Tajemné Anthurium: popis, vlastnosti, výhody a poškození.Je možné udržet „mužské štěstí“ doma?

Pokojová rostlina Anthurium se stala v poslední době populární, daleko od všech druhů této záhadné květiny byly studovány.Možná proto o něm existuje tolik přesvědčení.Tento druh byl objeven teprve v 21. století.Patří do rodiny aroidů.

Popis květu „mužského štěstí“

Kvůli neobvyklému tvaru květus klasem byl název rostliny vytvořen z řeckých slov anthous - květina a usa - ocas.Originální dekorativní část květiny přitahuje mnoho.Dalo by se mylně předpokládat, když viděl rostlinu, že je dekorativní.

Květina má mnoho druhů, které se liší barvou ozdobné části, tvarem, vzorem a přítomností lesku na listech.Různé barvy jsou působivé.Může se lišit od všech odstínů červené, krémové a žluté. Nalezeny jsou také čisté bílé exempláře .

Foto

Podívejte se na fotografii pokoje „mužské štěstí“ v interiéru bytu - květ, který kromě výhod může poškodit i obyvatele domu:

Užitečné a léčivé vlastnosti, chemické složení

Anthurium se často doporučuje jako vynikající přírodní čistič vzduchu .Tato květina je schopná70% snižuje celkový počet mikrobů ve vzduchu, čistí ho také amoniak, toluen a snižuje obsah formaldehydu o 7,3%.Anthurium také dokonale zvlhčuje vzduch.

Těkavé vypouštění květu má příznivý vliv na náladu člověka, pomáhá zmírnit únavu a rychle obnovit sílu po náročném dni.Inhibují také reprodukci bakterií, jako je Pseudomonas aeruginosa, staphylococcus a streptococcus.

Může poškodit zdraví lidí, koček a jiných zvířat: je alergické, jedovaté nebo ne?

Je možné zůstat doma?

Zvažte, zda „mužské štěstí“ je jedovatá květina pro lidi, kočky a jiná zvířata, či nikoli, je dobré nebo špatné použít ji v interiéru domu.Tato rostlina, i přes všechny její výhody, může poškodit zdraví člověka, kočky, psa nebo jiných zvířat.Proto se doporučuje umístit rostlinu mimo dosah dětí a domácích zvířat.Když anthuriová šťáva vstoupí na sliznice, dojde k podráždění.

Anthurium je jedovaté, navzdory všem užitečným vlastnostem .Doporučuje se s ním pracovat s rukavicemi.Rostlina obsahuje toxické látky jako:

  • kyselina šťavelová;
  • bílkoviny a enzymy používané jako složky při vývoji domácích chemikálií.

Anthurium může způsobit alergie .Smrtelné případy otravy anthuriem nebyly zaznamenány, ale stojí za to dodržovat bezpečnostní opatření a chránit je před dětmi a zvířaty.

Rostlina je docela vhodná pro domov.Při správném umístění a manipulaci bude anthurium prospívat více než poškození.

Jak umístit rostlinu do interiéru bytu?

Rostlina je ideální i pro začínajícího pěstitele a rozmanitost druhů vám umožňuje vybrat si rostlinu, která se dokonale hodí do interiéru.

Květina není vybíravá a může žít v jakékoli místnosti s rozptýleným světlem.Přímému slunečnímu záření se nejlépe vyhnete - spálení na listech zůstane navždy a nebude se s nimi zacházet.

Stejně jako všechny ostatní květiny ani anthurium netoleruje průvan a nízké teploty, neměli byste jej proto umístit do místnosti, kde je chladnější než 18oC.

Toto je tropickérostlina miluje vlhkost, proto je pro ně mimořádně důležité zalévání a zvlhčení, zejména v létě .V teplém období můžete rostlinu přivést na čerstvý vzduch, ale je lepší ji umístit do částečného stínu.

Zvažte, zda je možné umístit rostlinu do ložnice.Díky svým antimikrobiálním vlastnostem a schopnosti čistit vzduch je Anthurium ideální pro ložnici.Díky svým léčivým účinkům přispěje tato rostlina k dobrému spánku.

V jakých případech je nežádoucí ho držet doma?

Při vysoké citlivosti na pachy a jiné alergeny stojí za to vzdát se anthuria v domě , protože i kořeny mohou v této rostlině vyvolat alergie, nemluvě o pylu a šťávě.Ve všech ostatních případech je květina bezpečná při správném umístění a péči.

Neobvyklá květina Anthurium je obklopena množstvím přesvědčení apřijme.Je ideální pro začínající zahrádkáře a vejde se do každého interiéru.Je však třeba dodržovat bezpečnostní opatření, protože anthurium obsahuje toxické látky, které způsobují podráždění sliznic a alergickou reakci.