Tajemství domácí péče o kvetoucí trvalku "Kalatea Varshevich"

Calathea Varshevich je úžasná rostlina s krásným bohatým kvetením.Vnitřní je velmi náladový.

Doporučuje se pěstovat zkušeným pěstitelům.

Květina má rád časté systematické zalévání, další hnojení a jasné světlo.

)

Popis rostliny

Kalatei Varshevich je velká trvalka.Patří do rodiny Marantaceae.Roste dobře ve středních Spojených státech, Panamě a El Salvador.Je to oddenkový květ.Má zkrácené větve a protáhlé velké listy.

Listy jsou svázány do malých rozet .Délka řapíků a letáků dosahuje 20–55 cm.Listové vejčité destičkyse zakřiveným froté povrchem. V horní části je nakreslená čárová kresba , podobná vánočnímu stromku.

Ve středu žíly je vzor.Půvabné světelné pruhy se od toho odchylují. Zadní strana listu a řapík má hnědý odstín .Kvetení je hojné a velmi krásné. Květy jsou velké, béžové nebo sněhově bílé .

Nacházejí se v houbovitých květenstvích.Nachází se na malých stopkách malinového odstínu. Doba květu: květen - červenec .

Důležité! Charakteristickým rysem rostliny: v noci se listy skládají do pupenů a rostou.Ukazujíjeho zadní strana plechu je hnědý odstín.

Foto

Vizuálně s Kalatea Varshevich můžete najít na níže uvedené fotografii:

Ostatní kvetoucí zástupci rodu: Calathea Saffron a Calathea Rufibarba.

Domácí péče

Uvažujme podrobněji pravidla pro domácí péči pro Kalatei Varsheviče.

Zalévání

Rostlina má ráda časté zalévání.Měly by být systematické po celý rok.Mokření by nemělo být povoleno.To bude hnilobu kořenů.

Je lepší počkat, až ornice vyschne.Je nutné použít teplou vodu 21-23 ° C.Voda by neměla obsahovat chemické nečistoty.

Výsadba

Pro výsadbu je nutnévybrat půdu s nízkým obsahem kyselin .Rostlina se cítí skvěle od 4,9 do 6,9 pH.

Je důležité , aby byla Země volná a prodyšná.

Pro senpolia můžete použít komerčně dostupný substrát nebo se připravit sami.

K tomu se používá listová půda.K tomu se přidává humus, rašelina a hrubozrnný mořský písek.Pro dezinfekci a lehkost se do půdy přidává dřevěné uhlí, kůra borovic nebo lesní mech.

Na dno nádoby je umístěn odtok.Můžete použít rozbité cihly, hliněné střepy, oblázky.Výška této vrstvy by měla být 3-5 cm, v závislosti na výšce nádrže.

Transplantace

K transplantaci dochází během jarní sezóny. Nejlepšípoužijte metodu překládky .U této metody není kořenový systém poškozen.

Rostlina se cítí nejlépe v širokých mělkých květináčích.Nedoporučuje se používat plastové nádobí.

Uvolňuje chemikálie.Na dně se nalévá drenáž z oblázků nebo expandovaného jílu.Opevněná zemina se nalije.

Rostlina se dělí na několik částí, pokud se používá rozmnožování oddenky.

Dojde-li k jednoduchému transplantaci, bude rostlina znovu načtena spolu s hliněnou hrudkou.Pak je Země naplněna.

Květina je hojně napojena a umístěna na teplé, bezvětrné místo pro úplné zakořenění.

Krmení

Ve ​​volné přírodě se rostlina živí exkrementy zvířat, ptáky a prachem rozpuštěným v dešťové vodě.Kořenový systém Kalathea Varshevich používá hnilobu listů, mrtvý hmyz a další odpadní produkty.

Vnitřní rostliny musí poskytovat další výživu.Lze použít dusíkatá, potašová nebo fosforečná hnojiva.Také vrchní obvaz může být smíchán ve stejných proporcích.

Koncentrace by měla být o 15–25% nižší než požadovaná dávka.Doporučuje se používat hnojiva tak často, jak je to možné, ale s menším množstvím dávky.

Propagace

Rostlina se šíří řízky nebo oddenky .Při přesazování je kořenový systém rostliny rozdělen do několika stejných částí. Je důležité, aby na pouzdru zůstalo několik vyvinutých výhonů .Jednou za 4-5 let musí být zařízení zcela obnoveno.

Z matečného květu je vyříznut stonek.Můžete použít stonky zbývající z tvorby koruny.Na délku by měl být výsadbový materiál nejméně 9-12 cm. Na stoncích by měly být internody v množství 3-5 kusů.

Jsou-li listy příliš nízké, odtrhávají se a zanechávají uzel pro zakořenění.Řízky jsou umístěny do vody nebo navlhčeného substrátu z písku a rašeliny.Na dně nádrže nalijte drenáž.

Sphagnum nebo malé střepy jsou vynikající.Top vyrobte mini-skleník z plastového sáčku.

Sazenice jsou umístěny na teplém místě bez větru.Optimální teplota pro zakořenění je 21-24 ° C.

Jednou denně se sazenice větrají odstraněním plastového sáčku.Voda je hojně napojena.

Za dobrých podmínek je zakořenění velmi rychlé.Po 14–21 dnech by řízky měly růst.

Po úplném zakořenění jsou přesazeny do stálých kontejnerů.Do jedné nádoby můžete zasadit několik kopií.V tomto případě bude rostlina velkolepější a kvetení bude hojné.

Teplota

Zařízení nemá rádi náhlé změny teploty .Během celého roku se může teplota pohybovat od 19 do 24 ° C.Květina nemá rád silné rozdíly mezi denními a nočními hodinami.

Tento zástupce flóry nelze vytáhnout na otevřené balkony, umístit na parapet vedle studeného okna nebo na otevřené rámy v zimě.Optimální teplota půdy by měla být v rozmezí 21-22 ° C.

Při silném přehřátínebo podchlazení kořenového systému, může být květina velmi nemocná a umřít.

Vlhkost

V tropickém podnebí je tento ukazatel vždy velmi vysoký.Vzhledem ke zvýšené vlhkosti roste tento zástupce flóry velké listy.Za pokojových podmínek se může Kalatei Varshevich přizpůsobit suchému vzduchu.

Zároveň však bude velmi nemocný.A listy květu budou mnohem menší než obvykle.Takto zvíře reaguje na pokojovou atmosféru a nízkou vlhkost.

Proto je rostlina několikrát denně postřikována vodou.A kontejner je umístěn na paletě s navlhčeným mechem.Když se vlhkost odpaří, přidá se k pánvi voda při pokojové teplotě.

Osvětlení

Miluje jasné přirozené osvětlení. Zemře při dlouhodobém vystavení slunci .

Při vystavení přímému slunečnímu záření se na listech objevují hnědé skvrny.Listy začnou vysychat a stočit se.

Při pěstování ve stínu ztrácí rostlina svůj dekorativní účinek. Denní hodiny musí být nejméně 15–17 hodin .

V zimě proto květina potřebuje další umělé osvětlení.

Nemoci a škůdci

Pokud se listy začnou měnit na žluté a hnědé skvrny na nich , půda se zamokří.Rostlina musí být přesazena do prodyšnějšího substrátu a na chvíli se musí zastavit zalévání.

Pokud začnou konce listů vysychat- kolem rostlinypříliš suchý vzduch.Musí být zajištěno pravidelné stříkání vodou ze stříkací pistole.A položte hrnec na nádobu s navlhčeným mechem.

Pokud jsou listy pokryty hnědými skvrnami a zblednou- rostlina nemá dostatek slunečního světla.Květina musí být uspořádána ve světlejší místnosti.

Kalatei Varshevich je kvetoucí trvalka.Květ se šíří řízky a dělením kořenového systému.Nemocný pouze s nesprávnou péčí.

Má rád jasné přirozené světlo, časté celoroční zalévání, vrchní obvaz a vysokou vlhkost.Kvete hojně a velmi krásně.Květy jsou velké, béžové nebo sněhově bílé.