Šťavnaté maso, stabilní snáška vajec a nenáročnost na údržbu - to vše je plemeno kuřat Malin

Mechelinskaya, Mechelinskaya, Mechelenskaya cuckoo, Malin jsou názvy jednoho masného plemene kuřat.Předrevoluční název je Cucu de Malin.

Změny názvu vyplynuly ze skutečnosti, že město Mechelin, kde bylo chováno, je velmi staré a jeho název byl v různých stoletích vyslovován jinak.

V Rusku zakořenily tato jména - Malin a Mechelen Cuckoo (zde hrály skvrnitou barvu, velmi podobnou peří kukačky).

Ve své historické vlasti v Belgii to velmi oceňujípták a po tři desetiletí je milovníkem slepic plemene Mecheln.Hlavním úkolem klubu je popularizace druhů, pořádání výstav a samozřejmě chov plemen.V Rusku jsou také obdivovatelé.

Praktičtí Belgičané byli najednou zmateni chovem velké drůbeže, takže geny byly odebrány z čínských slepic a brahmů z Šanghaje.V procesu výběru byl přidán šlechtitelský materiál kuřat kuřat Flanders.Výsledkem byl pták s vynikajícími charakteristikami masa (tyto vlastnosti jsou zachovány i dnes, zahraniční chovatelé se snaží je vylepšit).

Popis plemene Mechelskaya

Malinová kuřata jsou hustá, hustá na postavě, tento pták je nemotorný, těžce stoupající (prakticky nelétá).

Křídla jsou krátká a přiléhavě přiléhají k tělu.Přistání trupu - horizontální.Hřeben je střední velikosti, ve tvaru listu, sestává z 5-6 zubů správného tvaru, na dotek je hustý, masitý, červený.

Je velmi vzácné najít jednotlivce s listovým hřebenem. Vousy a laloky jasně červené barvy jsou velmi zdobeny kohouti .Oči jsou oranžové a červené, kulaté.Zobák je krátký, velmi silný, bělavý.Na nohou Maliny je bohatá peří (jako ta, která zdobí maranas a faveroly), nohy jsou silné, široce rozložené.

Ocas kukaček Mechelins, dokonce i kohouti, není příliš velkolepý.Kromě svého hlavního účelu - typ masa, vzhledem k velké velikosti a krásnému peří, vypadají slepice a kohouti atraktivní ozdobou ptačího dvora.

Nejobvyklejší peří peří plemene kuřat Mecheln je strakaté (pruhované) a nachází se také bílá, černá, modrá, perla a kolumbijská peří.

Protože se jedná o kuřecí maso, jsou vlastnosti malinového masa velmi důležité.Maso je jemné, šťavnaté, aromatické, sestává z tenkých vláken.V historické vlasti kuřat se připravuje specialita - Malin kuře.

Vlastnosti

Nevýhody tohoto plemene na drůbežářských fórech zahrnují takovou kvalitu, jako je nadměrná chuť k jídlu a náročnost na jídlo.Tento názor je však kontroverzní, jak tvrdí odpůrci, že kuřata dávají dobrý zisk.

Kromě vynikajících chuťových charakteristik masa lze použít maliny spolu s malinami.nesou stabilní produkci vajec.Další nespornou výhodou:nedostatek poptávky po podmínkách zajištění .

Chovatelé vtip: jejich jméno - kukačka Mechelinskaya - tyto slepice nedostaly kvůli své barvě, ale proto, že stejně jako skutečná kukačka neradi sedí na vejcích.

Údržba a pěstování

Slepice plemene Mecheln jsou poměrně velké, a proto vyžadují chov v prostorné místnosti.Maliny, stejně jako další kuřata masa, masa a vajec, se chovají většinou venku, někdy v klecích.Na vrh nejsou kladeny žádné zvláštní požadavky, standardní se vejde (piliny, řezání slámy, suchý list atd.).

Prakticky nelétají, takže pro ně bude stačit živý plot přes metr vysoký na vycházkové plošině.Mají dobrou imunitu a velkolepé peří, díky těmto vlastnostem dobře snášejí chlad.Zkušení chovatelé považují teplotu v místnosti pro kuřata, včetně Malinova, za 12-16 ° C.

Tato kuřatamají vysokou míru plodnosti vajec .O tom, že nosnice se na vejcích opravdu nelíbí, již bylo řečeno.V tomto případě bude inkubační metoda exkrece optimální.Kuřata se vylíhla.Mladý růst se vyznačuje dobrým přežitím, není náchylný k chorobám, rychle přibírá na váze.Maliny se považují za předčasné

I ve věku 24 let lze jednotlivce snadno rozlišovat podle pohlaví: kuře má na hlavě světlé místo a záda je tmavá, téměř černá.Kohouti mají na zádech bílou skvrnu.Jak poznamenali chovatelé, kuřata jsou při přibližování klidnálidé nepropadají panice.

Za jednu z nejoblíbenějších ptáků se považuje nosnice Loman Brown.

Ale o Andalusii Blue si můžete přečíst kdykoli zde: https://selo.guru/ptitsa/kury/porody/myaso-yaichnye/andaluzskaya-golubaya.html.

Dospělí mají také neagresivní a klidnou povahu.Jsou docela ochotni navázat kontakt s osobou.Kohouti ostražitě chrání slepice před útoky zvenčí.Denní strava pro dospělého je 100-150 g.vyvážené krmení.Rychle zvyšují hmotnost (jatečně upravené tělo o 5 měsíců).

Vlastnosti

Živá hmotnost kohouta je 5 kg. A živá hmotnost kuřecího masa je 4 kg.

Produkce vajec je v průměru 140–160 vajec ročně.V zimě s plnohodnotnou stravou nedochází k poklesu produkce vajec.Velká vejce s dobrými chuťovými vlastnostmi jsou bohatá na vitamíny a minerály.Hmotnost vejce - 60-65 g.Rush start od asi 6 měsíců (tento ukazatel závisí na výživě).

Kde koupit v Rusku?

Chovatelé plemene kuřat Mecheln z klubu milovníků drůbeže „ Fauna “ mají dobrou pověst.Kromě chovu se účastní výstav a sdílejí praktické zkušenosti s chovem drůbeže.

Adresa klubu: Egorievsk, moskevský region, sportovní areál Vityaz.Školka „ Bird Village “ se také podílí na chovu malin, její kontakty jsou +7 (916) 795-66-55, +7 (905) 529-11-55.

Analogy

  • Hodnotná konkurence kuřatům Mechelsky v hmotnosti a produkci vajecdělat kuřata Brahma je lehký, jejich hmotnost je přibližně stejná;vejce jsou o něco menší, ale hmotnost vajec je přibližně stejná.
  • Kuřata typu masa a vajec - ruská černá vousatá - odpovídají hmotnosti mechelského kukačky, produkce vajec a hmotnosti vajec.

Jak poznamenají zkušení chovatelé, kuřata Mecheln jsou ideální pro začínající chovatele drůbeže, protože:

  • jsou nenáročné na údržbu;
  • dobré výnosy z vajec a masa;
  • jsou v naší zemi docela běžné, mají dobrý genový fond.