Stálezelený keřový noční koš "False Cross"

Noční obřad je stálezelený keř, který patří do rodiny nočních.Jeho blízcí příbuzní jsou brambory a rajčata.Společný noční můra v tropech a subtropech východních a západních polokoulí.

Noční falešná paprika, latinsky Solanum pseudocapsicum, původem z ostrova Madeira.Květinářství nazývají třešňový závod v Jeruzalémě, Coral Bush a Strom lásky.Bobule obsahují alkaloidnísolanin- jed.Proto musí být rostlina očištěna od malých dětí a zvířat.

I přes jed obsažený v rostlině je na ostrově Madeira legenda.Pokud manželský pár, který chce mít děti, bude jíst každý jeden bobule, brzy bude mít dítě.

Obecný popis

Keř rostevýška přibližně 50 cm.Na vysoce větvených výhoncích jsou tmavě zelené listy.Tvar listu - oválný nebo kopinatý, mírně zvlněný.Letáky dosahují délky 10 cm a šířky 1–2 cm.

Malé bílé květy, průměr přibližně 1 cm,ve tvaru hvězdy .Období květu je téměř celoroční.Květenství se nachází jednotlivě.

Na místě květů se objevují malé plody o průměru asi 3 cm. Nejprve mají zelenou barvu.V procesu zrání to změňte na oranžové a nasycenéčervená barva.Ve vzhledu se ovoce lilku podobá třešni.Proto se tomu říkalo Jerusalem Cherry.

Na jedné rostlině kvetou květiny současně a plody dozrávají.Během sezóny dozrává velké množství semen.Bobule chutnají hořce a obsahují toxické látky.Požití způsobuje otravu.

Foto

Vizuálně viz falešný příčný noční stín na fotografii:

Domácí péče

Noční lichotník pepřový nevyžaduje zvláštní péči, je spíše nenáročný.

Díky svému vzhledu měl rád zahradníky.Přitahuje pozornost světlým listím, jemnými květinami a jasnými plody.

Péče po zakoupení

Jeruzalém cherry, po akvizici je nutné zajistit pohodlné podmínky.V opačném případě může ztratit listy.

Místo přizpůsobení by mělo být dobře osvětlené, ale bez přímého slunečního světla.Rostlina je také vybavenahojným zaléváním .

Přizpůsobení se novému místu může trvat 7-10 dnů.Pak ji můžete transplantovat do nového hrnce.Půda v květináčích je obvykle rašelina, není vhodná pro neustálý růst, takže je třeba ji vyměnit.

Prořezávání

Každý rok na začátku jara je třeba zkrátit výhonky na 1/3 délky.Tento postup se provádí po dozrání ovoce.Na podzim se provádí sevření vrcholků výhonků - to přispívá k tvorběpostranní výhony.

Zalévání

Noční stín v jarních a letních měsících vyžaduje dostatečné zalévání.Na podzim av zimě mírné zalévání.

Důležité! Půda v květináči s příčným nočním stínem by měla vždy zůstat vlhká.

Během zimního období zavlažujte maximálně jednou týdně.Směs zeminy by neměla vyschnout.

Korálový keř miluje vysokou vlhkost.Proto musí být po celý rok stříkána teplou usazenou vodou.

Pro zvýšení vlhkosti vzduchu lze na mokré oblázkové liště instalovat květináči.Při nízké vlhkosti přestává kvetení a rodení.

Přistání

Pro výsadbu lze hotovou půdu zakoupit předem nebo samostatně.

K tomu se v poměru 2: 1: 1: 1 mísí:

  • trávníková půda,
  • listová půda,
  • rašelina,
  • ]
  • písek.

Po výsadbě se rostlina umístí do teplé místnosti a je pravidelně a hojně zavlažována.

Transplantace

Každé jaro se po prořezávání výhonků provádí transplantace do nové živné půdy.Protože během procesu kvetení a zrání ovoce rostlina vytahuje všechny užitečné látky z půdy, musí být po spícím období vyživována.

Na dno nádobymusí být nalita drenážní vrstva o délce nejméně 3 cm, nejméně 3 cm. Jako drenáž se prokázala expandovaná hlína a rozbité červené cihly.

10-14 dní po zalévání se hnojivo aplikuje na půdu, na kterou se používáhnojiva z rajčat.Dodržujte dávkování v souladu s přiloženými pokyny.Během celého období květu se vrchní obvaz aplikuje na půdu každých 15-20 dní.

Pěstování ze semen

Pro klíčení semen se používá listová zemina, která se nalije vrstvou 10 cm do sazenice.

Semena se rozprostírají ve vzdálenosti 2–3 cm na povrchu. Přibližně 1–1,5 cm se posype vrstvou písku nahoře.s teplotou 21-23 stupňů.

Pravidelně se musí fólie zvedat a povrch stříkat stříkací pistolí.Po 10-14 dnech se objeví sazenice.Po objevení 2-4 listů se ponořte do jednotlivých květináčů.

Rozmnožování

Po prořezávání na jaře lze vybrat a zakořenit nejsilnější řízky.K tomu jsou umístěny v nádobě s vodou.Řízky můžete okamžitě zasadit do samostatné nádoby s připravenou půdou a dobře ji navlhčit.

Upozornění! Horní část stonku je pokryta skleněnou nádobou.Vytvoří uvnitř mikroklima a proces zakořenění bude rychlejší.

Teplota

V jarních a letních měsících by měla být teplota 19–25 stupňů.V zimě musíte teplotu v místnosti snížit na 12–15 stupňů.

V létě by květináče měly být vyňaty na balkon nebo do zahrady.Je nutné zajistit, aby na něj nespadlo přímé sluneční světlo.Také noční můra je chráněna před průvanem.

Osvětlení

Bez ohledu na roční období, noční můraVyžaduje dobré osvětlení. Optimálnímuspořádáním květu jsou okna směřující na východ a západ.Když položíte hrnec na jižní okno, neměli byste zapomenout na stínování.

Výhody a škody

Pozor! Bobule by nikdy neměly být ochutnávány.

Bobule lilku noční můry obsahují alkaloidnísolanin , který při požití způsobujeotravu .

I přes obsah toxických látek se v jihoafrické a indické džusové šťávě používá v lidové medicíně.Používá se k léčbě varu, ospalosti a odstranění bolesti při řezání.

Nemoci a škůdci

Nadměrná nebo nedostatek vlhkosti nepříznivě ovlivňuje rostlinu.Listy vyblednou, kvetoucí se zastaví.Je také možné vyvinoutkořenovou rot .K vyřešení problému pomůže transplantace a pravidelné zavlažování.

Ze škůdců mohou být napadeni molice .Je umístěn na spodní straně listu a vysává buněčnou mízu, na listech se tvoří nažloutlé skvrny.Poté se listy kroutí, zžloutnou a spadnou.

Dalším škůdcem jeroztoč pavouk .To je vidět tenký pavučina, která se objevuje mezi listy.Klíště ovlivňuje nejen listy, ale také mladé výhonky.

K hubení škůdců použijte insekticidy podle pokynů.Po 10 až 14 dnech je nutné rostlinu znovu ošetřit.

Malý keř s bohatým zeleným listem a jasně červenými plody bude báječnýdomácí dekorace.Nezapomeňte však, že světlé bobule noční můry, které jsou velmi podobné třešněm, mohou způsobit otravu.Proto dávejte pozor na děti a zvířata a užijte si její krásu!