Světlé barvy hybridní Verbeny, travnaté rostliny na otevřeném prostranství

Verbena - rostlina s dlouhou historií.Od starověku je milovaná a ctěná jako květina patřící bohyni lásky a krásy.Hybridní verbena je považována za nejjasnější a nejatraktivnější odrůdu této úžasné rostliny.

Charakteristiky hybridní verbeny

Velikost keřů se může u trpaslíků lišit od 10 cmodrůdyaž ​​60-70 na výšku. Stonky jsou často vztyčené, ale také plíživé.Střílí čtyřstěnně, pokryté krátkými chloupky.

Kořenový systém je poměrně rozvětvený,roste do hloubky 15–25 cm. Listy jsou seskupeny níže, na dně stonku, jejich tvar může být podlouhlý, na konci zaoblený, trojúhelníkový a ve tvaru srdce.Zbarvení země má hluboký smaragdový odstín.
Květenství - deštníky se skládají z mnoha malých květů nejrůznějších barev.Zahrnuje barvy, jako je modrá, fialová, červená, bílá, růžová, modrá a broskev.Po rozkvětu se plody vytvoří ve formě ořechů nebo krabic.

Fotografie hybridního kultivaru

Dále uvidíte fotografii byliny pro otevřené hybridní verbeny:

)

Přistání


Vyrábí se na konci jara, když je teplé počasí.V této době jsou sazenice verbeny vysazeny na trvalém stanovišti.Místo by mělo být dobře osvětleno po celý den, aby se fotofilní krása cítila pohodlně.Hybridní pohled nelze vysadit v nížině, kde po dešti nebo v mokřadech odtéká vlhkost.Rostlina patří k druhům odolným vůči suchu a špatně toleruje konstantní vlhkost.

Více informací o výsadbě trvalých verben a pěstování rostlin viz zde.

Příprava půdy

Květina neklade zvláštní požadavky na složení a reakci půdy, ale cítí se lépe na úrodné hlinité půdě se sypkou strukturou.

Těžká a hustá půda se mísí s pískem a rašelinou, odtok ze všech kamenů je položen na dno přistávacího otvoru.To bude chránit kořeny před stagnací vody a rozpadem.

Půda musí být smíchánas humusovými a minerálními hnojivy obsahujícími draslík a fosfor.V této živné směsi jsou vysazeny keře a půda kolem je lehce zhutněná.

Péče

Nepředstavuje žádné zvláštní obtíže, protože hybridní verbena vůbec není náladová rostlina.

Zalévání

Hlavními principy akce jsou moderování a pravidelnost. Zalévání se provádí pod kořenemv suchém období pomocínejméně 5 dní od sebe.Od poloviny července lze postup ještě více zkrátit.

Vlhkost

Tropický host toleruje suchý vzduch po dlouhou dobu, takže není nutné uměle zvyšovat vlhkost.Během květu nestojí za to postřikovat, aby se na jemných okvětních lístcích nedostaly ošklivé hnědé skvrny.

Vrchní obvaz


Organické produkty musí být během výsadby aplikovány jednou.Pokud verbena dostane hodně dusíkatých sloučenin, zvýší zelenou hmotu listů a stonků.Poté, co na to vynaložil veškerou svou sílu, nebude moci kvést.

Pro stimulaci aktivního, hojného kvetení je nutné rostlinu pravidelně krmit stopové prvky.

Tepelné podmínky

Hybridní houbová verbena dokonale toleruje jakékoli teplo, ale nemá rád chladné počasí.

I snížení na 0 ° bude pro ni katastrofální.

Za horkého počasí se doporučuje, aby byla půda po zalévání uvolněna, aby se kořenům zajistilo normální větrání a aby se zabránilo silnému vysychání a v důsledku toho zhutnění.

Kvetoucí

Začíná v červenci a trvá do prvního mrazu.Pro zvýšení dekorativnosti a prodloužení tvorby nových květenství se doporučuje oddělit sušené pupeny.

Transplantace

V případě potřeby lze přesouvat i kvetoucí keře - verbena tento postup klidně toleruje, aniž by se dostala do zátěžových podmínek.Nejlepší způsob je překládka spolu s kusem půdy.

Životnost

Většina hybridních odrůd verbenymá dlouhou životnost v teplém podnebí. V mrazivých zimách tropický návštěvník nepřežije, proto se používá jako kvetoucí roční.Život můžete prodloužit, pokud přinesete keře domů a rostete v květináčích.

Propagace bylinných rostlin na volné půdě

Verbena se pěstuje ze semen a řízků.Neměli byste však sklízet semena sami, protože nepřenesou odrůdové vlastnosti na nové rostliny - to je vlastnost všech hybridních vzorků.Semena se proto používají pouze zakoupená.Jsou skladovány po dlouhou dobu, při zachování dobrého klíčivosti po dobu 2 až 3 g.

Pěstování ze semen


Pro získání kvetoucí rostliny v létě se semena nevysévají pro sazenice.později než v únoru.K tomu použijte malé nádoby naplněné volným substrátem.Můžete si koupit hotovou univerzální zeminu nebo smíchat písek s rašelinou a zahradní půdou.
Semena jsou rovnoměrně umístěna na povrch a nejsou pokryta půdou shora.Místo toho jsou krabice pokryty skleněným nebo plastovým obalem. Klíčky se objevují po 13 až 15 dnech.

Když se objeví první dvojice pravých listů, mohou být sazenice ponořeny do jednotlivých šálků nebo šálků.

Pěstování z řízků

Snadný a cenově dostupný způsob, jak získat vlastní pěstovací materiál. Sklizeň řízků na podzimběhem sklizně vybledlých rostlin.Je třeba je vykopat spolu s kusem půdy a umístit do vhodnéhokapacita.Na zimu jsou keře zasílány do docelachladné místnosti s teplotou ne vyšší než 7–9 ° .Může to být prosklený balkon, sklep nebo suterén.

Ke následné výsadbě na ulici se keře vyjdou v březnu. Z nich se odříznou zdravé apikální výhonkyobsahující 5-6 axilárních pupenů.Řezy se dezinfikují práškovým aktivním uhlím nebo dřevěným popelem.

Hotové řízky se umístí do substrátu z písku, rašeliny a vermikulitu, prohloubeného do spodního listového pupenu.Pro urychlení tvorby kořenů jsou kontejnery umístěny do skleníku nebo pokryty plastovými lahvemi.Kořeny se začnou objevovat již ve druhém nebo třetím týdnu.

Další informace o pěstování sloves ze semen ao množení květů řízky doma, viz zde.

Nemoci

Hybridní verbena je stejně jako ostatní odrůdy náchylná k chorobám.Houby a hmyz však na to mohou také zaútočit.

Plíseň

Houba sedí proti vysoké teplotě ve vysoké vlhkosti.Na listech se objevují bílé skvrny podobné rozlité mouce.Silná infekce způsobuje změnu barvy na fialovou.Pak listí spadne, rostlina umře. Toto onemocnění je léčeno fungicidyobsahujícími měď (Oksikhom, Abiga-Peak, síran měďnatý) a novými kombinovanými systémovými léčivy (Vitaros, Ridomil Gold, Previkur).

Rot

Téměř jakákoli houbová hniloba může napadnout verbeny keře.Mezi nimi -stonek, černýnoha, kořen, šedá. Odříznutím všech postižených částí v čase a ošetřením zdravých tkání fungicidy můžete zachránit své květiny před onemocněním.

Existují různé druhy sloves: jemně pitvané, ampelousové, léčivé, Buenos Aires.Můžete si o nich přečíst na našem webu.Připravili jsme také informace o prospěšných vlastnostech, použití a kontraindikacích lékařské verbeny.

Škůdci

Hybridní krásaje často mšicemi poškozena- pohroma všech kultivovaných rostlin.Rychle se rozmnožuje a zaplňuje všechny okolní keře, čímž brání nebo úplně zastaví jejich vývoj.K jeho potírání se používají insekticidy, jako je Cypermethrin, Imidacloprid, Intavir, Hostakvik a Biotlin.

Závěr

Verbena Hybridje skvělou volbou pro zdobení přední zahrady jako trávy pro otevřené terény.S minimálními náklady lze získat dlouhé kvetoucí světlé keře.