Stolová odrůda "Delight White" odolná vůči chorobám

Odrůdy stolních hroznů přitahují nejen sladkost bobulí, ale také vzhled.

Hlavním kritériem pro výběr odrůdy stolu je vysoký výnos, odolnost vůči chorobám a příjemná chuť.

Jednou z těchto odrůd je White Delight.

Co je to za druh?

White potěšení je stolní odrůda bílých hroznů s rekordním časem zrání.

Rané období zrání se může pochlubit také Pleven, Darem neosvětlených a Murometů.

Hrozny Delight Bely: popis odrůdy

Bobule této rané odrůdy mají oválný podlouhlý tvar, zelenkavě zbarvený se žlutým nádechem.Průměrná hmotnost jednoho bobule je6 gramů.

Maso je svěží a šťavnaté, se sladkou chutí a poměrně hustou pokožkou.Plody se vyznačují dobrou akumulací cukru -až 26% , což je považováno za poměrně vysoký ukazatel.

Vysoký obsah cukru lze nalézt v Vanyusha, Kishmish Jupiter a Rumba.

Shluky bílého potěšení jsou velmi velké a husté, kónické protáhlé s průměrnou hmotností600 gramů , ale v některých případech mohou dosáhnout1,5 kg .White potěšení je energická odrůda.

Velké růstové síly se také liší Ataman Pavlyuk, Anthony Veliký a Korolek.

Réva zraje téměř po celé délce výhonků, z nichž 80% nese ovoce.Na jednom výstřelu mohou být shluky v množství1,7 .

Fotografie

Fotografie z hroznů „White Delight“:

Historie výběru

Odrůda byla získána v NovocherkasskuVNIIViV pojmenovaném po Y.I. Potapenko ) křížením odrůd rané ruštiny, Dolores a Zarya Severa.

Výsledkem práce téhož výzkumného ústavu je Augustus, Karmakod a Rusven.

Charakteristika

Odrůda má velmi časné období zrání, jehož vegetační období je pouze120 dní .Charakteristickým rysem je schopnost plodiny udržet svůj vzhled a chuť po dlouhou dobu po zrání.

Bobule na vinici nepraskají, mohou zůstat až 2 měsíce, aniž by ztratily svou prezentaci a během přepravy vykazovaly dobré výsledky.

Bobule takových odrůd jako Leah, Dlouho očekávané a Black Raven nejsou náchylné k praskání.

Výtěžek bílého potěšení je průměrný120 centernů na 1 ha , s dobrou péčí, včasným zavlažováním a vrchním obvazem s potašovými hnojivy -až 140 centernů .

Oči na základně výhonků se vyznačují obzvláště vysokou plodností, a proto lze ořezávání provádět velmi krátce, 2-3 oči na.

Zatížení jednoho pouzdra by nemělo přesáhnout 45 očí, nejlepší možností je25-30 .Takové přidělení umožňuje dosáhnout shlukůrekordní velké velikosti.Při bílých rozkoších se nejlépe odstraňuje výhonky pouze u silných zásob, roubovaných plodin.

Odrůda se vyznačuje dobrou odolností proti mrazu, rostlina odolává teplotámaž -25⁰С .

Je lepší zasadit tuto odrůdu ve středním pruhu, pro dobré zrání vinné révy pro sezónu by celkové množství průměrných denních teplot mělo být více než 2000.

Bílá radosti toleruje prudké změny teploty na konci zimy a tání.

Odrůdy odolné proti mrazu zahrnují Krasa Severa, Pink Flamingo a Super Extra.

Řízky White Delight jsou dobře zakořeněné, ale je lepší pěstovat odrůdu jako roubovanou révu.Výsadba se zároveň nejlépe provádí na podzim, takže na jaře hrozny vstupují do aktivního období vegetace.Podzimní sazenice začnou přinášet ovoce dříve, než byly zasazeny na jaře, protože během zimy se kořenovému systému daří růst a rozvíjet se.

Odrůda se cítí dobře na silných podnožích a obloucích, ale není možné nijak urychlit zrání hroznů.

Jediné, co lze udělat, je zasadit zařízení White Delight blíže ke zdi budovy, které po zahřátí uvolní teplo rostlině, což zvýší průměrnou denní teplotu.

Nemoci a škůdci

Odrůda White Delight má dobrou odolnost vůči šedé hnilobě, plísním a ) oidium.Pro prevenci by mělo být v závislosti na pěstitelské oblasti ošetření prováděno 1-2krát pomocí proti plísním a přidání do roztokupřípravky proti plísním.

Pokud jde o anthracnózu, chlorózu, bakteriózu a zarděnku, postačuje k prevenci nemocí použít zvláštní preventivní opatření.

Jedinou nevýhodou odrůdy je to, že hrozny jsou poškozeny škůdcem, jako jephylloxera .Mšice ovlivňují kořenový systém, slabé výhonky přestávají přinášet ovoce, růst rostlin se zpomaluje.

Škůdce se šíří spolu s roubovanými řízky, takže při nákupu sazenic by mělo být zacházeno co nejpečlivěji.

Mšice musí být kontrolovány postřikem biologickými produkty, jakmile se první výhonky objeví na výhonku, poté v poslední dekádě května a června.

Části rostliny poškozené škůdcem musí být okamžitě odstraněny rukou.Mšice se nerozšíří a rychle neumírají na písčitých plochách, proto by se výběr místa pro pěstování hroznů měl také zpracovat zodpovědně.

Bílá rozkoš, stejně jako Galbena Nou s Rosalind, se dobře hodí pro pěstování ve středním pruhu v severních oblastech.Toleruje nepříznivé klimatické podmínky bez ztráty kvality plodin.V mírném klimatu mohou být hrozny ponechány na zimu bez přístřeší.