Stálezelené jehly Araucaria Chilean

Vlastníkemstromu Araucaria Chilean je Argentina a pobřeží Chile.Jehly se pěstují jako pokojová rostlina.

Strom se nachází v zahradách a sklenících Ruské federace a Ukrajiny.Často se vyskytuje v USA, Kaledonii, Brazílii, Austrálii.

Je to velký strom.Roste ve výšcenad 60 metrů .Průměr koruny může dosáhnout více než jeden a půl metru.Upřednostňuje vlhké deštivé klima.

Roste na dobře hnojených minerálních půdách.Toleruje sucho a silné mrazy.

Péče po zakoupení

Po zakoupení by jehly měly býtopláchnuty prachempod tekoucí vodou.

Pro růst byste si měli vybrat dobře osvětlené rohybez přímého slunečního světla .

Nemůžetevybrat oblasti v blízkosti ústředního topení nebo topení.

Chilská Arucarius je zničena vyčerpávajícím žárem.Jehly rostou dobře v botanických zahradách, předních zahradách a balkonech na čerstvém vzduchu.

Zalévání

Zalévání by se mělo provádětstojatou vodou o pokojové teplotě .Domácí obyvatel dává přednost častému zalévání, protože půda zaschne.Pine miluje neustálé stříkání z postřikovače.

Takové postupy zabraňují vysychání a zachování květupůvodní stálezelená barva.V zimě by se mělo zalévání a postřik omezit na minimum.

Kvetoucí

Strom jedvojdomý stálezelený strom .Má mužské a ženské květenství.V minulosti byly někdy nalezeny jedovaté rostliny.

Po uplynutí času však borovice změnila pohlaví.

Ženské kuželyjsou velmi vysoké.Připomínají kulovitý tvar.Průměr kuželů se může lišit od 5 do 30 centimetrů.Obsahují jedlá zdravá semena v množství 70 až 250 kusů.

Samčí kuželyjsou na samém vrcholu stromu.Svými rozměry jsou mnohem menší než ženské kužely.Průměr nedosahuje více než 12 centimetrů.Jejich velikost je velmi úzká, protáhlá, válcovitého tvaru.

Tvorba koruny

Koruna mladého stromupyramidálního tvaru,velmi široký.Spodní větve jsou na půdě.Po čase se strom začne „roztavit“ a stonky odpadnou.Boční větve jsou v zápletkách.Mohou být prodlouženy a prodlouženy.

Crohna u dospělých rostlinje plochá ve tvaru deštníku.Nachází se pouze v horní části stonku.Stonky jsou pokryty malými špičatými listy.Mají drsnou koženou texturu.Listy jsou uspořádány spirálovitě.Úplně zakrývají stonky.

Při pohmatu jsou listy hrubé, pichlavé, tmavého smaragdového odstínu.Kůra stonku je prasklá, široká, podélná, pryskyřičná.

Půda, půda

Strom potřebuje substrátve stejném poměru smíchané s rašelinou, pískem, trávníkem a listovou zeminou.

V případě chilského Araucaria by měla být do půdy přidána jehličnatá půda.V takové půdě je borovice dobře zavedená, aktivně roste a vyvíjí se rovnoměrně.

Výsadba a opětovná výsadba

Výsadba nebo přesazování rostlin by se mělo provádětv březnu až dubnu nebo v červnu .Transplantace vyžaduje pouze široké a velmi velké vzorky.U takových stromů je půda opletena kořenovým systémem.Tato skutečnost je způsobena tím, že jehly negativně přenášejí transplantaci.

Pro postup je nutné vybratširoké nádrže .Malé květináče neumožní stromu správně a aktivně se vyvíjet.Dospělé exempláře jsou transplantovány nejvýše čtyřikrát ročně.

Mladé stromy mohou pěstovat déle než pět let bez zásahu člověka.

Propagace

Rostlina se rozmnožujevýsadbou semen a dělením řízků .Silné řezy jsou řezy pro řízky.Rozdělují se na malé segmenty o délce nejvýše 15 centimetrů.

Na každém stonku by mělo zůstat alespoň 15–20 zelených jehel.Řízky jsou zasazeny do vlhké půdy a pečlivě sledují teplotní faktory.

Nejlepší je přistát v úhlu.Vybrání by nemělo přesáhnout dva centimetry.Výsadba semen se provádí brzy na jaře.Semena se zasejí do připravené půdy a důkladně se navlhčí.O tři měsíce později by se měly objevit první klíčky.

Pěstování

Chilská Araucariavyžadujesystematická péče .Rostlina miluje světlé pokoje s vynikající ventilací.Kapacity mohou být vyvedeny do přední zahrady nebo na balkon.Zamezte přímému slunečnímu záření.

Květina miluje stín velmi.Vyžaduje teplotu nad 12 ° C.Jinak jehly květu uschnou a spadnou.

V fatálním vedru roste špatně.Vyžaduje dobrou hydrataci a systematické zalévání.

Teplota

Chilská Araucaria špatně zakořenila v uzavřených prostorech.Rostlina musípotřebovat čerstvý vzduch .Nejlepší teplota v zimě by neměla klesnout pod 10 ° C.Neměla by však překročit značku 15 ° C.

Na jaře je rostlina příjemná při teplotě 19 ° C.Jehly netolerují teplo nad 22 ° C.Je třeba se vyhnout přímému vystavení slunci.

Strom miluje rozptýlené světlo. Přítomnost osvětleníby měla být na obou stranách.Pokud strom ve skleníku neroste, borovice se každý týden střídá o 90 °.

Výhody rostliny

Semena rostliny lze použítpři vaření .Jsou konzumovány smažené a syrové.

Indové používali pryskyřici z jehlyv medicíněk odstranění nemocí a různých nemocí.

Dřevo neuniká vlhkost a je dobrým materiálem.Používá sek výstavbědomů.Rostlina dokonale čistí vzduch.

Vědecký název

Latinský název pro chilský Araucaria je „ Araucaria araucana “.U obyčejných lidí se rostlina nazývá chilské jehličí.Jméno pochází od domorodých AmeričanůMapuche, žijící v obrovském "Araucanu".

Indové nazvali strom „Pehuen“.Borovice byla posvátná rostlina.Proto se lidé nazývali „Pehuenches“ - „posvátní lidé“.

Foto

Chilská Araucaria: fotografie jehel neobvyklých pro nás.

Co je Araucaria a co jsou funkce péče o tuto rostlinu, chceme vám to sdělit na stránkách našeho webu.Dozvíte se o typech, výhodách a škodách, chorobách a škůdcích jednoho z nejstarších zelených obyvatel naší planety.

Onemocnění a škůdci

Je postižena chilská Araucariamšice .Mýdlové roztoky jsou vhodné pro hubení škůdců.300 gramů pracího mýdla se zředí v 10 litrech studené vody.Výsledná směs se stříká jehlami, dokud škůdce úplně nezmizí.

Borovice může být ovlivněnamealybugem .Pro jeho eliminaci je nutné rostlinku postříkat přípravky Vertimek, Tsvetofos nebo Fitoverm v intervalu sedmi dnů, dokud nedochází k úplnému vymizení škůdce.

Chilská Araucaria miluje časté systematické zalévání a stříkání.Na oblékání dobře reaguje.Propagováno osivem a dělením hlíz.Semena rostlin lze použít při vaření.Strom je dvojdomý vždyzelený strom.

A zde si můžete prohlédnout video o této neobvyklé jehličnaté rostlině.