Starověký kaktus s listy - "Pereskia": domácí péče, druhy fotografií

Pereskia - starobylý kaktus s listím

Mnoho svým překvapením může překvapit, ale to je jeho jedinečnost.

Obecný popis rostliny

Vzhled listového kaktusu „Pereskia“ nevypadá jako obvykle , podle našeho názoru kaktus.Ale je to opravdu tak.Patří k nejstarším rostlinám.Rodištěm tohoto neobvyklého kaktusu je Jižní Amerika.V procesu evoluce, adaptace na vyprahlé klima, se objevily kaktusy.

Zajímavé! Kaktus Pereskia se liší od protějšků přítomností listů.

V přírodě existuje přibližně 20 druhů.Některé druhy volně rostoucích kaktusů dávají jedlé ovoce a rostou od 5 do 10 m.

Druhy z fotografie

Peresia roste velmi rychle. V roce může růst o 20–25 cm. Nachází se hlavně ve formě velkých keřů, zakrslých stromů s pichlavými kudrnatými stopkami.

„Pichlavý“

Tento kaktus je známý pro jiné jméno - „Surinam angrešt“, protože jeho jedlé plody rostou až do 2,5 cm. ] V Jižní Americe se tento kaktus používá jako živý plot.Tato silně rozvětvená réva někdy dorůstá až 10 m. Má masitou stopku, jejíž průměr je asi 2 cm.

A také tmavě zelené listy oválného tvaru dlouhé 9-10 cm aŠířka 4-5 cm. Když rostou, spodní listy spadnou a zanechávají stopku s dlouhými a tvrdými ostny.Květiny, nažloutlé bílé s narůžovělým nádechem, kvetou na mladých výhoncích na konci srpna.Květy mají nasládlou vůni dosahující průměru 5 cm.

Na fotografii je „Pereskia Prickly“ s náležitou péčí doma:

„Godseff“

Roste až do 2 m.Má tenký, vztyčený stonek s dlouhými hroty černé barvy.Listy jsou úzké, eliptické tvaru.Horní část listu je zlatozelená a zespodu červená nebo fialová.Květy jsou bílé, malé, připomínající divoké růže.

Fotografie ukazuje „Peresia Godseff“ s řádnou péčí doma:

„Bolshetsvetkovaya“

​​

Ve volné přírodě dosahuje výšky 5 m, s průměrem kmene 20 cm.Listy jsou kožovité, asi 25 cm dlouhé, v zimě padají, když je značka teploměru nižší než 10. Tam jsou alespoň90 hrotů dosahujících 4 cm. Květy jsou narůžovělé a sbírají se do květenství.

Fotografie ukazuje Pereskii Bolshetsvetkovou s řádnou péčí doma:

„Oranžová“(Bleo)

Květy v letních měsících. Má jasně oranžovo-červené květy o průměru asi 5 cm, připomínající růži otevřenou večer.Tvoří jasně žluté plody, vonící jako ananas, ale nepoživatelné.Roste na 5 ma má velké listy.

Fotografie ukazuje „Pereskia Orange“ nařádná domácí péče:

Domácí péče

Doma starověký kaktus roste docelarychle. Nepotřebuje zvláštní péči.Existuje několik pravidel pro udržování listnatých kaktusů.

Osvětlení

Jedná se o fotofilní rostlinu , ale je třeba se vyhnout spalujícímu slunci.V letních měsících je okno, na kterém stojí Pereskia, zakryté mřížkou.

Nejlepší místo pro tento kaktus jsou jižní okna, zejména v zimě.

V důsledku nedostatečného osvětlení je stonek protáhlý a listy jsou malé a matné.

Nově zakoupené květiny nelze okamžitě umístit na okenní parapet vystavený slunci.Je nutné si zvyknout na postupné sluneční záření.

Teplota

V letních měsících by teplota neměla být vyšší než 27 stupňů. V zimě, v klidu, 10-15 stupňů.Místnost musí být větraná, kaktus má rád čerstvý vzduch.

Vlhkost

Vlhkost neovlivňuje vývoj starověkého kaktusu. I v topném období, kdy je vzduch v bytě obzvláště suchý, se květina cítí dobře.Postřik listů by měl být prováděn výhradně za účelem odstranění prachu.A pro prevenci škůdců.

Zalévání

Zalévání by nemělo být prováděno dříve, než v zemi zaschne země.Je nutné zalévat měkkou vodou, která byla usazena nejméně jeden den.Rostlina vyžaduje hojné zalévání během období intenzivního růstu.

Hnojivo

V zimě hnojtenení potřeba žádná květina. A ve zbývajících měsících by se pro hnojiva měla používat zvláštní směs hnojiv pro kaktusy.Dávka se aplikuje na polovinu, jak je popsáno v návodu.Hnojiva se aplikují měsíčně pod kořenem.Organická hnojiva jsou nežádoucí.

Transplantace

Transplantace dospělých rostlin se nedoporučuje více než jednou za 2-3 roky.

S mladým růstem se pracuje, jak rostou.

Dospělí se znovu načtou, když kořenový systém naplní celý pot.

K přesazení můžete použít připravenou půdu nebo ji sami připravit.

Byly odebrány 2 části listové, sodové půdy a humusu, přidána 1 část písku.K přesazení musíte vzít velké hrnce.Na dno nádoby položte drenáž a poté použijte připravenou hliněnou směs.Po přesazení kaktusu do nové nádoby se začne růst.

Rozmnožování

Starověký kaktus je množen pomocí semen nebo vyzrálých řízků.K zakořenění lze použít vodu.Rukojeť vložte do sklenice vody a pravidelně ji vyměňte.

Nebo můžete použít hliněnou směs, jako při transplantaci, ale s malým množstvím dřevěného uhlí.Země musí být neustále vlhká.Nejvhodnější teplota je 26 stupňů.

Nemoci a škůdci

Pokud se pavučina objevila na dně listua nahoře byly vidět malé tečky, objevil se roztoč pavouk.Listy začnou ztrácet barvusvětle žlutá.

Body na povrchu se vytvářejí sáním šťávy klíšťaty. Postupně tyto body rostou ve velikosti a vytvářejí velká bělavá skvrna, která mohou vést k padání listů.

Roztoč pavouk infikuje rostlinu suchým vzduchem. Proto by preventivní opatření měla pravidelně navlhčit vzduch.Musíte také odstranit spadané listy a pravidelně je umývat z prachu.

Nejprve, je-li napadeno roztočem, je nutné po zakrytí půdy ošetřit rostlinu mýdlovým roztokem.Pokud je léze rozsáhlá, musí být použity chemikálie.

Dalším škůdcem je hmyzí štít kaktusu.

Může být oranžová nebo světle žlutá se zaobleným štítem, asi 2 mm.

Udeřily hlavně na horní stranu listu.

Po poškození se na listech objevují žluté skvrny.

Po nějaké době listí spadne.

Nejprve je třeba ošetřit listy a stonek rostliny jemným hadříkem nebo bavlněnou vlnou namočenou v mýdlové vodě.Můžete použít směs mýdla a alkoholu: 30 g tekutého mýdla, 20 ml alkoholu smíchaného ve 2 litrech teplé vody.Při vážném poškození je třeba používat chemikálie.

Nejnebezpečnějším škůdcem je mealybug. Má přibližně 4 mm.Největší shluk lze pozorovat na mladých výhoncích.Mealybug uvolňuje lepkavou tekutinu, která znečišťuje rostlinu.Na listech, nových výhoncích a listech se objeví pavučinazdeformované, květy padají.

Je nutné ošetřit rostlinu roztokem mýdla nebo mýdla a alkoholu.Pak musíte stříkat třikrát, s intervalem 1 týden, česnekový vývar nebo tinkturu měsíčku.

Příčinou onemocnění může být také nesprávná péče. Když je půda zamoklá, kořenový systém hnije.Jedinou cestou ven je transplantace rostliny do nové země.

Pozor! Před výsadbou do nové nádoby musí být kořeny ošetřeny dřevěným uhlím.

Když půda zaschne, rostlina oslabuje, listy stagnují a postupem času klesají.

Kaktus Pereskia se používá nejen pro dekorativní účely.To je používáno zkušenými zahradníky pro roubování jiných druhů kaktusů.

Po koupi takového neobvyklého kaktusu je třeba si uvědomit, že přišel ze starověku.A s náležitou péčí se určitě stane vaší hrdostí na pokojové květiny.