekt nádhery se do jedné nádoby vysadí několik dekorativních keřů.

Obecný popis

Týká se poddruhů Pohanka Polygonaceae. Celkem existuje více než 20 různých druhů této okrasné rostliny.

Vztahuje se na stále zelené keře.Může to být plazivost a lezení.

Chaoticky se prolínají půvabné rozvětvené stonky.Jejich délka může být v závislosti na poddruhu 10-20 cm až 2,5-3,0 metrů.

Kůra vínového stínu, velmi hladká.

Letáky s krátkými řapíky, zaoblené.Nejčastěji javorový nebo oválný.Základ listů ve tvaru srdce.

Květenstvíminiaturní , malé.Mohou být racemose nebo axilární.Květy jsou sněhově bílé nebo jantarově smaragdové.Mají 5 okvětních lístků.V průměru nedosahují více než 0,4 - 0,6 mm.Plod rostliny je ve formě kulovité bolesti.

Fotografie

Fotografie z květu Muhlenbeckia:

Domácí péče

Tento zástupce flóry je považován za dekorativní keř pro začínající zahradníky.Onje nenáročný v kultivaci.Nevyžaduje zvláštní pozornost.Může se přizpůsobit jakýmkoli klimatickým podmínkám.Design se používá jako dekor.

Roste jako rostlina ampel.Je položen na polici, zavěšený v mezipaměti jako dekorativní réva.Stonky květu jsou dobře upevněny kolem podpěry.

Péče po zakoupení

Po zakoupení se rostlinapromyje teplou vodou. Přesazeno do výživnější půdy.Můžete použít zakoupenou půdu nebo vařit sami.Transplantační kontejnery jsou vybrány velké a hluboké.Je vybráno dobře osvětlené místo bez větru.Je důležité, aby na něj dopadlo sluneční světlo.

V zimě by člověk neměl koupit květ.V tuto chvíli rostlina začíná spící období.

Prořezávání

Prořezávání se provádína konci léta. Krájené řízky se používají jako výsadbový materiál.

Horní část rostliny je odříznuta, aby byla květina nádhernější.V tomto případě v ní začnou růst postranní výhony.

Na konci času vypadajív pletených květináčích krásně.

Stonky se někdy drží na podpěrách.Pak může rostlina začít růst různými směry.

Pro větší účinek nádhery se do jedné nádoby vysadí několik ozdobných keřů.

Zalévání

Během aktivního růstu by měla být půda trvale vlhká.Ale zamokření by nemělo být povoleno, protože kořenový systém může hnit.Půda se proto kontroluje malou tyčinkou.Přilepí topůda a pokud je suchá - je nutné zalévat.

V zimě, během klidu, by měla půda pravidelně vysychat.K zavlažování použijte vodupři pokojové teplotě. Měl by být měkký bez jakýchkoli chemických nečistot.

Tento zástupce flóry není náročný na vlhkost vzduchu.Může růst v blízkosti topných zařízení.Ale v horkém letním období mohou být stonky stříkány vodou z rozprašovací láhve.Někdy je kontejner umístěn na paletu s navlhčeným lesním mechem.

Důležité! Během aktivního růstu potřebuje rostlina vrchní úpravu.Komplexní nakoupená hnojiva se dobře hodí.Živí květ dvakrát měsíčně.S nástupem podzimu a koncem zimy rostlina nepotřebuje hnojení.

Výsadba

Rostlina není náročná na půdu.Může růst v kyselých nebo alkalických substrátech.Je důležité, aby byla země volná s dobrou prodyšností.Musí projít vodou.Při výsadbě můžete použít zakoupenou půdu pro domácí květiny.Můžete také vařit sami.

K tomu použijte pozemek s listy a trávníkem.K substrátu se přidává rašelina, humus a jemnozrnný mořský písek, méně často jíl.Před přistáním jsou na dně nádrže vytvořeny malé otvory a je nalita drenáž.Můžete použít malé oblázky, rozbité cihly nebo oblázky.

Transplantace

Transplantace se provádí každoročně v jarním období.Je nutná manipulační metoda.

Protože rostlina má velmi slabý kořenový systém.Vpoškození kořenů květu bude velmi bolestivé.

Pro transplantaci se používají hluboké, velké kontejnery.

Teplota

Ve volné přírodě rostlina roste v mírném podnebí.Proto květina miluje teplý vzduch.

V létě se teploty mohou pohybovat od 21 do 25 ° C.Při vyčerpávajícím tepla ztratí listy svou pružnost, zžloutnou a spadnou.V zimě potřebuje rostlina chladný obsah.

Teplota v místnosti by neměla být vyšší než 11–13 ° C.V tuto chvíli okrasné keře vstoupí do klidového stavu.Pravidelně odhazuje listy.

Osvětlení

Květina upřednostňuje jasné přirozené světlo.Toleruje přímé sluneční světlo.V létě může růst na parapetech s otevřenými okny.V zimě vyžaduje umělou expozici.Při pěstování ve stínu lze výhonky květů velmi rozšířit.Rostlina může ztratit svůj dekorativní vzhled.

Rozmnožování

Rozdělením keře

Ve druhém případě jsou keře úhledně rozděleny na stejné části.Poté se přesadil do odměrných nádob.V dobrých podmínkách si rostlina rychle zvykne na novou kapacitu a snadno se zakoření.Výsadba sazenic se provádí na podzim.

Řezáním

Při řezání se odřízne horní část stonku.Délka dříku by měla být nejméně 7-11 cm.Je důležité, aby na výsadbovém materiálu bylo několik internod.

K zakořenění může dojít ve vlhkém substrátu nebo vodě.Řízky vyžadují domácískleníkodbroušená plastová láhev.Aby byla rostlina nejkrásnější, lze do jedné nádoby zasadit několik keřů.

Semena

Plody rostliny ve formě sférického achenu.Po úplném zrání se semena skladují na teplém místěaž ​​do března.

Uprostřed jara se připravují malé kontejnery a půda.

Semena se vysévají do hloubky nejvýše 1,0 - 1,5 cm a umístí se do miniaturního skleníku.

Můžete použít čiré plastové kelímky, sklenice nebo pouze celofán.

Pravidelně se vysávají sazenice . Po objevení se několika listů může být rostlina přesazena do velkých nádob pro stálý růst.

Onemocnění a škůdci

Tento zástupce flóryje odolný vůči chorobám. Všechny obtíže vznikají pouze při nesprávném pěstování.

Rostlina nekvete, pokud je často zaplavena vodou, nemá dostatek přirozeného světla, květ je horký nebo studený, nebo pokud jsou jeho kořeny spáleny.

Může být ovlivněna žížaly a roztoči.Po detekci prvního škůdce je postiženáčást kořenového systému odstraněna. Květina je přesazena do jiného kontejneru.Obohaťte jej o vitamíny a oblékání.Pokud se na listech objeví malé bílé dospívání - květ musí být otřen mýdlovým roztokem.

Nejlepší je použít mýdlo na praní.Poté se rostlina sama opláchne teplou vodou.Pokud hmyz pokračuje v invazi - postříká se Mulenbekia chemické přípravky.

Závěr

Mulenbekia množená semeny, řízky a dělením keře.Má křehké kořeny.Téměř neovlivněné chorobami a škůdci.Během aktivního růstu by měla být půda květu vždy vlhká.Roste dobře při teplotě 21-25 ° C.V zimě musí být rostlina snížena na 11-13 ° C.