Tajemství chovu zahradní hortenzie

Milovník zahradních keřů, kteří kdysi spatřili kvetoucí hortenzii, se jistě diví: jak získat tuto krásnou rostlinu na svém místě.Keř je nenáročný a za vegetačních období je v zimním období charakteristický hojným kvetením.Hydrangea může být množena různými způsoby.

Pravidla pro pěstování hortenzie


Tento keř dává přednosthojnosti slunce , proto se doporučuje pěstovat na otevřeném místě.Ale za předpokladu, že tam bude chráněna před větrem a průvanem.

Žádná zvláštní péče hortenzie nevyžaduje.Je pouze důležité zvolit pro ni správné složení půdy - upřednostňujemírně kyselé, sypké směsia zcelanetoleruje vápenné nečistoty .Písek také není vhodný, protože živiny se z něj vymývají vysokou rychlostí.

Další péče spočívá v zalévání a oblékání.V zimě musí být keře zakryty, protože jsou termofilní a nemohou tolerovat významné snížení teploty.

Keřba vyžaduje ke zvýšení květu jarní prořezávání.Vrcholy výhonků jsou oříznuty, přičemž na každém zůstávají tři až čtyři poupata.

Jak se šíří hortenzie?

Pokud vy nebo vaši přátelé rostete na stránkách hortenzii, můžete získat dalšíkeře pomocí vegetativních metod.

Rozdělení keře

To může udělat i začínající zahradník.

Postup se provádína jaře , jakmile se rostlina probudí z hibernace a začne rozpouštět první listy.Keř je vykopán a rozdělen na několik částí.Oddělení musí být provedeno tak, aby na každé kopii bylkořenový kořen .

Oddělené kořeny posypané dřevěným uhlím pro dezinfekci.Keře jsou zasazeny do otvorů bez prohloubení kořenového krku, hojně napojené a mulčované.

Po výsadbě by rostliny měly být zastíněny tak, aby se zakořenily.

Vrstvy


Vytváření vrstev -nejčastější metoda reprodukce .Chcete-li získat novou rostlinu od dospělého keře na samém začátku léta, je vybrán extrémně vyvinutý výhonek.Blízko keře vytvořte otvor (20 cm hluboký), zalévejte jej.

Zamýšlený únik je ohnut a umístěn do díry posypané zeminou.Z důvodu spolehlivosti je nutné fotit pomocí praku nebo drátěného držáku.Toto je vaše budoucí sazenice.Vlhkost a živiny vrstev budou přijímány při zavlažování a krmení hlavního keře.Udržujte půdu vlhkou po několik prvních týdnů.

K vytvoření kořenů se část, která se má umístit do země, seškrábe nebo ořízne v kruhu.Povrch je ošetřen stimulátorem růstu.

Horní část vykopávek je umístěna svisle, svázaná s přilepeným poblížPostup se provádípřed květem.

Blíže k pádu, když hydrangea zmizí, jsou řízky opatrně odříznuty od keře. Nevytahujte jej ihned po odříznutí- nechte si zvyknout na nezávislou existenci.

Zkušení pěstitelé květin doporučují výsadbu řízků teprve vdruhém roce , když získá kořenovou hmotu a výhonky.Vykopají keř s kusem země a převedou ho do oddělené díry.Výsledkem je dokončená sazenice, z níž se příští rok vytvoří plnohodnotná rostlina.

Květiny na kopii obdržené vrstvením se objeví ve třetím roce.

Získání hortenzie z dříku

Propagace hortenzie řízky.Výsadba řízků.


Tento způsob reprodukce se považuje zaza nejdostupnější a nejproduktivnější .Pomocí řízků můžete získat mnoho sazenic z jednoho děložního keře najednou.

Kdykoli je vhodný k roubování.Pouze řízky hortenzie na podzim zahrnují pěstování rostlinného materiálu doma a následnou výsadbu na otevřeném prostranství.Propagace řízky sestává zněkolika fází :

- Nákup materiálu.

Správné stříhání polotovarů je poloviční úspěch.Řezání se doporučuje ráno nebo za oblačného dne.Vhodné jsou pouzejednoleté výhonky , od nichž jsou odříznuty deset centimetrové řízky zahradnickými nůžkami nebo nůžkami.

Dolní listy se vyjmou z řízků a ponechají dvazkrátil horní a dvě až tři ledviny.

- Zakořenění.

Vyříznuté polotovary jsou spojeny do svazku tří až čtyř kusů.Spodní část je ošetřena kořenem jako vychovatelka a horní část je ošetřena dezinfekčním roztokem (manganistan draselný, brilantní zelená).

Směs trávníku, rašeliny a písku (1X3X4) se připravuje k výsadbě, která se pro dezinfekci zpracovává párou.V tomto substrátu je zakopáno 5 cm sochory a několikrát denně se stříkají stříkáním ze stříkací pistole.

Zakořeněné obrobky by měly být zakryty průhlednými kryty.Jednou týdně se větrání vysílá.Klíčky dávají kořeny asi měsíc.V tuto chvíli jsou z nich odstraněny čepice.

Alternativně může být tvorba kořenů prováděna ve vodě.Voda by měla být ponechána stát, aby se odstranily vápenaté soli.Když na řízcích rostou kořeny o velikosti2-3 cm , vysadí se do květináčů s půdou.

- Výsadba klíčků.

Pokud byly řízky provedeny na jaře nebo v létě, lze je okamžitě vysadit na připraveném místě.Jakmile je v samostatné díře, klíček začne rychle tvořit kořenový systém.Mladé sazenice opatrně se schovávají na zimu.

Během podzimního roubování se blanky vysazují v květináčích a pěstují se v pokojových podmínkách.Přistání na otevřeném terénu se provádí po uplynutí nebezpečí mrazu.

Výsadba hortenzií semeny

Je docelaproblematické získat semena z vlastního keře , protože zřídkakdy dokážou dozrát v krátkých letních podmínkách.

Nejvhodnější obdobípro plodiny -podzim. To je způsobeno skutečností, že na začátku tepla budou sazenice připraveny k vytvrzení na ulici.

Ploché nádrže naplněné směsí písku, rašeliny a sodovky jsou připraveny pro plodiny.Semena, suchá nebo předběžně naklíčená, se šíří po povrchu bez postřikování.Plody se navlhčí stříkací lahví a pokryjí se sklem.

Klíčení jsou pro klíčení umístěna na jasném a teplém místě, nikoli však pod sluncem.

Pokud na pole s plodinami dopadne přímé sluneční světlo, vytvoří se pod sklem skleníkový efekt a semena zemřou.

Sklo z nádoby by se mělo vyjmout, jakmile se objeví první klíčky.Sazenice obvykle vypadají řídce, takže by se měly často vysévat.

Klíčky se potápí 2krát - ve fázi kvetení kotyledonu a po objevení se 4-5 pravých listů.Během druhého výběru se klíčky vysadí do samostatných květináčů.Poté, co jsou přijaty, je nutné začít tvrdnout rostlin.Za teplých dnů jsou vzati venku.

Ujistěte se, že na rostliny nespadá slunce, měly by být uchovávány výhradně ve stínu.

Hortenzie pěstované ze semen se doporučuje vysazovat pouze na otevřeném terénupo třetí rok. Mladé exempláře nejsou přezimované, proto jsou do zimy přivezeny do domu.Třetí jaro si keře vyvinou dobrý kořenový systém a mohou být vysazeny.

Pokud pupeny sbírají pupeny v prvním roce, musí být odstraněny.

Děti hortenzie

Děti se nazývají postranní výhony na hlavních lignifikovaných stoncích.hortenzie.Takový proces, vyrostlý z ledvin, rychle rozvíjí kořeny a mění se v plnohodnotný keř.Doporučuje se zasadit děti do směsi trávníkové půdy, písku a rašeliny.Směs musí být okyselena.

Pro hortenzie je ideální hotová skladovaná půdapro azalky(rododendrony).

Dítě je pečlivě odděleno od hlavního stonku, spodní konec je ošetřen kořenotvorným činidlem a vysazen v květináči.Postup se provádí na podzim a pěstovat kopii domu.Mladý keř může být vysazen na otevřeném terénu ve druhém roce po ztvrdnutí v prvním vegetativním období.

Když se na keři objeví poupata, okamžitě se odstraní a zabrání květu.V procesu dospívání by mělo být dítě krmeno minerálními a organickými hnojivy.

Propagace zahradní hortenzie je proces, který nevyžaduje použití zvláštních znalostí nebo zvláštního úsilí.Zvládne to i zahradník, začátečník.

Foto

Další fotografie hortenzie viz níže:

Hortenzie zahrady není zřídka „cílem“ různých chorob a škůdců.Je důležité nejen rozpoznat počátek léze v čase a přijmout opatření k uzdravení, ale také přezkoumat pravidla péče o rostlině, aby se zabránilo opakování problémů.

Užitečné video

Další informace o tajemstvích rozmnožování a pěstování hortenzií v zahradě:

]