Symbol polského zemědělství je kuřata

Stonožka je velmi staré plemeno kuřat.První zmínka o Greenfoot byla datována v roce 1879.

Tehdy se milovníci drůbeže pokusili sestavit první popis plemene, který byl základem moderního seznamu charakteristik plemene.

Greenfoots patří k rodnému polskému plemenu domácích slepic.Stejně jako v případě jiných podobných plemen nelze přesně určit jejich původ.

Během přechodu byli s největší pravděpodobností vybráni jednotlivci žijící na území Polska a dalších sousedních zemí.

)

V roce 1879 byl sestaven první popis tohoto plemene kuřat, kde se jim říkalo Karpatské nebo polské zelené nohy.Oficiálně byl však standard plemene stanoven až v roce 1923.

Tito kuřata si postupně získala velkou popularitu mezi polskými farmáři, a proto odborníci často říkají Greenfoot jako symbol polského zemědělství mezi první a druhou světovou válkou.

Popis plemene Zelená noha

Kohout tohoto plemene má husté tělo, které má tvar podlouhlého obdélníku.

Jeho trup však nevypadá úhlově, protože nádherné peří dobře skrývá tělo ptáka.Krk je dlouhý s hustým peřím.Červené peří na krku kohouta je tak dlouhé, že na něm volně ležíjeho ramena a částečně záda.

Zadek kohouta je téměř svislý a ramena jsou široká.Křídla jsou dobře přitlačena k tělu kohoutů.Částečně dostávají dlouhé bederní peří.

Ocas kohoutů plemene stonožky je osvědčený.Skládá se z protáhlých zaoblených tmavých copánek.Hrudník je hluboký a široký.Břicho kohoutů je vždy zasunuto, ale dostatečně široké.

Hlava kohouta je velká a široká.Peří zcela chybí na červené tváři ptáka.Velký vztyčený hřeben může mít 6 nebo více výrazných zubů.Náušnice jsou dlouhé, bez tvarů.

Ušní uši jsou zbarveny červeně.Oči jsou malé, oranžovo-červené nebo červené.Zobák je dlouhý a silný.Obvykle světle žlutá nebo světle šedá.

V důsledku hojného peří na těle je holenní kosti špatně viditelná.Nohy jsou dlouhé a silné.Obvykle mají zelenkavou barvu, pro kterou plemeno získalo své charakteristické jméno.Prsty jsou rovnoměrně rozprostřené.

Forverk je plemeno kuřat známé nejen v Rusku.Svými výrobními vlastnostmi a atraktivním vzhledem získali popularitu po celém světě.

Ale o tom, jak se super kuřata Harko liší, si přečtěte na straně https://selo.guru/ptitsa/kury/porody/myaso-yaichnye/harka.html.

Kuřata plemene zelených nohou mají malý vodorovný hřbet, velmi plné břicho, zaoblenou hruď a vztyčený ocas.Hřeben také stojí rovně, ale je mnohem menší.Ušní slepice jsou světle šedé.

Funkce

byly považovány za krásné nosnice.Z tohoto důvodu byli tak populární v Polsku a částečně na Ukrajině.

Tito ptáci mohou dát svému majiteli více než 170 vajec ročně.V té době byla taková produktivita kuřat považována za téměř nemožnou.

Také Greenfoots byli vždy milováni prodobře vyvinutý mateřský instinkt .Slepice tohoto plemene se dobře starají o své potomky a nikdy mu nedávají urážku.Někteří kuřata mohou dokonce chránit své mláďata před jinými domácími zvířaty.

Tyto slepice jsou naprosto nenáročné.Po celý den se mohou projít kolem chodícího dvora a jíst jídlo, které sami najdou.Nevyžadují krmení speciálními kombinovanými krmivy, takže se hodí k chovu na osobním pozemku.

​​

Nepřítomnost plemene je v dobrém zdravotním stavu.Toto plemeno kuřat je velmi zřídka nachlazeno a v případě virové infekce ve stádu se rychle zotaví z nemoci s včasným zásahem člověka.

Toto plemeno kuřat má bohužel značné nevýhody.Zelená řepa v žádném případě nesmí být držena v stísněných klecích nebo ohradách.Jsou zvyklí na poloprostorové podmínky, a proto je nepravděpodobné, že by se ptáci sedící v kleci stali vysoce produktivními jedinci.

Také by se nemělo zapomenout, že toto plemeno bylo chováno po dlouhou dobu, a proto, pokud jde o jeho produktivní vlastnosti, zůstává hodně žádoucí.Kromě toho ho nelze chovat na velkých drůbežářských farmách, protože neexistujíchůze je zajištěna.

Další nevýhodou plemene jedlouhý růst mláďat .V průměru dosáhne puberty až ve věku šesti měsíců, takže toto plemeno lze jen stěží nazvat ideálním.

Údržba a pěstování

V žádném případěby se Greenleeds neměli chovat v klecích nebo voliérách .Tito ptáci jsou zcela milující stvoření, takže se nemusí nic omezovat.

Je vhodné vybavit na pozemku prostorný zelený dvůr, kde slepice budou hledat pastviny pro sebe.Bohužel se někteří chovatelé pokusili udržet toto plemeno v klecích.Často se to stalo příčinou kousnutí mezi stádem, protože kuřata se stala agresivnější.

Krmení Greenfoot také není složité.Tato kuřatase mohou snadno krmit domácími směsemi , které se skládají z pšenice, ječmene, prosa a jiných zrn.

Mladým zvířatům by měla být podávána vařená obilovina, vejce a malé množství nakrájené zeleniny.Kuřata se postupně přemísťují na kukuřičné krmivo a poté - na mishmash.

Celková hmotnost kohoutů plemene zelených nohou se může pohybovat od 2,2 do 2,7 kg.Nosnice tohoto plemene mohou přibývat na váze až 2,2 kg.Produktivita vajec tohoto plemene je 140 až 180 vajec ročně.

V průměru může každé vejce se světle hnědou skořápkou dosáhnout hmotnosti 50 g. Větší vzorky jsou vhodné pro inkubaci a inkubaci.

Podobné druhy

Místo vzácných polských zelených legií na webu můžete získatVysoce produktivní Leghorn.Tato slepice na vejce jsou považována za jednu z nejlepších, protože mohou nést až 300 vajec ročně.

Všechny velké drůbežárny a mnoho soukromých chovatelů se podílí na chovu legií.Taková kuřata však vyžadují zvláštní stravu, protože takové intenzivní snášení vajec negativně ovlivňuje zdraví nosnic.

Závěr

Zelené nohy jsou domácí polské plemeno domácích slepic.Chovali ho polští zemědělci po mnoho desetiletí, dokud ho nezačaly vychovávat produktivnější plemena kuřat.

Nyní je obtížné tyto ptáky najít na polských hospodářských usedlostech a prakticky nikdo je chovat na území Ruska.Ruský farmář potřebuje, aby si v Polsku objednal několik Greenfootsů.